Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 9:19

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 21:19 
Citiram:
ko preklapla med astro in hb ful caka, kot bi mel motor, ceprav je fixna varianta
uporabi samo diseq A in B


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 21:43 
V močnem dežju mi nič ne prekinja T90 in
39E
28.5E \
-----------en lnb
28.2E /
26E
19E
16E
13E
7E
5E
1W
4W

8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 22:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Citiram:
Ne, raje ne. Motor je vsaj zame odličen le za feede, za redno gledanje pa fiksno. Jaz bi za brezskbnost dal eno stotko na 13, 16 in 19 vzhodno, eno stotko na amos pa thor, 80 cm pa na astro2. Kupiš pač tri alpse in tri stopinjsko šino za ta prvo, če še nimaš.
13, 16, 19.2, 23.5, 28.2 se vse da naštimati skupaj na 100 cm anteno, če jo usmeriš na 19.2. In vse mora delati vredu, tudi ob dežju.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 06, 2007 22:07 
Ker sem začel z uporabo Total TV Slo,sem prestavil LNB z Amosa 4W na Astro 2-28,2 E..naletel pa sem na težavo..nikakor ne morem dobiti signala večjega od 25%..Nivo signala imam pri 90%,kvaliteta pa pri 25%.pa kakor koli obračam LNB.
Ostali sateliti b.p.
Kaj narediti??
Glede na to,da je sprejem z ostalih satelitov zelo dober,ne vem,kaj narediti glede sprejema z 28,2 E.... :roll: :roll:


Zadnjič spremenil Prlek, dne Pe Jul 06, 2007 22:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 06, 2007 22:25 
Odsoten

Pridružen: Sr Apr 14, 2004 22:03
Prispevkov: 161
Probaj si pomagat s tem kalkulatorjem za WaveFrontier pa preveri kakšne imas nastavitve.

http://www.satlex.net/sl/wavefrontier_calc.html

Upam da ti bo šlo :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 06, 2007 22:39 
Citiram:
Probaj si pomagat s tem kalkulatorjem za WaveFrontier pa preveri kakšne imas nastavitve.

http://www.satlex.net/sl/wavefrontier_calc.html

Upam da ti bo šlo :)
Hvala,s tem izračunom sem si pomagal pri nastavitvi te glomazne antene.
Tudi položaj LNBa za Astro2 je napisan,ampak ne velja.25% signala sem dobil na nekoliko drugem položaju LNBa,kot je pokazal izračun,pa to me ne moti...Ne morem pa dobiti signala močnejšega od 25%...Tu je problem!!!
Ostale pozicije so OK!!
Kaj se mi dogaja??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 06, 2007 23:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kam imaš obrnjeno anteno (kateri satelit je na centru) in ali imaš anteno kaj nagnjeno - mislim zarotirano v krožnem ležišču.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 07, 2007 9:59 
Citiram:
Kam imaš obrnjeno anteno (kateri satelit je na centru) in ali imaš anteno kaj nagnjeno - mislim zarotirano v krožnem ležišču.
Center je 13,nagib 2 stopinji proti zahodu,kot mi je pokazal izračun.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 07, 2007 23:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Potem je lahko samo napačen nagib ali kaj povsem desetega. Probaj anteno mal spustiti ali dvigniti. Iz rezultatov boš lahko ugotovil ali je vzrok nagib.
Jaz bi probal še z drugim LNB-jem direktno priključenim na sprejemnik.

Kaj pa zgornja 2 vijaka na primarnem reflektorju, pri meni sta krepko ukrivila anteno in zato veliko znižala signal. Ko sem ju odvil, je med nosilčkom in parabolo zazijala krepka špranja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 08, 2007 8:32 
Citiram:
Potem je lahko samo napačen nagib ali kaj povsem desetega. Probaj anteno mal spustiti ali dvigniti. Iz rezultatov boš lahko ugotovil ali je vzrok nagib.
Jaz bi probal še z drugim LNB-jem direktno priključenim na sprejemnik.

Kaj pa zgornja 2 vijaka na primarnem reflektorju, pri meni sta krepko ukrivila anteno in zato veliko znižala signal. Ko sem ju odvil, je med nosilčkom in parabolo zazijala krepka špranja.
Vse v zvezi nagiba sem probal, vertikala 100 %,merjeno z libelo,horizontalno pa sem jo nagibal par stopinj proti vzhodu in zahodu.Center mi daje 95-100,LNB je OK,bočno levo in desno signal nekoliko pada,kar je razumljivo?!na 28,2 pa nisem prišel dalje od 30% :shock: :D :D
Danes bom ponovno poskusil,hvala za odgovor in LP.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited