Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 15:41

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Išče se dobra kartica
OdgovorObjavljeno: To Jan 20, 2004 13:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
- Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 21, 2004 22:57 
Imam Winfast in sem zadovoljen zdi se mi da bi ustrezala.
pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 22, 2004 14:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Verjetno misliš na Leadtek. Kot se spomnim se to kartico enkrat že skoraj mislil kupiti, pa mi ni bilo všeč nekaj okrog resolucije. Ne spomnim se ali pri snemanju videa ali stoječe slike.
Ali lahko zajameš sliko v formatu 768 x 576 ali v kateremkoli formatu s 576 vrsticami.
Ali lahko snemaš video z resolucijo npr 704 x 576?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Leadtek-Win Fast TV je zakon
OdgovorObjavljeno: Če Jan 22, 2004 16:47 
Leadtek-Win Fast TV Men dela super. In ti jo zelo priporocam. Jst sem jo kupil pri Gambitu.
Evo link: http://www.enaa.com/product.asp?dept%5F ... PGJSS247N3

Prej sem mel ATI-jevo (TV Wonder) pa vem da jo nikol več ne bom mel. To je stalno ene erorje javljal pa se u XP sploh ni delala.


lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 22, 2004 19:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Eto tule sta 2 sliki, ki povsem ponazarjata, kako mora dobra tuner kartica pokazati res kakovostno sliko iz digitalnega satelitskega sprejemnika priključenega na video ali S vhod - ime obeh slik pove vse.
http://work.sibila.si/Public/Forum/Svhod.jpg
http://work.sibila.si/Public/Forum/VideoVhod.jpg

Upam, da bosta linka delovala; na Win2000 namreč ni šlo, na XP pa bp.

Ti dve sliki sem naredil z Zoltrix TV Max in to z original softverom v Win98. Vse ostalo kar sem probal daje malo do obupno slabšo sliko, ali pa sploh ne dela.

Tako kakovostno sliko rabim zaradi slik menijev satelitskih sprejemnikov za v revijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 28, 2004 20:24 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 17:50
Prispevkov: 28
To so slike iz NE- antenskega vhoda in to zmore tud tv karta od stlab ki je 10k sit . Da pa imaš hiter preview način iin še vse kar je napisal Tehnicni rabiš veliko dražjo karto kot za 15k. Kak pinnacle pro(30k) ali pa AIW od ATI-ja, ki pa stane veeeeliko več


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 28, 2004 22:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tudi iz antene je slika super in če imaš zelo dober signal, mora biti skorajda enaka.
Mislim, da sem to karto za 10 000 testiral pred nekaj leti in če se prav spomnim, je imela bistveno slabšo sliko. Prednsatavljene velikosti slike so bile od NTSC-ja (640 x 480 in take so bile tudi zajete slike), kar uporablja veliko kartic. Ko to vidim, že gledam kje je izvijač, da jo odvijem in najraje bi jo nesel na cestno podjetje pod valjar.

Torej sploh ni problem hardver Bt8x8 zmore več kot pa 95% softvera, ki ga dobiš na netu. Da bi pa dajal 100 jurjev za Atija, ki sem ga v življenju že tako preklel, mi pa niti na misel ne pride. Pa raje preklopim mašino na WinME in s svojo 5 tisočakov vredno karto gledam vrhunsko sliko, ki so se ji čudili tudi Matroxovi stručkoti. Mimogrede njihova karta s hardverskim MJPEG koderjem in tunerjem je dajala vsaj za 5 razredov slabšo sliko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 28, 2004 22:34 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 17:50
Prispevkov: 28
Saj jst sem jo tud preklel, ker ne znajo napisat driverjev za winse. V Linux-u je slika veliko boljša, preklapljanje kanalov je tu bliskovito.
ATI-ja zamenjal sem jo za StLAB-ovo, ker ta uporablja gonilnik, ki je dovolj drugačen da mi dela Pinnacle PCTV Sat. Oba skupaj mi ni uspelo instalirat :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 12, 2004 11:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ta DSCALER žre procesno moč za filtriranje (vsaj meni ni uspelo izključiti teh brezveznih deinterlace filtrov), poleg tega je pa slika še slabša kot v original aplikaciji.
Pa pri meni se pojavljajo dropouti - črne črte v sliki - ko procesor dela kaj drugega.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited