Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 7:36

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 28, 2004 19:57 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: Po Jan 19, 2004 20:30
Prispevkov: 485
Citiram:
Slika

To je antena UHF 91 X

Slika

tu pa še dobitek :roll:

In tule je BLU 920
Slika

in njen Gain
Slika
Gain od spodaj gor ...9,12,15,18

Meni osebno so pri 91 X najprej pojedle zivce njene krilate matice, ki se po kakem letu casa, ko je antena na strehi in jih hoces popustiti, (da bi anteno ponovno nastavil) obvezno polomijo, potem pa isci zago, da odrezes vpetje in novo vpetje za zamenjavo. Stvar je narejena za enkratno uporabo :) , je ze tako, da za tak dnar kot se prodaja ne more bit cudežev.

_________________
Alergičen na športne kanale


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 28, 2004 22:51 
Sem imel UHF 91 X in se mi nič polomilo,pa sem jo dosti prestavljal.Mogoče edina slabost ,je malo prevelika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 28, 2004 23:52 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: Po Jan 19, 2004 20:30
Prispevkov: 485
Najbrz se ti tisto, kar jaz omenjam, ni polomilo ravno zaradi rednega prestavljanja. Ce jo pustis kako leto na miru da navoj vpetja in krilate
matice oksidira, bi videl kako hitro odletijo ušesca tem maticam, ki so iz litine, in pol jih ne upas vec odpustit, ker jih nimas kje prijet.

_________________
Alergičen na športne kanale


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 29, 2004 8:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Verjetno je pri razelektritvah važna ozemljitev dipola in konstrukcija simetrirnega člena ter ojačevalnika. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 29, 2004 22:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri nekaterih antenah dipol ni električno vezan na nasilni drog in ker se dandanašnji uporabljajo predvsem simetrirni členi v obliki zakasnilne linije, je dipol direktno vezan na vhod ojačevalnika in tako nima enosmerne povezave na zemljo, zato se lahko po mili volji nabija na visoko napetost, potem pa prebije kondi na vhodu ojačevalnika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 30, 2004 7:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Maš prav, gre za asimetrirne člene - lapsus. S temi novimi v obliki tiskanine imam tudi slabo izkušno, je izgledal še čisto OK, pa je bila žička (zakasnilna linija v obliki spirale) že požrta, verjetno zaradi enosmerne napetosti in galvanskih pojavov.
Ta stari feritni so dipol (za statični naboj) vezali na oplet koaksa in ni moglo prihajati do kopičenja potenciala.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 80 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited