Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 74 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 58 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 12, 2012 16:35 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Poišči frekvenco in jo ponovno shrani na tvojo programsko mesto.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 18, 2012 2:23 
klemen&klemen
Ne vem, kako to deluje na tvojem območju. Pri nas na Štajerskem pač lahko prestavljamo samo ročno. Pri meni ANTENA C/S in M delata brezhibno.8)
Z Radia so mi poslali tole:

Zavedamo se trenutne situacije, ki pa je posledica tega, da na določenih ključnih področjih nimamo čistega signala (lokacija oddajnika). Pred leti smo AF funkcijo imeli aktivirano, a smo ugotovili, da na ključnih področjih, poslušalce "iskanje" moti.
Zaradi tega smo izklopili AF funkcijo, katero pa bomo aktivirali takoj, ko bomo uredili področja pokritosti s še kako dodatno frekvenco.

Hvala za razumevanje in hvala ker ste z nami.

RAsta


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 18, 2012 9:52 
Pri gorenjcih ni prov drugače. Pomoje bi folk res motilo to, ker 94,4 pokriva ljubljano skoraj tako kot šance.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 16, 2012 21:58 
Citiram:
Ime postaje nima nobene veze z avtomatskim preklapljanjem med frekvencami.
Točno tako je, nima zveze. RDS pošilja precej podatkovnih sklopov, med drugimi so največkrat uporabljani naslednji:
PS - ime postaje
PI - programska identifikacija, oziroma enolicna koda postaje
TP - oznaka da postaja oddaja prometne informacije v programu
AF - lista alternativnih frekvenc, na katere lahko avtoradio preklopi
TA - znak, da postaja v tistem trenutku oddaja prometne informacije

Zato, da avtoradio ve, katero postajo posluša ni pomembno kaj piše na zaslonu (PS) ampak koda ki jo postaja oddaja. Ko signal pade pod nek nivo, avtoradio pogleda na listo AF na katerih frekvencah naj bi še ta postaja oddajala in na kratko preveri ali je res na teh frekvencah postaja, ki ima isto PI kodo. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 16, 2012 22:01 
[quote="klemenm2"]Da spet malo pojamram glede teh RDS imen :lol:

Ne razumem zakaj imajo na gorenjskem rds ANTENA G, Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 21, 2012 23:16 
Citiram:
Kmalu bo povsod pri Anteni pisalo ANTENA in bo preklapljalo med vsemi frekvencami.
Hmm, kaj smo pa mi na Štajerskem? "Pozabil" si napisat, da to drži samo za Ljubljano in Gorenjsko. Za enkrat! Sicer pa ne vem za tvojo lokacijo, da ti postavim še kakšno podvprašanje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 22, 2012 4:46 
ma ta dovoljenja so res smešna, skoraj vse radijske "mreže" ponoči zamenjajo rds, radio center je pri meni CENTR LJ :lol: Radio 94 - NTR


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 03, 2012 16:49 
Dva dni nazaj sem v Karavankah nekaj DXal in na poti domov sem na avtoradiu zasledil ANTENA brez G (verjetno je to bilo "govno"). Nisem uspel preveriti, kako sedaj laufa preklapljanje, ko prideš v LJ (ljubi Jezus!). V avtu pač nihče tega sranja ni hotel poslušat. Na Štajerskem so črkovni dodatki še vedno prisotni. Antena M je tudi nekakšna "merda", pa smo spet v dreku.:|

P.S. Za Anteno S, upam da, ni potrebno podajat obrazložitve. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 06, 2012 20:33 
V sosednji temi se pogovarjamo o avstrijskih Antennah, pa sem se danes med vožnjo spomnil tudi na našo. :twisted:
Preklapljanje med Antenami špila tudi na Štajerskem. Na relaciji Ptuj – Kidričevo – Majšperk mi je ANTENA špilala na 87,8 MHz (bivša dodadtna oznaka C/S), potem pa je signal opešal in hitro je preklopilo na močnejšega 94,4 MHz (bivša dodatna oznaka M). Sicer pa na Ptuju tudi deluje frekvenca 94,4 MHz.
Upam da tudi ob prihodu iz Kranja v Ljubljano zadeva špila že od poletja. 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 06, 2012 22:20 
špila tudi iz lj v kranj, v severnem delu preklopi na 94,4 ki je izgleda da močnejši od šanc.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 74 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 58 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 62 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited