Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 9:35

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 04, 2011 20:42 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
S tem si pomagaj in nastavi naklon : http://www.dishpointer.com/

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 04, 2011 21:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mi smo na 14,5Vzhodno, zato so sateliti tu nekje anjvišje, bolj ko greš stran, so pa sateliti vse nižje, torej tvoja 2 problematična sta že taka.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: a moram zaskewat ?
OdgovorObjavljeno: Po Sep 05, 2011 17:40 
Citiram:
Mi smo na 14,5Vzhodno, zato so sateliti tu nekje anjvišje, bolj ko greš stran, so pa sateliti vse nižje, torej tvoja 2 problematična sta že taka.

Aha, in tudi LNB (in krožnik) moram malo "zasukat" v smeri urinega kazalca (ali kontra) !? skew ?

Zmotil me je itak Sirius4, ki ne vem zakaj mi je SAT sprejemnik javljal da sem na njemu, pa sem bil v resnici na Astri19E ;)
Po čem sprejemniki sploh razločijo satelite med sabo. Ker če si nastavim na HotBird 13E, mi je res samo takrat kazal kakovost signala kot sem ulovil HotBird13E. In sem lepo iskal po nebu... dokler ni bilo signala sem vedel da ga nisem ulovil.
Ko pa sem nastavil katerokoli Astro (19,23,31E) ali Sirius 4E, pa mi je začelo kazat za kateregakoli od njih... in ko sem imel nastavljeno na Sirius4, mi je začel kazat signal -- in sem mislil da sem bil na njemu, pa sem v resnici bil na eni od Aster 19E/23E:) in sem se čudil zakaj Sirius4E lahko lovim, tiste vmes 9E, 7E še bližje Atsri 19E pa ne lovim.. zdaj vidim da je razlog verjetno da moram tudi LNB in krožnik malo zaskewat, da bom ulovil tudi 7E in "resnični" Sirius4, kajne ?

Prav berem za Sirius 4E (in astra 4.7E) da moram tam zaskewat za 6 stopinj, elevation pa vidim da je skoraj isti 36 vs.35 stopinj, torej me naklon(elevation) ne bi smel preveč zezat.. ali pač ?
(ker pot imam lepo odprto.. bi skoraj res moral imeti prost pogled do 10 stopinj elevationa --- torej do 75E in 45W kot pišete zgoraj)

btw. bi na morju šlo tudi do 2 stopinje elevationa, in kako veliko anteno bi za to teoretično potreboval (če se seveda ne bi zibal na valovih:)? ali bi bil problme tudi to, da tisti sateliti tako daleč stran sploh ne sevajo k nam, ampak čisto na drugo lokacjo - tisto 5000km stran (nad Afganistan) ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 05, 2011 22:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Elevacijo boš nastavil ko boš že dobil satelit, itak je minimalna razlika.
Astra in Sirius imata v sprejemniku vpisano zlo podobno frekvenco in zato ti ju meša. Najdi HB, nato pa cirka 8° desno (1/4 ostrega kota šolskega trikotnika) in boš hitro imal Sirius.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 06, 2011 20:34 
Citiram:
Elevacijo boš nastavil ko boš že dobil satelit, itak je minimalna razlika.
kaj pa na skew se moram zelo ozirat pri iskanju ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 06, 2011 22:06 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Pri vsem tem amaterskem iskanju na slepo je pomembno, da najdeš nek TP na določenem satelitu z zelo čudnim SR-jem, npr. majhnim. Zakaj? Ker veliko TP-jev se približno ujema (s kakšnim Mhz-jem razlike je veliko TP-jev enakih na več satelitih) in potem ti sprejemnik pokaže signal, ki je v resnici na drugem satelitu kot pa ga iščeš. Tudi jaz sem imel s tem probleme na začetku, ko sem nastavljal mojo T90. Naj te ne moti, da na sprejemniku piše Sirius. Lahko obrneš krožnik proti Siriusu in sprejemnik nastaviš na Astro, vtipkaš TP, ki je na Siriusu in gledaš programe iz Siriusa, čeprav piše da si kao na Astri. Naj te to ne moti. Lahko je pa tudi problem, da imaš pod določenim satelitom vnešene frekvence in niso več aktivne.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 07, 2011 0:13 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Citiram:
Elevacijo boš nastavil ko boš že dobil satelit, itak je minimalna razlika.
kaj pa na skew se moram zelo ozirat pri iskanju ?
Skew je zasuk LNB, če se ne motim.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 07, 2011 7:19 
Citiram:
Skew je zasuk LNB, če se ne motim.
ja ta rotacija/Skew me zanima če je sploh pomembna razlika
npr. 6 stopinj, in da zato tudi nisem satelitov drugih kot 19E in 13E
lovil ? ker nisem zasukal v smeri ali kontra smeri urinega kazalca
krožnikca z NLBjem ko sem šel bolj proti E in W ?
(ker razgled imam čudovit)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 07, 2011 7:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Rotacija LNB-ja se v tako ozkem področju azimutov tako malo spremeni, da pri iskanju satelita ni krize, jo je pa smiselno nastaviti. To narediš tako, da izbereš nek transponder, ki ima na kontra polarizaciji "motilca", se pravi drug transponder. Nekateri sateliti imajo V in H transponderje na isti frekvenci, ponavadi pa strižejo za polovico razmaka. V slednjem primeru ti motita dva transponderja. LNB seveda obračaš iščoč najboljše razmerje signal/šum oziroma kvaliteto.
Obstajajo LNB-ji narejeni za Anglijo za Astro2, ki imajo polarizacijo zarotirano, zato je pri nas LNB na Astri1, HB13.. kar konkretno postrani. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: LNB kriv ?
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 04, 2012 17:43 
Citiram:
ja ta rotacija/Skew me zanima če je sploh pomembna razlika
npr. 6 stopinj, in da zato tudi nisem satelitov drugih kot 19E in 13E
lovil ? ker nisem zasukal v smeri ali kontra smeri urinega kazalca
krožnikca z NLBjem ko sem šel bolj proti E in W ?
(ker razgled imam čudovit)
Evo, končno sem poskusil tudi z rotorjem - da bo vse profesionalno in natačno - tudi popravljanje azimuta in skewa :)
A hudič deluje enako slabo kot, ko sem probaval na roke. Torej ni bil skew kriv.
Kje naj iščem napako - kaj mene zeza ? napačen LNB ? premajhna antena 80cm ?

Premala antena mislim, da ni kriva, ker Astro 19E in Hotbird 13E odlično lovim 50% signala po TV merilcu (oz. 87% po sat-sprejemniku), vmesnega Hotbird 16E (Total TV) pa ne najde ama ništa od signala !!
Enako se lahko obrišem za Eutesat 21.5E, Badr 26E, Eutelsat 10E.. ništa.. signal 0%, kaj bolj proti vzhodu tudi ne, a tam itak nisem bil več ziher v rotor in skew, zato raje dajem za primer te bližnje satelite.
A ulovim pa lepo Astro 23.5E in Eutelsat 7E, kjer je signal čisto soliden 34% na TV (če računam, da je bi to napram 50% na 19E -- se pravi če je na sat-sprejemniku pri 50% bil 87%, bi teh TV 34% bilo 60% ?).

Ali imam LNB ki deluje samo na določenih Astrah in Hotbirdih:)) ?

btw. vam kakovost signala iz 19E in 13E s 80cm anteno proti 7E, 23E zelo upade ? kakšne vrednosti imate na posameznem satelitu ?
Kakšne vrednosti dosegate s 120cm anteno ?
S kako veliko anteno pridete do uspešnega sprejemanja na 50E in 20W, ter kakšna je tam kakovost signala napram 15E ? Je LNB pri tem kaj pomemben ?


Zadnjič spremenil SennaForever, dne So Maj 05, 2012 12:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited