Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Maj 12, 2024 2:00

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Se satelit slovencem izplača
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 13:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tule se nadaljuje debata o smiselnosti pojavitve večih Slo kanalov na satelitih, ki se je razpredla v okviru teme TV Pika. Debato sem v to smer sprožil s temle sporočilom:

Teh par tisoč digitalcev v primerjavi s kabelskimi priključki nikakor ne odtehta cene HB-a.
HB pride v poštev le, če Grah dobi še 8 kanalov in se njegova Pika zraven zastonj šlepa.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Sr Feb 25, 2004 21:05, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 15:24 
Se popolnoma strinjam da je bil plan " šlepanje " TV Pike preko drugih tv postaj.
.
Lahko pa bi pripravili boljši program ki bi bil delno kodiran v viaccessu 2 ter recimo oddajali med 18.00-24.00.

Nihče mi ne bo trdil da ne more program sestavljati tudi del POP TV ja
naprimer.

Denarja je ko solate, saj pobirat ga je treba.
Žal se tega nihče v Sloveniji ne zaveda.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 18:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Oh Vito, zakaj potem ne začneš zbirat tega denarja in štartaš Sky Slovenija. O tistem milijonu naročnikov ki bi jih potrebioval za rentabilnost bomo pa kako rekli potem, ko zbereš denar.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 21:02 
Tone Tone.....

HOT BIRD košta 1 Mb/s 365 dni 24 ur 100.000 eurov.
3 Mb/s košta letno 71.400.000 sit

Za POP TV tukaj " na selu " ljudje z velikim veseljem plačajo 2000 na mesec. 5000 kartic viaccess 2 prodaš v Sloveniji v rekordnem času.
( Sam jih vzamem 200 takoj ! )

2000 sit x 5000 naročnikov x 12 mesecev = 120.000.000 sit !!!!!

p.s. Samo ne reci mi prosim da je v Sloveniji 1000 dig. sprejemnikov ......

Govorim o HOT BIRDU ......Amos daj stroške na pol da o kakšnem drugem satelitu ne govorim.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 22:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Vprašaj pri oddajnikih in zvezah koliko jih je stal Viaccess, koliko jih je stal Uplink in to prištej.
Še vedno misliš, da je Grah amater, ki pojma nima, ali pa da hoče dobiti extra profit kak milijon evrov na leto in ga zato nihče ne šmirgla.
Pa da bi bili Pop-ovci s proPlusom vred eni navadni diletantje, ki ne znajo 71 milijonov pomnožiti z 2 in deliti s številom naročnikov. Ne vem no.

Da bi ljudje plačevali 2000 za en ušivi program - sori Popovci ampak temu se pač tako reče, Nemci pa za cel Premiere nočejo plačevati 5 jurjev.
Sicer pa, koliko je v vseh teh letih RTV Slo prodala kartic - prodala, ne šenkala. Mislim tako na obstoječe naročnike in na pridobljene naročnike. Kolikor vem, če si na področju, kjer ni sprejema, ti ni treba plačevati.
Iz teh dveh cifer se bo videlo, koliko je interesa.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 22:21 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
jst dam takoj 5k sit na mesec za vso slovensko ponudbo na satelitu ... mislim samo naso ponudbo...

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 22:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Licence za kabelske kanale so drobiž v tistih 3. jurjih naročnine.
In vidva torej mislita, da bi se ljudje za 2 jurja na mesec stepli za kartice za en Pop, ko bo 40 kanalov v kabelski 4 jurje, bodo pa množično vračali priključek :?: :?:
Recimo da je HellasSat danes 4 x cenejši od HB. Grah za X € dobi recimo 100 000 kabelskih naročnikov, za 4 krat X evrov pa 110 000 naročnikov. Kje je tu računica. Po moje na Grahovi strani.

Pa ne mi rečt, da zagovarjam Graha. Nasprotno, besen sem nanj in na njihov odnos do revije oziroma vseh ki jo berejo. Cel dan jih prosim, da naj sporočijo f in SR, saj gremo zvečer v tisk, pa nula.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 22:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
LinkUp
katero našo. Teh 5 kanalov ali še vse regionalne.
Da bi dajal 7,5 jurjev (+ RTV naročnina) za 5 programov :?: :?:
Koliko bi ti potem dal za en dober kabelski priključek - mislim na takega, ki v Slo že teče - 15 jurjev :?: :?:

Matjaž
A je kdo rekel, da bo slika slabša?
Jaz sem jim že davno rekel, da naj že zmanjšajo vodoravno ločljivost, saj bo slika pri isti bitni hitrosti precej boljša. In res je precej boljša.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2004 23:05 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
lool :) ta pika dela same probleme ... vse se zapleta ... ah....

tehnicni, mislu sem seveda se vse regionalne... sigurno bi tudi sponzorji sodelovali...sedaj pa se jim se sanja ne, da je na nebu se kaj drugega kot nato satelit in spaceshuttle... :?

_________________
In and Out


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited