Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:31

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 19:17 
@tmurgel1, ti si prav napisal.

Moja multifocus antena pa je res švoh. iz nekega brezveznega litega železa, ki ga lahko prepogneš, če ga udariš z glavo. vendar ali je material iz katere je antene pomemben za signal?

Morda bi se ob zelo slabem vremenu splačalo anteno narihtati tako, da bo signal vedno na 100%, kajti ob dobrem vremenu se napake ne vidijo.

Drugače pa imam na hotbirdu vedno 100% signal. Glede na to je bil morda problem tudi kakšna tehnična težava na satelitu kajti signal je hitro nihal pi istem vremenu od 45% do sto% in to se mi je zgodilo prvič.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 19:57 
Citiram:
@tmurgel1, ti si prav napisal.

Moja multifocus antena pa je res švoh. iz nekega brezveznega litega železa, ki ga lahko prepogneš, če ga udariš z glavo. vendar ali je material iz katere je antene pomemben za signal?

Morda bi se ob zelo slabem vremenu splačalo anteno narihtati tako, da bo signal vedno na 100%, kajti ob dobrem vremenu se napake ne vidijo.

Drugače pa imam na hotbirdu vedno 100% signal. Glede na to je bil morda problem tudi kakšna tehnična težava na satelitu kajti signal je hitro nihal pi istem vremenu od 45% do sto% in to se mi je zgodilo prvič.
Tehnični je nekoč svetoval ovitje mokre cunje okoli LNB, pri fini nastavitvi
antene.. :oops:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 20:12 
Ja za hotbird bom seveda ostal na multifocusu, ker mi dela zelo dobro. Ponavljam- prvič se mi je zgodilo, da mi je padel signal.

@Sadjevc. Razumel sem kaj je s signalom Prve TV, zanima me le še ali bi mi 125 cm antena kaj pomagala?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 20:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Meni pomaga, ampak če je naliv ti pa noben bog ne bo :idea:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 20:39 
@16, za amos pomaga tudi kakšen LNB, recimo LaS 01 0.5db. Preverjeno, signali ex-yu programov se pojavijo brez vsakega čakanja. S tane pa le 2 jurja. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 20:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ta LNB je res dober.

Kar se pa HB tiče pa s 35cm v lepem vremenu delajo vsi programi, če pa ti pri 80 štrajka, je pa v smeri satelita nevihtni oblak (pri tebi lahko sije sonce), ali pa imaš nekaj narobe.

Za nastavljanje antene brez vsakega instrumenta je pa mokra cunja dobra stvar, bolj jo ovijaš, slabši signal je in lažje ujameš maximum.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 21:00 
@Tehnicni, pa ne za vse satelite, da smo si na jasnem. Amos pa kot strela z jasnega. :kaj se more:


Na vrh
   
 Naslov prispevka: LNB
OdgovorObjavljeno: Po Sep 18, 2006 21:26 
Jaz teh LNB-jev ne poznam, nisem pa prepričan, da so LNB-ji v tem cenovnem rangu po pravilu dobri, čeprav je to kakih 12 evrov. :kaj se more:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 21, 2006 20:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kolikor se spomnim, je bil na testu kar nekaj pri nas zastopanih LNB-jev ta LNB na nekem frekvenčnem področju zelo dober.

PS: temo sem razdelil, nadaljevanje najdete v sosednji temi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: LNB
OdgovorObjavljeno: Če Sep 21, 2006 21:04 
@Tehnicni, ne vem, o katerem LNB-ju sedaj govoriš, o LaS-u, ali o onem, ki ga je omenil 16. Sicer bi te pa vprašal, kateri je po tvojih izkušnjah tak, ki je zares dober za večino satelitov. In koliko stanejo najdražji LNB-ji, če drži, da je merilo za kakovost cena in ne oznaka šumnega števila. Hvala.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited