Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 20:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 18, 2004 11:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
link_up
Satelitsko imam že več kot 10 let in do izpada je prišlo parkrat ko je nad mano divjala nevihta in sem itak vse skupaj izklopil.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 18, 2004 12:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Ne Jan 18, 2004 11:22
Prispevkov: 112
Se pravi, če bo enosmerno, da bo download preko satelita, upload pa se vedno preko navadnega 56k modema? Glede najnizje prioritete? To pomeni, da bodo oni rekli kaj lahko downloadamo in kaj ne? :evil:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 18, 2004 16:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 18, 2004 19:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Najnižja prioriteta pomeni, da ti v času gužve ostaja na voljo manjša hitrost, kaj pa DLdaš je pa tvoja stvar. Za povratni kanal lahko uporabiš tudi GSM (natančneje GPRS) in si na ta način stalno povezan, glede prenosa pa plačaš samo uplink. Pa še od linije si povsem neodvisen.

Sadjevc E-bird je pa za nas smrtnike še daljna prihodnost, zato se s fotrom še ne bo treba kregat. Sicer te bodo pa potem sosednje napadli, saj boš oddajal preko njihove hiše in bodo oni zdravstveno izredno ogroženi :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 18, 2004 19:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ej, Tehnicni, misliš da bo kdaj Iskratel namesto Banov in Minibanov za ADSL delal oddajnike za satelitski internet?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 18, 2004 22:36 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
@Tehnicni

se ne strinjam ravno...sicer imam eno anteno pod nastreskom....ne dela... druga je vecja (1.5m) na strehi....hb danes recimo, ko snezi... ima 512 napake, kar je ze zeloo moteca slika...za podatke si pa nebi predstavljal takih razmer... vse corrupted 8)

se vedno prisegam na kable... sam ga nocjo s satelita dol spustit.. sej ga je sam 30km :?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 19, 2004 13:14 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 13:07
Prispevkov: 21
Zanima me kdaj v bljižnji prihodnosti bo začel laufat sat net preko slovenskega provajderja?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 19, 2004 13:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
@birdy to bo po moje bolj težko, ker tisti ki se bo tega lotil bo moral imeti konkurenčne cene v primerjavi z kablom in ADSl-jem, kar je pa v tem trenutku zelo težko.
@link_up jaz imam 1,2 anteno tudi na balkonu in je pod streho in mi je vceraj delalo vse od Astre do Hispe brez problema-celo prenosi na 7° vzhodno so bili OK, samo enkrat sem mal očistil sneg z konverteja in antene :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 19, 2004 20:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Včeraj sem v času močnega sneženja gledal Astro analogno eurosport in je bila slika na balkonski 80cm brez vsakega spajka.
Strešna antena odpove v primeru minimalno zapadlega mokrega snega, kar je bilo včeraj slučaj se je pa že zgodilo, da je bila antena skorajda polna suhega snega, pa se je še evdno dalo gledati Astro in HB.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 19, 2004 21:08 
Citiram:
@birdy to bo po moje bolj težko, ker tisti ki se bo tega lotil bo moral imeti konkurenčne cene v primerjavi z kablom in ADSl-jem, kar je pa v tem trenutku zelo težko.
@link_up jaz imam 1,2 anteno tudi na balkonu in je pod streho in mi je vceraj delalo vse od Astre do Hispe brez problema-celo prenosi na 7° vzhodno so bili OK, samo enkrat sem mal očistil sneg z konverteja in antene :D
Kašne pa bi bile konkurenčne cene glede na ADSL?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited