Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 20, 2024 8:10

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 12, 2012 22:51 
Citiram:
Citiram:
še nekaj me zanima:
"kako to da rotor potem ko en satelit ujameš in shranis njegovo pozicijo, za naslednje satelite kar sam ne zasuče na pravo lego - saj ve kako velik korak dela sam in zemljepisne širine tega referncnega in ostalih ? zakaj moram jaz vsak satelit posebej iskat in shranjevat pozicijo."
In po tvojem mnenju kako bi rotor kar sam od sebe šel naprej na naslednjo lego??? Normalno da moraš za vsako pozicijo shranit ane... Nekaj podobnega kot pri računalniku dokler ne pritisneš enter se nič ne zgodi :lol:
Za rotor se točno ve kako velike korake dela.. pri meni so vedno enaki, a odvisni od reciverje (verjetno voltaže, ki jo spušča noter). Samsung dela po 0.2 stopinje, Opticum po 0.5 stopinje.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 12, 2012 23:01 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Ti predlagam da razviješ program in ga patentiraš če že vse veš :!:

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 22:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Seveda ti najde motor vse sam. Nastavi koordinate kraja kjer živiš, DiSEqC nastavi na opcijo 1.2 in mora delati. In uporabi GotoX funkcijo.
Druga varianta pa je, kot delaš sam, da shraniš vsako pozicijo posebej v spominska mesta motorja. V tem primeru moraš satelite najti ročno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 22:42 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Ă

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 14, 2012 7:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Usals motorji in sprejemniki omogočajo direktne komande na določeno satelitsko lego in ni treba nič nastavljat. Samo sprejemnik moraš anstavit na Usals in ne na 1.2, ker 1.2 je sistem z ukazi levo, desno, store, recall in še limite, nobene pameti, korakov, stopinj.
Glede korakov kot jih omenjaš pa gre morda za dolžino impulza, ki ga sprejemnik pošlje, lahko pa da pošlje kot zasuka, kar pa je Usals funkcija. Kolikor se spomnim, ta kot lahko pri nekaterih sprejemnikih nastaviš.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 14, 2012 13:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Brez da nastaviš na 1.2 na Dreamu in na Kathreinu (na katerih se lahko igram) sploh ne prideš do podmenija za motor oziroma goto x nastavitev.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 14, 2012 23:12 
Citiram:
Usals motorji in sprejemniki omogočajo direktne komande na določeno satelitsko lego in ni treba nič nastavljat.
Ja!! to je to !! USALS !! to je moj "DisecQ 3.0" :))) se mi je zdelo bedasto, zakaj ni nihče tega še sprogramiral. Torej obstaja. Fajn.

Sem šel gledat moj DVBS reciver v Samsung TVju: slaba stran USALS pri njem je da lahko samo 4 satelite shranis ("user"), pa še potem mi ni delovalo (ja, rotor je USALS kompatibilen). Nastavil sem v SamsungTV mojo zemljepisno dolzino/širino, in od user1,2,3 satelitov da bi rad 19E, 28E, 13E, kar mi na DiseqC 1.2 čist ok deluje. A pri USALS mi potem ko grem "pojdi na shranjen polozaj" (verjetno misli "izracunalgabom polozaj"), ne pride na satelite.
Je še kaka finta pri USALS, ki sem jo pozabil ?
Od kod pa vzame začetni položaj rotorja ? rotor na začetni pravokotni 0 poziciji, da je "moja zemljepisna dolzina" ? ali rotor na trenutni da je "moja zemljepisna" ?

Pa še tole, da bom bolje razumel DiseqC. Ko shranis pozicije. Te pozicije shranis v reciever, ne v rotor, kajne ? Ker ko sem preplapljal med recieverjema (enkrat enegam enkjrat drugega), je vse lepo teklo, se rotor ni nič zmedel. Vsakič je delal in sel na tisto pozicijo, ki jo je imel reciver shranjeno. Od kje pa začne steti korake, da pride potem iz nule (ko ga sele čez 40 dni, po 4.reciverju spet ta reciver priklopis), tocno na te pozicije kot si mu jih shranil pred 30 dnevi ? (upam, da je tale stavek razumljiv kaj sem mislu :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 15, 2012 10:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Da bi imel USALS samo 4 pozicije je čist neverjetno, morda imaš kaj pomešano z nastavitvami za 4 vejni preklopnik.
Kolikor se še spomnim, je DiSEqC1.2 samo standardni motor s spominom v motorju, USALS pa nekaj več od njega, lahko pa da ga imajo sprejemniki pod 1.2, ali da je USALS celo podvarianta 1.2.
Ena od velikih prednosti USALSa je, da se lege zapomni sprejemnik.
USALS motorji imajo ponavadi srednjo referenčno lego, od koder štejejo odmik od juga. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited