Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 572 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 27, 2007 16:27 
Jaz vidim le dve levi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 25, 2007 18:13 
A ima še kdo na SLO2 med smučarskimi prenosi letos ogabno neberljivo grafiko pri časih, štartnih listah etc...?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 25, 2007 18:30 
Na žalost opažam približno enako kvaliteto tudi na drugih kanalih, ki prenašajo tekmo (ORF, Eurosport). Sicer pa gledam preko Siol TV.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 25, 2007 18:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To je standard kadar se iz NTSC pretvarja v PAL. Kako grozne izgube so to sem najbolje videl ob spremljanju karnevala v Riu. Na FashionTV linku v NTSC je bila slika zlo zlo lepa, pa čeprav niso oddajali z vsemi 640 horizontalnimi pikami, ko sem pa stvar primerjal s FashionTV v PAL sem se pa zgrozil, nobenih detajlov, barve povsem sprane - groza.
Tako pač je, če uporabljajo profi naprave stare desetletje in več, če bi zaposlili enega današnjega PC-ja, bi bili rezultati lahko drastično boljši.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 26, 2007 14:00 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Citiram:
A ima še kdo na SLO2 med smučarskimi prenosi letos ogabno neberljivo grafiko pri časih, štartnih listah etc...?
Pa ne samo pri smučarkih skokih - ko primerjaš sliko smučanja iz Kranjske Gore na SLO2 in ORF je že nenormalna razlika. Ni mi pa jasno, zakaj je na SLO2 neka popačenka med 4:3 in 16:9 , na ORF-u pa original 16:9. Naj se odločijo že na naši nacionalki-al bo 4:3 al pa 16:9.

Lepo smo vidli razliko med ORF in POP-om med prenosi Formule 1 ( obojni so prenašali sliko v 16:9 )

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 26, 2007 22:09 
Citiram:
Znano je pač dejstvo da je preko zemeljske antena SLO TV bistveno boljša kot preko satelita. Ne vem sicer zakaj, ampak to ziher ni odvisno od sprejemnika.

Men je pa bolj čudno,da je na satelitski enkrat boljša slika kot pa od 2 km oddaljenega pretvornika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 26, 2007 23:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
jaz skoke gledam izključno preko feedov in tam je slika kot iz škatlice :D

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 27, 2007 6:36 
a majo kaj namen izboljšat sliko? sej tv KP je tko zanič da groza.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 27, 2007 21:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ko bodo digitalizirali celo pot do izhoda iz TV hiše, potem se lahko nadejamo veliko boljše slike preko satelita in DVB-T - vsaj kadar ne bo kakega fuzbala, plavanja ...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 01, 2007 20:33 
LOL, danes je prenos smučanja mislim da iz Kanade. In so specialci kar iz formata 16:9 porezal ob strani sliko, jo predvajajo v 4:3 in sedaj se sploh tabele uvrščenih cele ne vidi :lol:
O kvaliteti slike, pa raje ne bi :roll:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 572 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited