Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 09, 2024 1:19

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2004 9:06 
Ne razumem.Govora je o Mpeg2 in podnapisih. Citiram Tehnični"Sicer pa, kako je to pri BS Playerju, ali zna podnapise od DivX-ov predvajati. Win Medija in PowerDVD mi jih ne, WMP clasic mi MPEG2 posnetkov ne odpre, pravi da v sistemu ni MPEG2 dekoderja - svašta."
Igi omogoča prav to kar te tu zanima. Gledaš Mpeg2 preko powerdvd,windvd,MT, progdvb,... ali drugega podobnega programa, zraven požene igi vržeš tarčo v okno in dela. Snemanje podnapisov na cd ni potrebno in če gledaš filme preko pc je to najlažja varianta. Da ne ponavljam tisto z podnapisi v živo.
LP
Funt


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2004 21:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sori, sem pozabil na drugi del vprašanja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2004 22:10 
pa si testiral igi-ja?? ali ga poznaš od prej?
Probaj ne bo ti žal. :D
Funt


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2004 22:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Trenutno mi je na področju videa preokupacija Yamada - gledanje preko TV v naslanjaču je vse kaj drugega kot PC.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2004 23:07 
@Tehnični kako to misliš:iz naslonjača vse nekaj drugega kot na pc. Z pc lahko enostavno vse delaš iz naslonjača: od gledanja videa z MT,Progdvb,powerdvd,WM,poslušanja glasbe(winamp,... dela z windowsi, izklopa računalnika.... no ja pišem pa res ne ker daljinski nima dosti komand.
Glede igi-ja pa se ga vseeno splača vsaj stestirat da vidite to preprostost in funkcionalnost programčka.
Funt


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 14, 2004 0:08 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
jst mislem, da hoce tehnicni povedat o fotonskem delu racunala :D

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 14, 2004 1:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ah HTPC in Winsi - na prvi pogled super zadeva, samo kaj ko je to prej podobno svinji z mehom ali zajcu z bobnom.

Mene trenutno zanima kako enemu filmu iz SS2 na res enostaven način dodat podnapise in iz tega narest DVD. Za sliko in meni rabim 5 minut (TMPGEnc), Yamada pa to prav lepo pleja, tudi Slo posnetke z novimi koderji, ki omogočijo cca 3h videa na en 4,5G DVD.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 14, 2004 21:59 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
Kako si zadovoljen s to Yamado...?

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2004 7:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Do sedaj se je zatikalo pri enem .avi-ju, ki sem ga le še enkrat spustil prek VirtualDuba (brez vsake obdelave, zato je to trajalo 3 minute) in je špilal.
Podnapisi se včasih kar nehajo predvajat. Sicer zlo malo gledam, zato sem to opazil le pri skokih z GoTo funkcijo.
V glavnem za tak denar čist OK stvarca.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 13:13 
Ja, Tehnični o teh podnapisih v DVD je bilo že kar dosti govora, ne vem pa če je že kdo probal varianto, ki jo sam uporabljam: inštaliraš ProjectX, ki ga dobišna http://www.oozoon.de/, z njim razdeliš posnetio MPEG, PVA ali TS datoteko na video in audio. Inštaliraš DVDAuthorgui, ki ga dobiš na http://www.videohelp.com/~liquid217/dvdauthorgui.pl. V tem programu je vse enostavno; nastaviš PAL ali NTSC, poveš kje je video, kje je audio in kje je TXT ali SRT ali SUB in to ti vzame vsega cca 20 min. Končni izdelek sta dve mapi v DVD obliki (audio, video) z vsemi ustreznimi IFI, VOB in BUP datotekami. Poleg tega je ves software zastojnski, tako da ni slabe vesti.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited