Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:32

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 20:20 
@16 se je strinjal s čiččenjem, ker je dojel, da je napisanih nekaj neumnosti. Tudi ta cela tretja stran nima nobene veze z hotbirdom. In če sem nekaj pobrisal kar je upravičeno, o tem nima smisla razpravljat. Gre samo za preglednost tem. Kdo ba pa bral vse te neumnosti... Tudi to bo izbrisano ker ne paše sem.


Kje vidim duh po prepirljivosti? V tvojem predzadnjem postu, ker ne odnehaš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: argumenti
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 20:39 
Je pa treba imeti za utemeljevanje kakšen bolj pameten argument. Izgovori, ki jih psi prinesejo na repu, niso več v modi. Raje se s člani, ki o kaki stvari še ne vedo dovolj, ne poigravajte, pa ne bo nikomur potrebno pristajati na čiščenje. Lahko mu tudi očistite glavo, če mu je tako prav. Sam si nikoli ne jemljem pravice ocenjevati, kaj je bolj in kaj manj pametno, sploh pa ne, kaj je neumno, ker je vse to predvsem stvar subjektivne in le redko objektivne narave. Ti pač lahko napraviš, kar hočeš, ker si moderator in imaš "moč". Več kot lep in prijazen pozdrav in kar najmanj sekiranja zaradi povsem :hvala: nepomembnih stvareh - za življenje namreč.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 20:55 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Tista tema na hrvaškem forumu je totalna polomija....

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 21:25 
Dobro, jaz se ne mislim več... vendar pa drugič naj @tehnični ne začenja s takimi zajebancijami.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 21:32 
S kakimi zajebancijami? Z viledo? Jao, človek! Pa to je res. A ne bi poizkusil mogoče če deluje?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 21:39 
A je tisto o viledi še ohranjeno? Izgleda, da sem nekaj pomembnega zamudil :cry: :cry: :cry:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 21:43 
Z viledo, ja. Kaj pa to je res.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 21:43 
Bistvo je ohranjeno, drugo je en sam kreg :)


Uglavnem tehnološki postopek nastavljanja satelita z rabljeno mokroklorirano viledo je naslednji.

Potrebuješ;

Predpostavljam, da poseduješ satelitsko anteno..

1 viledo, lahko rabljeno
1 dcl vode, lahko je malo klorirana

Na spodaj opisan način zadušimo signal oziroma simuliramo manjšo anteno.

Viledo raztegnjeno položi na mizo in nanjo zlij 1 dcl vode (lahko je malo klorirana, pa ne preveč). Primi jo v desno roko, če od nje teče jo lahko rahlo ožameš, pa ne preveč, da ne izgubimo vse vode. Z levo roko primeš za anteno, z desno (v njej je vileda) pa namestiš viledo na "smrček" LNBja. Samo v vednost, ker se je v preteklosti dogajalo, da so jo začetniki ovijali okrog koaksialnega kabla! Nato viledo malo oviješ okoli, da ne pade dol. Zatem se lahko začne tehnično preverjanje nivoja signala iz določenega satelita. Viledo ovijate okoli LNBja toliko časa, da je nivo signala ravno na meji sprejema. OD tu dalje se začne postopek premikanja/usmerjanja LNBja. Poizkusimo ga premikati levo/desno in rotirati na nosilcu, dokler ne dosežemo željenega rezultata, to je višji nivo signala. V kolikor smo dosegli občutno višji nivo kot je meja sprejema, zadevo ponovimo in sicer viledo še bolj ovijemo okoli in ponovimo vajo.
S tem inovativnim tehnološkim postopkom smo si maksimalno optimizirali sprejem satelita. Veliko brezoblačnih noči vam želim.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 22:11 
Torej me tehnični ni čisto zajebaval, je napol mislil resno, oziroma sploh se ni zajebaval, hotel mi je le pomagati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 20, 2006 22:15 
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited