Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 18:14

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 647 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 565 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 9:53 
Odsoten

Pridružen: So Sep 25, 2004 1:03
Prispevkov: 327
Poleg tega da naj bi televizija prenašala Ligo prvakov se govori tudi o prestopih ustvarjalcev programa:
Citiram:
Dolgoletni novinar in nekdanji odgovorni urednik informativnega programa TV Slovenija Rajko Gerič je včeraj dal odpoved in se konec maja seli na Siol TV, novo televizijo, ki nastaja znotraj Telekomove hčerinske družbe TSMedia. RTV Slovenija pa zapušča tudi Uroš Urbanija, na TS Media pa bo prevzel vodenje spletnih strani. Programski direktor nastajajoče Siolove televizije je Amir Mureškić, ki je podobno programsko funkcijo prej opravljal na televiziji TV3. Za produkcijo informativnega programa pa so vodilni na TSMedia angažirali Vineta Beštra, bivšega direktorja informativnega programa Pop TV.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 12:18 
Torej dobivamo paranacionalno televizijo? :lol:

Pozdravljam vsako konkurenco Pro Plusu. Nacionalka to ni (in tudi ne more biti), Pink TV3 SI (al kako se že zdaj imenujejo) so pa itak totalno nesposobni.

Vprašanje št. 1:

Kaj ta program bo navoljo samo naročnikom Siola?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Telekom
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 12:21 
Vesela jesen 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 12:41 
Kar bojte se :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 12:59 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Po mojem mnenju tega programa ne bo:
Citiram:
Oglaševalska organizacija, katere dejavnost je zbiranje, oblikovanje in posredovanje oglasov, ter fizična ali pravna oseba, ali skupina povezanih oseb, ki ima v kapitalu oziroma premoženju te organizacije več kot deset (10) odstotni lastniški delež ali več kot deset (10) odstotkov upravljalskih oziroma glasovalnih pravic, ne more biti izdajatelj ali ustanovitelj izdajatelja radijskega oziroma televizijskega programa, niti imeti več kot dvajset (20) odstotni delež v kapitalu ali dvajset (20) odstotni delež upravljalskih oziroma glasovalnih pravic v premoženju izdajatelja radijskega ali televizijskega programa.
Telekomova družba TSmedia, ki naj bi bila izdajatelj programa, se ukvarja z zbiranjem in posredovanjem oglasov, druge marketinške storitve pa obsegajo predvsem izdelavo radijskih, televizijskih, tiskanih in mobilnih oglasov ter druge multimedijske in mobilne storitve. Točno to, kar po zakonu prepreči izdajati TV program.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 13:23 
Odsoten

Pridružen: So Sep 25, 2004 1:03
Prispevkov: 327
A TopShop TV pa ni TV ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 14:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Zakoni so za reveže...
Imam že firmo na Kajmanskih otokih z ustanovnim kapitalom 100mio€, tko da mi ne bo težko plačat najemne sile da vzpostavi Numero 1 TV na Slovenskem...je dejal še neimenovani tajkunčić :lol: :lol: :lol:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 19, 2012 17:59 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Nisem pravnik, da bi vedel, ali se zakon res lahko interpretira tako. Dejavnost TSmedia se skoraj dobesedno ujema s tekstom iz zakona (pri Top Shop TV niti oni niti njihov lastnik niso oglaševalska agencija; tudi pri Pro Plus ne).

Prepričan sem, da bo POP TV poskrbel za to, da se bo dobro preučilo, kako je s tem in da ne bi kdo mižal. Glede na to, da je PNS omenil, da jih kaznujejo že za take malenkosti kot je nekaj sekund preveč reklam in se že 20 let borijo s takimi in podobnimi ovirami v zakonih, se mi zdi malo verjetno, da bi mirno gledali, če bi novinec Telekom prišel na trg mimo vseh teh ovir (za zgoraj omenjeno je predvidena kazen do 100.000 EUR v primeru, da bi omejitev veljala za Telekom).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 21, 2012 10:42 
Citiram:
Nisem pravnik, da bi vedel, ali se zakon res lahko interpretira tako. Dejavnost TSmedia se skoraj dobesedno ujema s tekstom iz zakona (pri Top Shop TV niti oni niti njihov lastnik niso oglaševalska agencija; tudi pri Pro Plus ne).

Prepričan sem, da bo POP TV poskrbel za to, da se bo dobro preučilo, kako je s tem in da ne bi kdo mižal. Glede na to, da je PNS omenil, da jih kaznujejo že za take malenkosti kot je nekaj sekund preveč reklam in se že 20 let borijo s takimi in podobnimi ovirami v zakonih, se mi zdi malo verjetno, da bi mirno gledali, če bi novinec Telekom prišel na trg mimo vseh teh ovir (za zgoraj omenjeno je predvidena kazen do 100.000 EUR v primeru, da bi omejitev veljala za Telekom).
Ja, ampak TS Media im v registru medijev že en svoj program in sicer Planet tv za glasbo in ni nobeden kompliciral.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 21, 2012 11:22 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Oba medija, ki ju ima trenutno registrirana TSmedia, sta registrirana kot "Elektronski medij". Medija nimata Dovoljenja za televizijski program in ju ni v APEK-ovi listi TV programov ( http://www.apek.si/sl/ra_in_tv_programi ... =TV&stran= ) in se ju zato ne sme razširjati pri operaterjih kot "normalni" TV program. Zakon Telekomu po mojem razumevanju prepoveduje imeti radio in TV medije, ne pa medije v Internetu.

Dvomim, da bi lahko novi TV program registrirali kot elektronski medij namesto TV medij. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 647 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 565 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited