Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 21:18

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 26, 2015 9:10 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Meni na S5 to ne dela prav....
Instalira in pokazuje, ampak napačno (vsaj LTE; vedno pokazuje manj kot -115)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 26, 2015 20:34 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Tudi sam sem to pred dnevi že opazil. Motil me je ta podatek pri LTE in sem pobrskal po internetu kako je s tem, saj sem se prvič srečal s temi podatki kot so RSRP, RSSI. Če sem pravilno razumel naj bi bil RSRP tisti referenčni podatek za moč pri LTE sprejemu in da naj bi bil RSSI nad -100 in več, kar si ti ugotovil, zdrav dober rezultat pri LTE.. In tako sem kar odmislil RSSI in sem gledal samo RSRP . Konkretno imam sedaj odlične sprejemne pogoje in mi na tej aplikaciji kaže RSRP -76 na zelenem in RSSI na rjavem -110.
Morda kdo kaj več o tem ve, morda Svet idej, je pa če ne drugega dobro imeti to naloženo na telefonu, vsaj meni je stvar precej zanimiva. in še eden izmed člankov na to podobno temo http://s4gru.com/index.php?/blog/1/entr ... th-primer/

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Avg 27, 2015 11:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Feb 26, 2013 10:05
Prispevkov: 281
Danes sem pri Simobilu zamenjal paket na senior (upokojenec) in seveda ko sem tukaj prebral ta problem signala ni bilo težko prebrati pogodbo in moja ugotovitev je,da normalno kdor sestavlja bo v svojo korist.Ti pa sam podpišeš in to je to.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Avg 27, 2015 12:24 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@Matjaž
Hvala za info!


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Avg 29, 2015 22:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
RSRP video lekcija http://lteuniversity.com/get_trained/vi ... 11523.aspx
99% časa nas uči osnive radia in seštevanje.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 27, 2015 23:19 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Moja zgornja zgodba okrog Telekoma in signala, ki ga ni več, in kljub temu, da sem že kakšen mesec pri Simobilu, se še ni končala saj dobivam iz raznih Telekomovih služb dobivam še kakšne zapoznele odgovore. V teh dneh so me obširno na dveh straneh dolgem pisnem dopisu obvestili- povzemam, da gre za mobilno storitev in da za sprejemne pogoje in spremembe pri tem ne odgovarjajo in da ni šans da bi mi kaj odpustili in da pričakujejo, da bom vseeno pri njih ostal ....tako nekako kot je že nekdo-mislim da je bil Homer , zgoraj napovedal. Uspešno poslovanje jim želim še naprej.

V tem mesecu sem tudi pri Simobilu naletel na nekaj - predvsem administrativnih težavic okrog sklepanja pogodb. Kar se tiče signala sem zelo zadovoljen. Sem se pa v eni zadevi že obrnil na njih.
Slučajno sem odkril, da mi v enem kraju ob vklopu lokacije na pametnem telefonu v notranjih prostorih pri nekaterih aplikacijah kaže napačne podatke. Ker je po moje ta funkcija v bistvu poročanje ID-ja celice sem jim takole z dobrimi nameni pisal:


Na področju NM Uršna sela je bazna antena na Vaški cesti napačno indeksirana.
V kar nekaj analizatorjih kaže , da gre za MB138 cinkarna metalurška Celje, kar je kar pol Slovenije stran. Zaradi tega -predvidevam- tudi druge aplikacije , ki so vezane na lokacijo antene, kažejo napačne podatke.naprimer bančni programi najbližje bankomate, ki pa so dejansko oddaljeni 100 in več km in podobno.
EDGE povezava pravilno kaže, da gre za anteno NM063 cid 30632. Napaka se torej kaže pri LTE oddajanju.


In so mi strokovno odgovorili:

Oznaka lokacije in celic se v cell ID, ki ga merijo telefoni translira direktno samo v 2G in 3G omrežju. Naša lokacija NM063 Uršna Sela v zrak oddaja cell ID:
- Na GSM omrežju 30631 in 30632

- Na UMTS omrežju 35631 in 35632

- Na LTE omrežju 344065 in 344066

Kako dobimo tako številko. Oznaka lokacije kot celote je 1344. 1344 je MRBTS ID ne tej lokaciji in to ni povezano s site idjem (NM063).
Dejanski cell id na lte 2 sektor je 344066 (MRBTS*256+sector id). Sector ID je 1(prva antenna) ali 2(druga antenna).

V upanju, da boste naše sporočilo sprejeli z razumevanjem, vas lepo pozdravljamo in želimo lep dan.


Vse lepo in prav ampak jaz še zdaj ne vem zakaj so skoraj na Belokranjskem koncu najbližji bankomati in Simobilove poslovalnice v Celju in tudi aplikacije SI info pri prepoznavanju lokacije govorijo o neki anteni na celjskem. Pri drugih antenah dobivam realne podatke.
Ne razumem tega ozirama ne znam to povezat s Simobilovim tolmačenjem.
Komu to kaj bolj jasno ali se na celi fronti motim?

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited