Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 772 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 23:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tole spodaj oddajajo preko satelita
Slika

Povečano na proporcionalno z Bicubic metodo.
Slika

Tole pa dobivam iz Krima
Slika

Jaz v ostrini ne vidim razlike, kontrast pa je težko primerjati, saj gre pri Krimu za analogni sprejem in je vse stvar nastavitev. Glede ostrine ni pri nobenem zajemu nobenega ostrenja.


Res je žalostno, da se ne vidi prebrati niti rezultata, kaj šele časa, da pa imaš problem s tako velikimi napisi kot je Penalty, je pa že katastrofa.

Sicer pa tehniki pri tem nimajo nič, kvečjemu šefi, ki bi morali že enkrat sforsirati nakup boljšega "resizerja" iz 16:9 na to kar pač gledamo. Enaka katastrofa je bila ob evrovizijski popevki, verjetno bo enaka olimpiada.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Pe Maj 02, 2008 23:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 23:12 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Prav oči trpijo ko tale zmazek gledam, med odmorom ko so predstavljene tekme iz prejšnih prvenstev se oko kar spočije. :shock: :shock:

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 23:27 
Odsoten

Pridružen: Sr Apr 14, 2004 22:03
Prispevkov: 161
Temu se reče slovenski HD (Horrible Definition) :lol: Res podn od podna.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 23:55 
Odsoten

Pridružen: So Feb 07, 2004 18:19
Prispevkov: 99
Jst sm naredu posnetek iz Polsata preko DM z VLCjem... razlika je kot dan in noč...

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2008 0:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Takole Photoshop zniža in zoža zgornjo sliko, da gre na 4:3 ekran.
Slika

Da bi ugotovil kolika je pravzaprav resolucija tega kar gledamo na Slo2, sem sliko toliko časa manjšal in nazaj povečeval, da bi dobil enako zmazano grafiko, na ostalo sliko nisem gledal, še zlasti, ker so se pojavljali razni artefakti zaradi prepletanja.

Najprej Polsatova slika pomanjšana na polovico, torej le 288 vrstic podobno kot nam servirajo HriBarja, nato nazaj povečana na format, ki nam ga kažejo
Slika

Desni hokejist je zaradi prepletanja celo nekoliko ostrejši, posebno hlače.
Slika je povsem očitno še vedno veliko bolje kot Slo2, zato sem sliko v vmesni fazi pretvorbe zmanjšal na tretjino, to je 192 vrstic.

Slika

Rezultat je precej podoben, sama slika se mi zdi nekoliko slabša (predvsem zaradi prepletene slike v premikajočem kadru), grafika pa celo boljša.

Skratka gledamo poštno znamko v resoluciji 341 x 192. Pa pravijo da se na GSM-u ne da gledati televizije, kako da ne, celo hokej se da in v tem eksperimentu sodeluje cela Slo nacija. Kako se počutijo nesrečniki s ful HD zasloni, ki morajo gledati PIP sliko na celem zaslonu
Slika
Iz zgornje slikce (341 x 192) je Photoshop naredil eno više.

Takole pa izgleda Slo2 v polni resoluciji na HD zaslonu
Slika
Bravo naši :cry:


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne So Maj 03, 2008 1:20, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2008 1:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Sam sem pa med drugim gledal tudi preko Viasatovega SportN, in sem bil prav tako razočaran nad sliko. Mogoče je bila res boljša kot na RTV Slo ampak še vedno daleč od dobre. Prav tako je bila razmazana, kot naša. Tudi češki državni drugi program je vse skupaj predvajal v 16/9 in tudi tam je bila slika čisto out, tako da sem prepričan, da je osnovni problem v sliki že na distribuciji signala v Evropo. V bistvu nisem nikjer našel dobre slike. Polsata res nisem probal...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2008 1:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tudi na kabelski je bila slika čisto v pizdi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2008 7:17 
Pojdite težit na forum RTV-slo in ga čisto zaspamajte.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2008 9:47 
Bomo videli kakšno sliko bo imel jutri ORF Sport.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2008 21:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sodeč po Polsatovi sliki, je slika izza luže povsem OK, problem so resizerji, ki delajo bogvekako, kak enostavni sistem daleč od bicubic.
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 772 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited