Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Maj 11, 2024 16:20

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: POMOC !!!
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 7:48 
L.P.

Kot nekateri ze veste sem kupil sat in vse ostalo in sem videl vse kanale razen stirih. SLO, RAI, ZAGREB in Mediaset. Sem prvo mislil da je slabo postavljena satelitska in sem jo zadnjih nekaj tednov postavljal na razlicna mesta. Ko sem jo postavil mi se je nekajkrat zgodilo da sem le videl SLO1 in SLO2, kar je pomenilo da bom videl tudi HRTV IN RAI itd.
Potem sem vso stvar zatisnil in sem se zmeraj videl SLO1 in SLO2.Potem pa sem tikal kabel in tisti vijak s katerim zatisnes anteno na LNB in opazil da se je signal slabsal ali pa boljsal.
Potem ste mi svetovali da zamenjam kabel in sem vceraj tudi to storil in se ni videlo nic bolje ali slabse. Ponovno sem naredil na koncu kabla konektorje in spet probal in opazil da se je videlo se slabse. Ponovno sem (tretic) naredil tiste koncnike na koncu kablov in sem spet vtakinil notri in se vidi malo boljse, tako da RAI mi kaze 4% signal ostalo pa ne. Cez nekaj casa brez da sem naredil kaj sem pa opazil da je signal neverjetono boljsi ( vijak na LNB ni bil privit do konca) in mi je pokazal na SLO1 kar 12% signala tako da se je nekaj videlo. Potem sem spet tikal koncnike na kablih, tistega na LNB-ju in tistega na SS2 kartici in se je signal spet poslabsal ampak samo malo, cez pol ure se spet ni videlo nic.
Vprasanje ki ga imam za vas pa se glasi takole.
Ali je mozno da res ne znam narediti tistega koncnika na koncu antene, ali pa je koncnik slab ( ne more biti, ker je v enem kosu lepo narejen)
Ali pa je napaka na LNB-ju ali pa na SS2 kartici. Vse je novo in kupil sem od nasega Forumca.
Kaj obstaja kaksno navodilo kako res lepo in pravilno narediti koncnike, sicer se mi zdi full cudno ampak samo ko tikam koncnike se signal spreminja. Full sem tikal in LNB in ga stiskal udarjal premikal, enako tudi z satelitskim kroznikom, edino kar nisem tikal je naklon LNB-ja ampak ce se vidi ostalo potem ga ni treba tikati.
Skay italia vidim 99% sky cinema 1 2 in 3 pa ko se ne vidi SLO vidim 12-15% signala, ko pa vidim SLO se sky cinema vidi kar 70-75%, tudi ce tikam kartico nic ne pomaga.
Pomagajte mi prosim, ker se mi bo zmesalo.

Hvala

Kikan


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 13:43 
res je zelo čudno....jaz bi tako k sosedu po sprejemnik in poiskus in še za lnb bi ga prosil če posodi....in nekaj bi se pokazalo :shock:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 13:57 
Jaz bi kupil lnb S*arp ali H*umax.Kaki A*psi so tdi kar v redu za Astro in HB.

Možno pa je tudi,da nimaš dobro centrirane antene.Z vsem nad 60cm ta dva sata res ne smeta delati težav.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited