Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:23

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: TV Espana
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 8:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Ne Jan 18, 2004 11:22
Prispevkov: 112
Je morda ze kdo kdaj zasledil na svojem televizijskem sprejemniku ta program? Ko sem bil se majhen pobic, sem imel eno 12V crnobelo televizijo pa sem se igral malo pa sem na tisti drot, ki je bil za anteno naredo teleskopsko anteno od nekega radija in mi je vleklo ta program brez problema, ceprav ne najboljse ampak zadovoljivo dobro! :) Potem pa sem se z enim gospodom pogovarjal pa je reko da je on včasih tut mel to, da so poleti gledali bikoborbe. Morda kdo ve, če še to obstaja ali ne več?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 11:20 
TV ESPANA na teleskopsko anteno v Sloveniji :?: Tu pa lahko izjavim,da ni nekaj v redu s teboj :!: :izziv:



:enkratno: TV ESPANA je kokr bana :-))) .

Da nauš še tv BAGDAD dubil z eno bakreno žico HE,HE


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 14:23 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 14:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kar se tiče teorije razširjanja EM valovanja bi bilo mogoče tudi tisto kar je trdil metalminator. Že kar nekaj časa je minilo od takrat, ko nam je prof. Bešter na faxu razlagal kako so na Švedskam poslušali radio Koper z UKW oddajnika na Nanosu (frekv 88.6MHz) in nam je tudi predvajal posnetek, ki je bil skoraj čist, brez šumov. Ne spomnim se več natančno kaj je že razlagal takrat; prišlo je do nekakšnih odbojev v zemljinem ozračju in ne vem kaj vse... V glavnem delalo je kakšne pol ure. Seveda so imeli neke specialne antene in neki hudi sprejemnik. Žal se ne spomnim več.
Tudi jaz sem pred nekaj leti na mojem Mini HiFi-ju ujel na UKW ju prenos neke kvalifikacijske nogometne tekme Madžarov.
Zakaj ne bi bilo na TV podobno?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 22:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Poleti to ni nič takega, saj gre pri kanalih 2-4 za skorajda kratki val, na katerem je kup enih fenomenov povezanih z odbojem v ionosferi.

Samo stvar še zdaleč ni konstantna, se je pa - predvsem poleti - zanimivo igrati in obračati to grozno veliko anteno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 22:50 
Kdor se vsaj malo spozna na EM valovanje ve kakšne so zmožnosti oddajanja in sprejemanja UKW,MW,LW. :!: .TV je pa še bolj na BAD.

Kdor bo pa še vedno trdil kaj neumnega pa naj da link do teh člankov.Sigurno mora potlej nekje pisat na veliko V BREŽICAH GLEDALI TV ESPANA PREKO ZEMELJSKE ANTENE!!!! Ali kaj podobnega.

NO NA DAN Z BESEDO(dokazi) :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 22:56 
Citiram:
Že kar nekaj časa je minilo od takrat, ko nam je prof. Bešter na faxu razlagal kako so na Švedskam poslušali radio Koper z UKW oddajnika na Nanosu
SADJEVC a si hotu napisat da so poslušali RADIO KOPER z MW oddajnika :roll:

MA NE NAS SOLIT!!!!!! :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2004 23:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pomirte se, na UKV se parkrat letno poleti pojavijo izredne razmer in če poslušaš kak šibkejši program, ga za nekaj 10 sekund ali celo minut prekrijejo kaki Španci ali kaj podobnega.
Na 11 kanalu sem enkrat cca 15 minut gledal sarajevski dnevnik iz Vlašiča - če se prav spomnim, čeprav na tem kanalu normlano gledam Zagreb iz Učke in sem iz okolice Kranja. Največji uspeh je bil pa Titograd na K37, ki je celo odprl repetitor na Lubniku, direktno je bil pa slab, a lepo viden.

Toliko glede tega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 29, 2004 2:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Ne Jan 18, 2004 11:22
Prispevkov: 112
LinkoSat: Verjamem da ni vse vredu z mano, samo to ne bi napisal, ce ne bi bilo res :) Se se prav spomnim kak sem gledal Herkulesa in pa Xeno :) Skoda, da nimam vec te televizije, bi te povabil pa bi si kdaj kaj skupaj ogledala. :twisted:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 29, 2004 10:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
To kar je napisal metalminator je 1000000000% res. Tudi sam sem pred dvajsetimi leti in več poleti na UKV radiju in TV lovil Špance brez problema-včasih je trajalo tudi uro, dve, slika je bila pa kr v redu.

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited