Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 17:12

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: GPRS
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 17:46 
Pozdravljeni
Sem povsem amater v satelitskem netu. Nimam druge moznosti niti ADSL niti VDSL. Imam pa ISDN. Imam tudi telefon siemens SL65 pri simobilu. Od kaj je zdej odvisna povezava z računalnikom da bi lahko uporabljal gprs in satelitsko anteno. Ali moram to kontaktirat s simobilom ali npr. lakisat. kako naj povezem gsm in racunalnik?
za odgovore res hvala :wink: :wink: :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 17:56 
se opravicujem vidm da je bla ze ena tema o tem. se pravi povezava je lahk s kablom. zanima me sam se komu je treba kej placat :D :D za povezvo s telefonom?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 18:02 
GSM in računalnik imam jaz povezano preko Bluetootha, seveda moraš imet telefon ki podpira Bluetooth...
Pa zraven telefona sem dobil programček s katerim se povežem na net ( samo nastavit ga je bilo treba za Simobil)...in to je to


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 18:05 
Citiram:
se opravicujem vidm da je bla ze ena tema o tem. se pravi povezava je lahk s kablom. zanima me sam se komu je treba kej placat :D :D za povezvo s telefonom?
Za GPRS upload plačaš GSM operaterju (Simobilu, Mobitelu....)
Za downoal pa SAT provajderju (Satspeed...)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 18:59 
sem se pozanimal pri simobilu in pravi 1000sit en MB. 15000 sit unlimited. ali ni to ful drago madonca :shock: :shock: :shock: je pa ze cenej modem :D :D ali ma mobitel tudi take cene


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 19:38 
1000 sit prvi mega, naslednji so po 100 sit, kolikor je meni to znano. Sicer se pa uplouda bore malo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 21:02 
kaj sploh pomeni ta omejitev v MB. ali to pomeni ce potegnem dol eno datoteko k ma 1MB placam 1000 sit ali kaj to pomen? Ce surfas ti tud kej racunajo. ne razumem cist tega :shock: :shock: :shock:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 21:46 
Računajo ti prenos podatkov, in ti boš uglavnem uploudal. Razmerje Dl/Ul je nekje 100:1. Mobitel boš uporabljal samo za posredovanje zahtevka po downloadu. Kako je s dawnloudanjem iz satelita ti jaz ne znam povedat. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 21:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Raje plačuješ enemu tujemu ponudniku interneta, kot Simobilu? :x


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 25, 2005 23:34 
NEKAJ INFORMACIJ O SAT INTERNETU

Kontaktiral sem Lakisat. Rekli so da imajo uporabnike, ki uporabljajo GPRS za upload in ASTRASAT na 23.5E za download. Stvar baje deluje. Na nekaterih forumih sem naletel na informacije, da povezava GPRS + SAT deluje vendar z zamikom.

GPRS Mobitel (500MB) mesečno za 5000 SIT
ASTRASAT 256kb = 15€ mesečno
ASTRASAT 512kb = 30€ mesečno

Enosmerni satelitski internet vedno potrebuje en uplink, ki služi za pošiljanje informacij od uporabnika do spleta (sat. ponudnika). Za Uplink lahko uporabimo: klicni dostop, ISDN, ADSL, Kabelski internet, ali GPRS.

Za tiste, ki nimajo možnosti ADSL je uporaba GPRS + SAT internet zanimiva, ker pri tem ne plačujejo stroškov impulzov. GPRS se plača samo na promet v Mb. 500 Mb, kolikor jih pri Mobitelu za 5000 SIT dobimo na razpolago na mesec, naj bi predstavljalo le 1% skupnega prometa (upload). Download pa pošilja npr. ASTRASAT preko proksyja in se ne šteje v GPRS promet. Z drugimi besedami povedano je praktično možno biti stalno povezan na internet in mesečno downladati 50GB.

Povezava na innternet mora biti skozi vzpostavljena, tudi če downloadamo večje datoteke.

Hitrost Sat interneta je lahko tudi manjša kot piše, odvisna je od zasičenosti uporabnikov, ki storitev uporabljajo. ASTRASAT baje dosega kar dobre hitrosti.

Slabo vreme lahko moti Sat-internet, vendar je signal na 23,5E ASTRASAT v Sloveniji s 85cm parabolo 90% in tudi ob močnejšem deževju stvar še vedno funkciionira.

P2P programi delujejo normalno, možno je tudi onnline igranje iger, poslušanje radija in gledanje Net-TV....


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited