Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 5:12

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 04, 2012 22:21 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Eutesat 21.6E lahko mirne duše odpišeš ne zamujaš popolnoma nič :wink: Za Badr 26E bo 90 cm antena minimum...Eutelsat 10E tudi ne boš nič dobil (tudi če imaš ključe je 90 cm zelo na meji). Vsekakor pa boš moram poklicati koga ki ima inštrument, ker sam boš lahko "diplomiral" pa ne boš dosegel nič!

S kako veliko anteno pridete do uspešnega sprejemanja na 50E in 20W, ter kakšna je tam kakovost signala napram 15E ? Je LNB pri tem kaj pomemben ?
Tole si očitno pomešal na teh satelitih ni nič, 15E pa ne "obstaja".
Tu imaš vse satelite, zraven pa tudi karto pokrivanja
http://flysat.com/satlist.php
Pa koliko cm sat. anteno potrebuješ http://flysat.com/dish.php

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 04, 2012 22:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaj pomeni na roke, da si s satfinderjem optimalno nastavil oba kota in z rotacijo LNB-ja ujel najboljši sqew.
Za Astro in HB je dovolj pokrovka od maminega tavečjega piskra - čist zares dosti je 30cm antena, za 16E pa rabiš 80, zato nič ne dobiš. Skratka nekaj imaš hudo narobe.
LNB je vsak dober za vsak satelit.
Kakšen rotator imaš, si ga namontiral tako, da je njegovo ohišje natančno obrnjeno po straneh neba, kiksniti smeš največ 1°.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 12:16 
Citiram:
Eutesat 21.6E lahko mirne duše odpišeš ne zamujaš popolnoma nič :wink: Za Badr 26E bo 90 cm antena minimum...Eutelsat 10E tudi ne boš nič dobil (tudi če imaš ključe je 90 cm zelo na meji). Vsekakor pa boš moram poklicati koga ki ima inštrument, ker sam boš lahko "diplomiral" pa ne boš dosegel nič!

S kako veliko anteno pridete do uspešnega sprejemanja na 50E in 20W, ter kakšna je tam kakovost signala napram 15E ? Je LNB pri tem kaj pomemben ?
Tole si očitno pomešal na teh satelitih ni nič, 15E pa ne "obstaja".
Tu imaš vse satelite, zraven pa tudi karto pokrivanja
http://flysat.com/satlist.php
Pa koliko cm sat. anteno potrebuješ http://flysat.com/dish.php
Sem ugotovil da imam celo samo 80cm anteno :)
Tako, da sploh sreča da sem Astro 28.2E danes ulovil, kajne:) ?
Me pa muči, zakaj nisem gor našel BBC in fresat kanalov ? a je ravno to razlog, premala antena, da ne ulovim tale UK beama:
https://sat.ses.com/webservice/images/7407901
Ker gor dobim polno nezanimivh FTA programov, polno kodiranih Skyeiv in ITVjev --- a ti kodirani Skye in ITVji niso na UK beamu ?

Kako veliko anteno rabim za Channel4, fresat, BBC ? mi bo s tako veliko anteno potem sken našel tudi te "dodatne" FTA programe ?

15E je bila samo referenca za našo zemljepisno širino... me je zanimalo s kako veliko anteno moras imeti, da prides na cca. 50W in cca. 20W satelite ?

Zakaj bi imel probleme z Eutelsat 10E, če mi pa celo 7E lepo lovi ? a zaradi teh beamov, ki sevajo iz 7E bolj na nas, iz 10E pa mimo nas ?


Zadnjič spremenil SennaForever, dne So Maj 05, 2012 12:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 12:18 
v LJ je meni uspelo dobit skoraj celoten freesat s 60tko, tko da bi mogl tud tebi delat vrjetno :) vem da je bil pri 60tko problem kanal film4 ampak ok ostalo je delal normalno


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 13:02 
Citiram:
Kaj pomeni na roke, da si s satfinderjem optimalno nastavil oba kota in z rotacijo LNB-ja ujel najboljši sqew.
kje pa :) na roke = šraufenciger, premikanje in gledanje moči signala na sat-receiverju :)
Citiram:
Za Astro in HB je dovolj pokrovka od maminega tavečjega piskra - čist zares dosti je 30cm antena, za 16E pa rabiš 80, zato nič ne dobiš. Skratka nekaj imaš hudo narobe.
Saj imam 80cm... in tudi beam gledam, da od TotalTV lepo na Sloveinjo sveti, in ker celo oba levo/desno 13E in 19E lovim, poskušam ugotovit, kaj mene zeza, da na sredini med njima (16E) nič ne ulovim. LNB ? frekvence ?
Citiram:
LNB je vsak dober za vsak satelit.
Hvala bogu. Se pravi imam premalo frekvenc na sat-receiverju ? iščem po napačnih ?
Citiram:
Kakšen rotator imaš, si ga namontiral tako, da je njegovo ohišje natančno obrnjeno po straneh neba, kiksniti smeš največ 1°.
isto na roke = približno točno proti jugu, naklon na 36stopinj in piči daska... ulovim z 84-87% intensity in 60-75% qualilty od 7E do 28E satelite, nekatere tudi vmesne pač ne. Me jebe teh" morda netočno na jug" 1 stopinje, da vmesnih ne dobim ?

Rotor = BigSat international DiseqC 1.2 H-H motor SG-2100BS
dovolj dober ? obstajajo še boljši ?
vsak korak na sat-receiverju pomeni 0.5 stopinje,
na TVju pa 0.2 stopinje -- je to normalno, da različni za različno
koračno vrtijo rotor ?
Poskušal sem ga manual do 52E in 45W zasukat (pa bi še šlo), a sem
nehal, ker nisem bil ziher da ne bi veter kaj odtrgal. Do katere širine E/W
je še varno sukat rotorje, da se kaj ne pokvari (v navodilioh pise 70E, 70W --- to verjetno za slovensko 15E pomeni : max 85E in max. 55W, kajne ?)

V navodilih tudi pise da je ta rotor za max.120cm krožnike. Je to smiselno upoštevat, ali je še kaj rezerve v teh rotorjih ? če je rezerva, do katere max.
velikosti krožnika lahko s tem rotorjem grem ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 13:40 
Citiram:
Kaj pomeni na roke, da si s satfinderjem optimalno nastavil oba kota in z rotacijo LNB-ja ujel najboljši sqew.
"satfinder" ? to je kak programcek ? pripomoček ? ali pač mislis to v menuju od sat.receiverja, ko gledas jakost signala ?

Rotacijo LNBja upam, da mi dela rotor pravilno na pravi skew.
Kaj mislis : če ujamem 7E, 13E, 19E in 28.2E... se pravi, da mi rotor na vse te satelite pravilno zasuče LNB, bi mi moral potem tudi na vmesne satelite, kajne (a prav razumem celo stvar) ?

======
predlagam, da odgovore naslovite kar na bolj primerno temo,
ki sem jo odprl :)
http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=10330


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 19:13 
Citiram:
Brez problema bi moral iti od 76,5° vzhodno do 45° zahodno, če se mal pomatraš pa še par stopinj več
Kako veliko anteno rabis za ta "brez problema" ?
Je med 120 in 180cm sploh kaj praktične razlike ?
Bi z 400cm šlo celo do 90E ? (na kakšnem latitude so sploh sateliti na 90E, že prenizko, pod 10stopinj?)

Prav gledam na:
http://www.satbeams.com/footprints?beam=7104
da bi
- "Measat 3 Global" na 92E teoretično bil zadnji satelit, ki vleče v naše kraje (če ne bi imel hribov na vzhodu) ?
- "Amazonas 1 Europe" na 61W pa zadnji teoretični, če nimaš hribov na zahodu ?
(aha, zdaj mi je tudi jasno, zakaj na rotorju max.meja ni treba da je več kot 70E, 70W -- ker to je točno to: nasih 15E+70E=95E, 15E-70W=55W:)

Kako veliko anteno bi za ta skrajna satelita potreboval - ja, da ni hribov daleč naokrog -- kje pa je to v Sloveniji, ne vem :) v Prekmurju ?


Zadnjič spremenil SennaForever, dne So Maj 05, 2012 20:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 20:04 
Citiram:
Za Astro in HB je dovolj pokrovka od maminega tavečjega piskra - čist zares dosti je 30cm antena, za 16E pa rabiš 80, zato nič ne dobiš. Skratka nekaj imaš hudo narobe.
Jaz imam 80cm, torej bi 16E moral lovit, kajne ? imam v receiverju napačne frekvence ? na kateri ga naj lovim ?

še nekaj me zanima:
kako to da rotor potem ko en satelit ujameš in shranis njegovo pozicijo, za naslednje satelite kar sam ne zasuče na pravo lego - saj ve kako velik korak dela sam in zemljepisne širine tega referncnega in ostalih :) ? zakaj moram jaz vsak satelit posebej iskat in shranjevat pozicijo.
Ali to novejši protokoli omogočajo - kakšen Diseq 2.0 morda :) ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 12, 2012 22:29 
in vse tiho je bilo... na zadnja 2 posta mi noče nihče odgovorit.... grrrrrrrrrrr.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 12, 2012 22:42 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
še nekaj me zanima:
kako to da rotor potem ko en satelit ujameš in shranis njegovo pozicijo, za naslednje satelite kar sam ne zasuče na pravo lego - saj ve kako velik korak dela sam in zemljepisne širine tega referncnega in ostalih ? zakaj moram jaz vsak satelit posebej iskat in shranjevat pozicijo.

In po tvojem mnenju kako bi rotor kar sam od sebe šel naprej na naslednjo lego??? Normalno da moraš za vsako pozicijo shranit ane... Nekaj podobnega kot pri računalniku dokler ne pritisneš enter se nič ne zgodi :lol:

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited