Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 23:54

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Mrk signala
OdgovorObjavljeno: Po Nov 28, 2011 10:23 
Pozdravljeni!

Berem teme na forumih, iščem vzroke zakaj mi satelitska tv ne dela, piše da ni signala. Lepo bi Vas prosil za pomoč pri iskanju napake. Imam receiver emme esse 3200CI manj kot 10 let, pred tem smo imeli nek analogen satelitski tuner. Ene 2, 3 leta nisem probal satelitske in sedaj bi si želel, da bi ponovno delovalo kot je takrat. Satelitksa antena ima dva lnb-ja enga za hotbird in enega za astro. A so se lokacije satelitov kaj spremenile?Kaj je vzrok, da ne dobim nobenega signala.Lepo prosim za nasvete in pomoč.

Hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 28, 2011 13:47 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Možnosti kolikor hočeš:
- parabola premaknjena ali deformirana (veter, sneg)
- poškodovana napeljava (kabel, konektorji)
- pokvarjen LNB
- pokvarjen Diseq
- pokvarjen sprejemnik
- napačne nastavitve sprejemnika (napajanje, Lo, .....)
- napačna lista kanlov glede na satelit

V tem času so prav gotovo bile spremembe kakšnih frekvenc, a prav gotovo bi vsaj nekaj moralo delovati.

Si probal ponovno skenirati programe?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 28, 2011 15:04 
aha, hm hvala
kako oz. s čim bi stestiral če signal sploh pride po žici do receiverja
kaj bi za to moral imeti, ker če je to ok pol vem da je drugje problem


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 28, 2011 17:22 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Najbolje merilec polja in priklop direktno na LNB (na strehi, balkonu ali kjerkoli pač že imaš postavljeno parabolo.
Seveda ker merilca nimaš, bi ti to moral preizkusiti nekdo, ki ga ima.

Druga možnost, bi bila, da ta tvoj sprejemnik preizkusiš kje drugje na paraboli, ki zanesljivo deluje, ter ga sprogramiraš na satelit, ki ga želiš sprejemati (Astra, Eutelsat, ....)
Nato ga priklopiš pri sebi direktno na parabolo in priklopiš na nek prenosni TV sprejemnik.
- če ni sprejema, poskusaš rahlo sukati parabolo po horizontali in če dobiš sprejem, še na maksimum po vertikali
- če sprejem je poskusiš še na izodu Diseq. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 04, 2011 12:06 
Homer najlepša hvala ti.
Oprosti k nisem takoj odpisal.
Kaj je boljše ali imaš recimo 2 dual ali 2 quadro LNB(2 zaradi dveh satelitov), se pravi da hočeš met iz obeh lnbjev po dva kabla, al da maš samo 2 enojna LNB-ja(2 tudi zaradi dveh satelitov), da bi imel možnost 2 priklopa receiverja, al da gre to vse po enem kablu, sam kako je pa z slabljenjem signala potem

A to mora biti do diseqc switcha 4 kabli, ali samo 2, potem naprej pa itak samo en kabel. Kaj pa se da signal ojačat, pa kje se ga ojača pred diseqc switcem ali po tem ko gre samo en kabel naprej?

mene predvsem zanima da bi zdej priključil 2 receiverja, sedaj imam 2 enojna LNB-ja
a nujno rabim zamenjat enojni LNB za dvojni ali pa quad LNB?



Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Mrk signala
OdgovorObjavljeno: Po Maj 26, 2014 0:03 
Odsoten

Pridružen: To Apr 10, 2012 19:23
Prispevkov: 7
Pozdravljeni,

na morju (otok Pag) imam satelitsko TV. Nainstaliral mi jo je nek majstore pred leti in sicer trenutno (ne) sprejemam 2 satelita Astro in HB. Situacija je sledeča: Zadnje leto je sprejemnik izgubil ves signal HB, Astra pa je delala občasno (praviloma ne). Lani ni bilo časa za odpravo napake, letos pa sem si zadal cilj, da to rešim. Zanima me, v čem naj bi bil problem v LNBju (imam dva enojna) ali diseqc-u? Na sprejemniku sem sprobal že vse vrste nastavitev, a brez uspeha.

Poleg tega bi rad HB zamenjal z Eutelsatom 16A, kjer je sedaj RTVSLO, verjetno bi šlo Eutelsat 16E in Astra 19,2E?

Hvala za odgovore!


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Mrk signala
OdgovorObjavljeno: Po Maj 26, 2014 0:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sodeč po napisanem, se je najverjetneje premaknila antena.
Preskoči stikalo, torej direkt na Astro in probaj najti signal. Nastavitve brez DiSEwC in univerzalni LNB.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Mrk signala
OdgovorObjavljeno: Po Maj 26, 2014 10:38 
Odsoten

Pridružen: To Apr 10, 2012 19:23
Prispevkov: 7
Citiram:
Sodeč po napisanem, se je najverjetneje premaknila antena.
Preskoči stikalo, torej direkt na Astro in probaj najti signal. Nastavitve brez DiSEwC in univerzalni LNB.
V bistvu da povem bolj natančno. HB ni deloval že kakšno leto, Astra pa nazadnje le nekateri programi (meni se je to zdelo zelo čudno;Eurosport DE je deloval, ARTE in ostali pa ne), bom preveril položaj antene naslednič, ko bom dol in poizkusil brez DiSEqC-a. Vseeno se mi zdi čundo, zakaj je imel HB ničen sprejem, prav tako tudi Astra. Kot sem že napisu v prejšnjem postu me zanima, kaj narediti da spremenim LNB od HB na Eutelsat, razlike je se mi zdi 3°, kar ni veliko. Je potrebno spremeniti položaj LNBja na nosilcu?

Hvala za tvoj zgornji odgovor. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Mrk signala
OdgovorObjavljeno: Po Maj 26, 2014 11:47 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Da bi sprejemal 16 vzhodno z RTV SLO potrebuješ zasukat anteno. Če imaš sedaj 6 stopinjski monoblok potem boš izgubil Astro ali HB. Tudi velikost antene je sedaj lahko usodna, namreč priporoča se 85 cm antena, seveda gre tudi z dobrimi 80 cm , vendar šlamparij pri montaži in ciljanju tokrat ne sme biti. Preberi si TOLE morda bo kaj zanimivega zate

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Mrk signala
OdgovorObjavljeno: Po Maj 26, 2014 12:23 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Glede na to da maš sedaj dva LNB, pomakni enega čisto v sredino roke in nastavi anteno tako, da bo ta LNB čim bolj optimalno sprejemal Eutelsat 16A. Drugega pa potem stisni čisto do prvega, če gledaš anteno od zadaj ga daj na njegovo desno stran in boš z njim sprejemal Astro. Pa antena naj bo res vsaj 85 cm, kot je napisal Matjaž.

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited