Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:05

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 11:18 
Ves kaj sm se sedaj spomnil-tele poceni komponente imajo vgrajen svoj ekvalajzer+razne efekte in potem si lahko nastimov ce poslusas rock, pop, gledas film itd. in zvok se spremeni-tako da je bilo to to-samo sem cist pozabil-sedaj sem se spomnil ko premisljujem in ko si omenil musko :D


Zadnjič spremenil nejc0, dne To Nov 30, 2004 11:22, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 11:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To je lahko na audio izhodih, digitalni gre neposredno mimo vseh obdelav.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 11:23 
Citiram:
Pioneer,Aiwa in Sony imajo enake-sem pa imel ene leve playerje-pa sploh ni notr pasov kabl tako da
To sem pa zgoraj povedal-da sem imel slabo komponento priklopljeno preko audio izhodov, ker mi moj opticen kabel ni hotel noter v poceni komponento :D Samo verjetno sem malo cudno napisal-tako kot je znacilno zame :)

lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 13:39 
L.P.

Načeloma to kar ste napisali vse drži, to da se lahko primerjajo player enih in drugih proizvajalcev ali tisti no name pa ne bo držalo!
Za player ki stane 15.000 in enim z ki stane nevem 70.000 in je vsaj neka firma je razlika. Dobro zvok 5.1 preko optike naj bi igral super ampak za tem pa je še razni čipi ki igra vlogo in pri silki isto.
To da obstojajo razlike med playerji je očitna ampak eni so zadovolni z tisti kar imajo in prav je tako. Jaz osebno pa sem se prepričal sam doma in sem testiral kissa 1000 pa je očitna razlika od no name, to je moje mišljenje.
Pa še nekaj to da digitalen zapis kopiramo in še enkrat kopiramo in nato opazimo da je vsaka kopija slabša (eni opazijo drugi ne)

to je samo moje mišljenje!!!

nejc0 ti pa mi pošlji na e mail telefonsko staher@email.si


l.p.
staher


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 14:26 
Pusti mi od MSN ali ICQ naslov-lahko na mailu ali pa na zasebnem sporocilu...pa se slisiva....ne dajem kar tako stevilke okoli :)
Lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 14:27 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Citiram:
L.P.
...
Pa še nekaj to da digitalen zapis kopiramo in še enkrat kopiramo in nato opazimo da je vsaka kopija slabša (eni opazijo drugi ne)

to je samo moje mišljenje!!!
...
Hehe, to izjavo pa ne morem preslišat.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 14:35 
Evo dam se jaz en primer:

Kupis original Audio CD - na njem ti je dokaj vsec 3-5 komadov ostalih 6 pa bl ne kot ja. CD bos trdil da je dober in ga bos polsusal.......ce pa bi imel kopijo bi lezala v omari......enako je z kopijam cdja-v sebi slisis "razliko" (ki jo prakticno ne slisis) zato, ker cd ni original...... :idea:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 20:18 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Ja, imaš prav Nejc, vem da je tako. Sigurno je nekaj več vredno zate, če si več zanj dal. Podpiram, da folk kupuje originale, če si jih pri teh cenah seveda lahko privošči.
Pa original ima še boljši cover, pa knjižico, pa potiskan cd pa...

Ampak jaz sem samo hotel reči, kot je rekel že Tehnični, da je podatek pač podatek, vedno isti pri kopiranju.
Vsak pa tudi sam ve, kaj sliši, ne pa da posluša ljudi, kaj mora slišati in kaj je dober zvok. Ponavadi tisti z najboljšo ferštarkerijo poslušajo val202 pa želje v nedeljo pri kosilu, cd+dvd in ostala huda krama je pa samo lovilec praha :D

Z zavezanimi očmi pa po mojem mišljenju skoraj nobeden ne more slišati pa ločiti original avdio cd od presnetega (seveda na istem hi-fi-ju).

Pa vsem veliko dobre glasbe in slike :D
Bob


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 21:08 
Sam redno kupujem original DVDje-vsak mesec priblizno enega.....ce mi le znese z mojim denarjem ki ga ze tko primanjkuje.....audio cdje pa kupujem vecinoma samo soundtracke od filmov ker so mi nekateri res vredu-pa ce kupim sound track potem ce se nimam dvdja kupim se skatlico za dva cdja-dam ovitek notr in notr spravim notr DVD film in originalni audio cd :)
lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 22:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
10 tisoča kopija keregakoli ploščka je do pike enaka izvirniku in živ bog tega ne loči.

Pri unem slepem testu od zgoraj sem iz obeh CDejk na disk posnel wav fajla, začetka in konca porezal (zanimivo, fajla sta bila pred tem različne dolžine), da je bil v fajlu samo komad in fajla sta postala enako dolga in ko sem ju primerjal, so bili vsi biti do pičice enaki. Pri branju se namreč dela odpravljanje napak, zato so Wave ali mp3 fajli, ki se prepečejo, vedno enaki.

Pri plejanju imajo pa danes vsi playerčki buferje in zato je jiter ničen, druge razlike pa itak ne more biti.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited