Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 11:53

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Mar 10, 2009 21:13 
Preizkusil sem opremo za širokopasovni internet preko satelita. Stvar res deluje fantastično in sicer download preko 2Mbps in upload do 384 Mbps. Za naslednje leto pa obljubljajo Download s hitrostjo 10 Mbps. Ko sem istočasno testiral tudi hitrost svojega dostopa preko Siola je bila Down load hitrost praviloma za 30-40% nižja pa čeprav plačukem 2Mbps. Pri nas to ponuja podjetje Intersat iz Tolmina. Oprema naj bi stala okrog 800 Eur mesečna naročnina za osnovni paket do 1,2 GB Down load pa 48 Eur. Kar se tiče hitrosti res ni prave primerjave z opremo v Ku frekvenčnem področju. Transponder je na satelitu Hot Birth 6 in naše področje je praktično v centru snopa in zato se dosežejo odlični rezultati že z 60 cm anteno.
Vsa stvar deluje v Ka frekvenčnem področju in sicer upload na 19 Ghz in Down load na 29 Ghz. Opremo sestavlja res profesionalna 60 cm antena, sprejemno oddajni konverter in modem. Preizkusil sem tudi v slabem vremenu in razen 10% padca hitrosti nisem opazil nič presenetljivega.
Kot pravijo lastniki podjetja je njihov partner tudi glavni opremljevalec sil zveze NATO s tovrstno opremo. V severni Ameriki in Kanadi pa naj bi bilo že priključenih preko 325 000 gospodinjstev. V Evropi jih je nekje 30 000 in sicer največ v Švici in Franciji.
Kmalu naj bi zaživela tudi internetna stran www.intersat.si kjer naj b dobili vse informacije. Za info se lahko obrnete na mail intersatdoo@gmail.com. Jaz imam trenutno SLO prospekt v PDF obliki in vam ga na željo tudi lahko pošljem.
Toliko zaenkrat za prvo informacijo. Kaj več pa v naslednjih dneh.

L


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Mar 10, 2009 23:18 
Citiram:
Oprema 800 Eur naročnina osnovni 1,2 GBDL 48 Eur.
Z 1.2giga na mesec nimaš kaj početi. To še za 105 minutni filmski scenski rilis ni (za film daljši od 95min scenska pravila določajo 1.4 giga rip).

To pride v poštev za bogatejšega internetnega zasvojenca z vikendico nekje v hribih. :oops: Npr na Kredarici :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 7:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Že ob prvem sat internetu sem napisal, da je to povsem mimo zadeva za kake ljubitelje downloadanja. Uporabna je torej samo za pošto, surfanje in sem pa tja kak driver dol potegnit. Že če se ti nevede vključi kak spletni radio ali če pustiš računalnik na kaki z dinamično reklamo bogati spletni strani, se ti v nekaj urah nabere 100M downloada.
Seveda na začetku, ko ima malo naročnikov, ponudnik lahko obljublja hitrosti in se jih v realnosti tudi dosega, kasneje pa ne. Izjema je paket s prostim downloadom v času manjše obremenjenosti oziroma da si taki naročniki delijo ves prosti bitni tok, ki preostane naročnikom z garantirano hitrostjo in omejenim prenosom. Ampak to lahko pomeni nekaj kb v elitnem večernem terminu.
Skratka takle 2Mb sat internet ne zamenjam za 256kb ADSL

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 9:29 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Oprema naj bi stala okrog 800 Eur mesečna naročnina za osnovni paket do 1,2 GB Down load pa 48 Eur.
Satelitski internet pride v poštev, kjer ni paric, kabla ali GPRS/UMTS signala. Bogu za hrbtom pa sigurno ne živijo bogataši, ki bi si to lahko privoščili.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 11:11 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Darko, tako je ,kot pravijo predhodniki. Podobno stvar se že ponuja pri nas in tam je 5 GB downloada. Imam kolega, ki je to nabavil in ko preseže tistih 5 GB ( to se preseže zelo hitro )se hitrost tako zmanjša, da je internet praktično neuporaben.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 11:32 
Citiram:
Kot pravijo lastniki podjetja je njihov partner tudi glavni opremljevalec sil zveze NATO s tovrstno opremo. V severni Ameriki in Kanadi pa naj bi bilo že priključenih preko 325 000 gospodinjstev. V Evropi jih je nekje 30 000 in sicer največ v Švici in Franciji.
Kmalu naj bi zaživela tudi internetna stran www.intersat.si kjer naj b dobili vse informacije. Za info se lahko obrnete na mail intersatdoo@gmail.com. Jaz imam trenutno SLO prospekt v PDF obliki in vam ga na željo tudi lahko pošljem.
Toliko zaenkrat za prvo informacijo. Kaj več pa v naslednjih dneh.

L
A nisi ti lastnik podjetja!?

Drugač pa na žalost dokaj neuporabna zadeva predvsem zaradi cene, žal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 14, 2009 12:12 
Pozdravljeni forumaši!

Malo sem počakal na vaše odgovore,vprašanja, pomisleke, itd.
Kot prvo odgovarjam na moje lastništvo v podjetju Intersat. Sem 20% lastnik podjetja in glede na moje več kot dvajsetletne izkušnje na področju satelitov bom v tem podjetju skrbel zgolj za tehnični del. No ja z kakšno svojo zvezo in poznanstvom bom seveda kje pomagal odpreti kakšna vrata.
Predvsem bi se kot prvo osredotočil na TEHNIĂ


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 14, 2009 21:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ka band ima nekaj prednosti in slabosti. Prednost je, da so oddajne antene bolj usmerjene in torej pokrivajo področje velikosti recimo Madžarske. Zato na isti frerkvenci lahko v Evropi oddaja več snopov iz istega satelita. Poleg tega so sprejemne antene lahko manjše, pa je signal kljub temu zelo močan in omogoča večje simbolne hitrosti. Bodo pa problemi pri dežju ali snegu, pri močnejšem dežju ap se bomo lahko poslovili od sprejema.

Sicer pa, za poslovneže in navadne uporabnike, ki ne kradejo po internetu, bo to fajna rešitev.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 16, 2009 17:20 
Citiram:
Samo v občini Tolmin je 410 gospodinjstev, ki nimajo možnosti nikakršnega dostopan in ga še kar nekaj let ne bodo imeli. Takih gospodinjstev je samo v Posočju ( od Nove Gorice do Trente) preko tisoč Od teh jih je 200 najmanj takih, ki bi dostop nujno potrebovali.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 17, 2009 18:57 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Sicer pa, za poslovneže in navadne uporabnike, ki ne kradejo po internetu, bo to fajna rešitev.
Saj ni treba krast, dovolj je že reden obisk youtube.com, da dokaj hitro nabiješ tistih par giga.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited