Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:31

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 572 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 18, 2007 16:48 
Citiram:
Mimogrede: Kako iz alt-dvb spremeniti posnetek na disku .ts najbolj najbolj enostavno v mpg? TS mi predvaja samo Gom-player.
Najbolj enostavno: zamenjaj player. VLC zna vse in se malo veliko vec.

Za pretvarjanje jaz uporabljam PVAStrumento. Simpaticen je, ker ga lahko poganjas iz batch scripte. Zna samo pretvarjati, rezati pa ne. Ce hoces oddajo stvar spraviti in bi rad izrezal reklame, naredis .mpv in .mpa ter na tem uporabis Mpeg2Schnitt. Ce dodas se VirtualDub, si lahko uredis prakticno povsem avtomatiziran proces od snemanja do pravilno resizanega in deinterlaceanega avija, samo reklame moras rocno porezati ven.

Alternativa je HDTVtoMPEG2. Ta tudi reze, vendar je zgornja kombinacija vsaj meni bolj vsec.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 18, 2007 20:04 
Imam zadnji VLC in .ts od altdvbja ne predvaja.
Samo zvok.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 18, 2007 21:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Jaz najprej ts obrežem, nato pa shranim v mpeg in to z MPEG VCR www.womble.com. Pri tem samo popravlja napake in nič drugega, zato je celovečerec pretvorjen v parih minutah.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 18, 2007 23:04 
Pri meni se je zelo poznalo, ko sem se organiziral tako, da .ts in .mpg (oz. mpv/mpa) nista na istem fizicnem disku. Ker gre dejansko samo za kopiranje v drugacen kontejner, gre z diska na disk skoraj dvakrat hitrejse.

Womble pa izgleda lustno, bom probal. Mpeg2Schnitt zna rezati samo na I oz. B frame. Ima pa to prednost, da je zastonj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 19, 2007 0:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
MPEG VCR reže kjerkoli in ustrezno popravi GOP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 19, 2007 9:02 
Janezd, če z PVAStrumento naredim .mpv in .mpa. Kaj naj z njima počnem?
Kaj so to batch scripta, sem nekako uganil. Kako jih narediš?
Citiram:
Pri meni se je zelo poznalo, ko sem se organiziral tako, da .ts in .mpg (oz. mpv/mpa) nista na istem fizicnem disku. Ker gre dejansko samo za kopiranje v drugacen kontejner, gre z diska na disk skoraj dvakrat hitrejse.

Womble pa izgleda lustno, bom probal. Mpeg2Schnitt zna rezati samo na I oz. B frame. Ima pa to prednost, da je zastonj.
:? :oops: :? :oops: To je zame, kot bi poslušal postopek pravilnega sušenja riža v kitajščini...

Tehnični, MPEG VCR ti popravlja napake. Kakšne napake?
Citiram:
MPEG VCR reže kjerkoli in ustrezno popravi GOP
:? :oops: :? :oops: Kak GOP?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 20, 2007 15:16 
Heh, sem pa zadnji čas pri RTVS opazil, da so pri predvajanju 16:9 začeli premikati podnapise v sliko; torej lahko gledamo normalno sliko s celimi podnapisi.

Jim pa nikakor ne potegne, da bi znak v kotu premaknili nižje :roll: To je pa že znastvena fantastika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 20, 2007 15:17 
Frame je ena slicica v filmu. I, B in P se nanasajo na nacin, na katerega je slika zapisana.

I frame je skompresirana slika, lahko si ga predstavljas kot jpg (ceprav ni jpg).

P frame ni cela slika, temvec le "seznam sprememb", ki so se zgodile od prejsnje slike. V TV Dnevniku P frame vsebuje samo napovedovalcev obraz.

B frame je podoben P frameu, vendar opisuje spremembe v primerjavi s sliko, ki je ze bila in slikami, ki se pridejo.

Ocitno je B frame bistveno bolj ekonomicen od I framea. Razmerje zlahka preseze 1:100 (npr. pri TV Dnevniku).

Zaporedju frameov se rece GOP. Na satelitski si framei praviloma sledijo takole IBBPBBPBBPBBP. Razlog za to je, da je pri taksnem, fiksnem vrstnem redu frameov je kodiranje sorazmerno enostavno.

Prednost kodekov, kakrsne navadno uporabljamo v avijih (npr. xvid, divx) in razlog, da pri rekompresiji z njimi dobis pri enaki fakulteti bistveno krajse file, je v tem, da se vrstni red frameov prilagaja vsebini. Bolj staticni prizori imajo veliko B in P frameov (obstaja ena sitna omejitev: hardwarski predvajalniki navadno pocepnejo pri vec kot dveh zaporednih B frameih). Ko junak filma tece skozi gozd in kamera divje skace okrog, pa imas polno Ijev (in zato, seveda, manjso kompresijo in spet tezave pri hardwarskih predvajalnikih). Skratka, ker imajo AVIji poljubno velik razmik med dvema I frameoma, imajo bistveno boljso kompresijo pri isti kvaliteti posnetka.

Pri rezanju pa je problem tale: ko rezes, se mora posnetek zaceti z I frameom, saj se nadaljnji framei sklicujejo nanj. Rez se lahko konca z I ali P frameom, ne pa z B, saj se B sklicuje na frame, ki mu sledi. Mpeg2Schnitt je podvrzen tej omejitvi, vendar pri posnetkih s satelitske, kjer so GOPi kratki, ni tezav. Bolj nerodno je, ce rezes kaksen AVI, kjer so GOPi pogosto dolgi toliko kot celi kadri, torej komot tudi minuto.

MPEG VCR in podobni programi znajo rezati na poljubnem mestu, vendar morajo zato vcasih kaj prekodirati. To niti ni zapleteno, saj je, recimo, pri zacetku posnetka, potrebno samo pogledati, kaksna je v tistem trenutku slika, in jo zapisati v obliki I framea.

Odlicno orodje, s katerim si lahko ogledas, kako so razporejeni framei, je GSpot (no, v osnovi je to predvsem odlicno orodje, s katerim pogledas, kateri kodeki so v AVIju in kako so uporabljeni). Kot kaksen frame je zapisana posamezna slika pa lahko izves tudi z Virtual Dubom ali Mpeg2Schnittom - in najbrz tudi MPEG VCR ter podobnimi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 20, 2007 18:21 
Tale post pa je treba dati pod "ne prezri"

Hvala Janezd


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 26, 2007 21:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
SlikaSlika
Levo slika iz Nanosa, malo šumeča, skrčeno iz 768 na 352, desno iz vroče ptice (ista polslika v naravni ločljivosti (352 pik).
Slika je več kot očitno zažgana in verjetno tudi krepko predprocesirana v smislu izločanja detajlov.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 572 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited