Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 16, 2024 9:17

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: waveskabier T40
OdgovorObjavljeno: Po Maj 09, 2005 23:47 
Ne se smejat stvar je resna .
S prijateljem ,ki je kao strokovnjak za te krožnike sva na mojo pobudo in zamisli sestavila vikend anteno za poletje in za suha območja brez snega in z visoko podrastjo.Kako me to spominja na mojo africo.Stvar dela in to zelo dobro ,da se jo fključiti tud na motor ,ki ma akso gor. V legi kot jo gledamo na slikah je mela samo malo tam 7 dB manj kot enkrat večji krog ( analogni švabski Astra na cca 11500 mhz = 72 dB, @Tehnični quality namenoma nismo merili niti nismo uporabljali namenoma high gain LNB(konec afne),) Predost signala za gledat Eurosport izpod baldahin na dopustu. LNB mora bit špičast da mu noge ne delajo sence.Drevesa, senčniki in maraskino makija niso ovira- vsaj tle na sliki ne-saj strela gor.(misliš da ne vem da je satelit na istem mest)Pokončnost prav pride dol na jugu saj zjutraj lovi kondenc rose pa ližeš.Tudi za ajdovščino in ostale pod burjo pav pride saj je zračni upor majhn.

Sliko smo lovil tud tako da smo tmalo ki je na sliki držal pred velko anteno ,kej več pa ni šlo ker so roke bolele in bo treba zašvasat metalic roke.Krožnik ni dosti večji od krožnika za tvelko pico.
Slika[
Slika[

[/img]


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 10, 2005 7:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Točno tak krožnik sem imel nekaj časa kot tretji izvor za Astro, poleg twina na Penti. Signal je bil pod nadstrešjem čist OK. Sicer smo ga pa testirali v Telstarju.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 10, 2005 19:52 
Sem spregledal .Letos ali v kakšnem starejšem letniku. Namreč vsa stvar se mi je začela motati po glavi zaradi treh aktualnih leg 13, 19 in 4 desno.Tale mala bi mi služila za Amos kot ogledalce recimo 100 cm ali pa eni 85 .Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 10, 2005 21:53 
Gotovo loviš ogromno feed-ov ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 10, 2005 21:57 
Ne še, pa niti ne bo za občasne če to misliš, ker te lege niso aktualne za to . Za to je boljša "tprava wave frontier " kamor namečeš 16,13,19,10,7....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 10, 2005 22:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Junij 2004. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 10, 2005 23:49 
To sem že ugotovil kar se gibertini anten ki krožijo po trgu v Slo tiče. Ni vsak metrski in večji pleh gibertini ,morda po ceni in za naivne.Sicer ste pa o tem že govorili,ko je nekdo povedal da imajo menda celo žig kot iz klavnice.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 11, 2005 7:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mah pleh je pleh, z žigom ali brez., kar se pa spomnim, je pri tej in 60cm anteni najbolje LNB do konca nazaj pomaknit. Pa tale je super za Lastovko lovit, samo 1 del ozadja okrog obrneš in se jo da direkt na drog pritrditi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 11, 2005 7:48 
Tista na sliki zgoraj je točno 400 mm, Pleh je res pleh , ko je enkrat na mestu. Moj prijatelj ,žlahta po bratovi otac ocu moga oca ima pa baker ne pa pleh.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 11, 2005 8:32 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
ja tud jaz sem najprej pomislil na lastovko ko sem videl tole antenco, sam nisem hotel bit kej preveč pameten, zgleda pa antena zelo podobn


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited