Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Jun 16, 2024 6:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 183 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 819 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Avg 27, 2013 16:21 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Sranje - kak je kaj s signalom na Pagu ( Novalja ) - bo 80 cm dovolj al naj grem raje naslednjič dol z sat monterjem ( in novo opremo ) ?

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Avg 27, 2013 16:22 
Citiram:
Citiram:
Gziii to je za tiste, ki ne živijo v umazanih mestih in nimajo ifrastrukture nad glavo ali pod ritjo, pa lahko spremljajo nacionalko samo preko satelita, to je za tiste katere večina vas ki tukaj razpravljate ne razmišlja, oziroma se vam jebe, to je za tiste, ki so po vašem mnenju manj vredni, ker se ne morejo konektat ne na optiko ne na zemeljske oddajnike. Njim v tolažbo sta le mobitel in satelit.
Bravo gabre, pošteno povedano :aplavz:

Ti in @gabre sta ena velka zafrustriranca!


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Avg 27, 2013 16:30 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 22:30
Prispevkov: 102
Citiram:
Citiram:
Citiram:
Gziii to je za tiste, ki ne živijo v umazanih mestih in nimajo ifrastrukture nad glavo ali pod ritjo, pa lahko spremljajo nacionalko samo preko satelita, to je za tiste katere večina vas ki tukaj razpravljate ne razmišlja, oziroma se vam jebe, to je za tiste, ki so po vašem mnenju manj vredni, ker se ne morejo konektat ne na optiko ne na zemeljske oddajnike. Njim v tolažbo sta le mobitel in satelit.
Bravo gabre, pošteno povedano :aplavz:

Ti in @gabre sta ena velka zafrustriranca!
Ti si pa lolek

_________________
L.p.,sten


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Avg 27, 2013 18:13 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Satelitsko oddajanje RTVSLO v tej obliki, ki se je začelo leta 1997, je še relikt iz analognih časov. Od takrat smo dobili MUX A, ki pokriva z vsemi programi RTVSLO daleč boljše kot analogni oddajniki. Pojavil se je tudi Total TV, ki nudi kar nekaj programov tistim, ki ne morejo sprejemati MUX A.

Tistih, ki so v Sloveniji odvisni od satelitskega oddajanja RTVSLO, je zato gotovo daleč manj kot včasih. Pomembnost oddajanja je veliko manjša in ne more več upravičiti stroškov za Hotbird. Zaradi tega in zaradi potrebe po zniževanju stroškov je korak za prehod na 16A neizogiben. Vprašanje je samo, ali res ni druge možnosti kot transponder na 16A, ki je po dosedanjih objavah uporabnikov HRT vsaj trenutno najšibkejši in z največ težavami pri sprejemu. Ali pa kakšno sodelovanje s Totalom, katerega sprejem je v Sloveniji in po Evropi precej dober.

Pokrivanje izven Slovenije ni primarna naloga RTVSLO. Za programe, ki niso lastna produkcija, praviloma sploh nimajo pravic izven Slovenije. Po prehodu na 16A bo po mojem mnenju kar precej uporabnikov v tujini tako ali tako odpadlo, ker ne smejo ali ne morejo povečati antene ali razširiti inštalacije s še enim LNB. Zato ta ciljna publika ne more imeti velikega vpliva na izbiro satelita.

Ker RTVSLO ne zaračunava periodično uprabe satelitskih kartic, je skoraj nemogoče ugotoviti, koliko jih je sploh zares v uporabi.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Avg 27, 2013 18:37 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Naj ukinejo DVB-T in s tem denarjem najamejo celi satelit !

Brez zajebancije: koliko stroškov imajo z DVB-T in koliko z DVB-S ? Kaj je prednost DVB-T-ja pred S-jem ?

S tem denarjem bi lahko zakupli nekaj močnih transporderjev na dobrem satelitu ( kolko sem videl, te pride SAT oprema manj kot en kvaliteten "zemeljski" sprejem ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Avg 27, 2013 22:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Po moje gre za mešanico neumnosti in strategije, pri čemer je strategija predvsem ta, da je na oddajniških mestih čim več tega, da se cola. Edina prava strategija bi bila, da nismo odvisni od nekoga, ki bi nam lahko z enim gumbkom oziroma klikom ugasnil komplet broadcasting, ampak do tja vprašanje če komu pri nas nese.
Mal sem krivičen, priznam, po moje gre za tradicijo.

Ne spremljam tele teme zato mi oprostite, če bom butasto izpadel. Mar nameravajo Slo1 in 2 oddajati dvakrat, enkrat za Total, drugič za total.........?

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 28, 2013 8:34 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Citiram:
Ne spremljam tele teme zato mi oprostite, če bom butasto izpadel. Mar nameravajo Slo1 in 2 oddajati dvakrat, enkrat za Total, drugič za total.........?
Ja, dvakrat bodo oddajali... Ni pa to osamljen primer na tem satelitu, nacionalne hrvaške programe trenutno oddajajo na 4(!) frekvencah Eutelsata 16A... HRT sama, pol za potrebe Total tv, pa za Max tv in zdaj še neki test Sentivision...
Mimogrede, a kdo kaj več ve o tem Sentivision, kaj je to? Trenutno testno oddajajo na dveh trensponderjih omenjenega satelita, skupno preko 60 programov. Sodeč po seznamu kanalov so orientirani na hrvaško tržišče...

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 28, 2013 9:00 
Transponder na katerem deluje HRT sploh ni tako slab kot nekateri pišejo. Pri moji anteni 110 cm sem imel na HOT BIRDU 12,2 dB na TOTAL anteni velikosti 90 cm pa je 10,4 dB. Meja kjer signal počepne je 5,5 dB kar pomeni da ni tako slabo.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 28, 2013 9:11 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Vseeno je občutek, da so dobili enega slabših transponderjev tako po snopu kot po frekvenci, ki se križa s sosednjima satelitoma.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 28, 2013 9:20 
Tudi slovenska TOTAL TV frekvenca je imela težave na začetku pa se je vse uredilo. Samo čas je treba.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 183 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 819 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited