Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 17:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2005 14:55 
Se opravičujem, če tega sporočila nisem dal v pravi oddelek foruma... Vseeno upam, da mi bo kdo pomagal.
Gre za to, da smo pred pol leta kupili digitalno satelitsko z Viacess receiverjem. Ima 2 LNB komponenti - z eno lovimo Astro, z drugo pa Hotbird. Antena ni vrtljiva, ampak je fiksna. Problem je v tem, da je pred tremi tedni izginila TVSLO1 in HRT1, ki sta na Hotbirdu. Od takrat je ne moremo več spremljati, čeprav imamo original dekodirno kartico. Fora je pa v tem, da vsi programi z Astre delujejo normalno, na Hotbirdu pa sedaj dobimo le peščico programov (nek DW pa Sky news dobimo pa še enih par) ne dobimo pa TVSLO1 in HRT1. Danes je bil pri nas serviser oziroma on ko nam je montiral anteno pa tudi njemu ni jasno zakaj ne dela TVSLO1 in HRT1. Poskusil je z resetiranjem receiverja, pa so bile nastavitve OK. Ostalega ni čekiral, ker ni imel s sabo lestve. Ker ste tu sami mojstri, vas prosim, če mi poveste kaj je narobe (jaz o satelitski nimam pojma, ampak vseeno lahko čisto strokovno poveste, ker bom dal tole unmu serviserju za prebrat, ker pride spet naslednji teden). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2005 15:36 
Jaz mislim,. da je problem v tem, da ti je verjetno veter premaknil anteno, tako da bo treba malo korigirat anteno, a lahko preveriš koliko signala imaš na programih iz HotBirda, ki pa jih dobiš?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2005 18:33 
Sem šel zdajle čekirat pa ne lovi več niti tistih kanalov na Hotbirdu, ki jih je prej lovil. Pa danes ni nobenega vetra pri nas, tak da ob 14ih je še lovil nekatere programe Hotbirda, zdej jih pa ne več. Vmes se antena ziher ni premaknala, ker je ni imel kaj premaknat. Pa tudi če bi se pravi serviser, da bi verjetno izgubili tudi Astro, ne samo Hotbirda. Ampak kolikor se spomnim, je bil signal ob 14ih ko smo še dobili npr. DW-TV čist OK - tist stolpec na sredini je bil čist do konca in rumene barve. Tak da to je en ful čuden problem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 23, 2005 0:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Zamenjaj LNBja med sabo in preveri, kaj vidiš. Nato pa še zamenjaj vhoda na DiSEqC med sabo (ali pa kabla na LNBjih).


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited