Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:52

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Celoten sistem anten...
OdgovorObjavljeno: To Sep 21, 2004 22:21 
Zivijo!

Torej... Ker imamo doma zelo slabo urejene antene in antenske napeljave sem se odločil, da stvar kompletno sestavim na novo. In ker sem videl da tukaj te stvari zlo obvladate vas prosim za nasvet (spodaj kratek opis stanja).

Nekaj anten imam, dokupim lahko še eno ali dve predvsem za rizične programe kjer sem imel probleme s sliko (POP, Kanal A, mediaset).

-Kakšne antene mi proporočate (model/cena...)-POP, Kanal A....
-Kakšne predojačevalnike potrebujem (baje se montira čimbližje anteni in potem šele v ojačevalec)
-Kakšen ojačevalec
-Pa vse skupaj bi spravil v en kabel (sedaj preklapljam pa ni to to)... torej potrebujem še kretnico oz. filter oz. kako temu rečete
-Na kakšen drog naj to obesim.
-Lahko montiram drog ob dimnik (neaktiven - vedno bo neaktiven)

pa predpostavimo da mi bo uspelo s 4-5 antenami vse skupaj spravit.

Ker sem videl da nekateri tukaj zadeve tudi prodajate mi lahko pripravite kako ponudbo pa še mal predebatiramo in lahko kupim od vas robo. Pa raje dam kak tolar več in da šiba...

Hvala za vse odgovore in lep pozdrav!

------------------------------------------
Pa še mal opis mojga stanja:
Moja lokacija Sežana na hribu Sedovnik. Zaprt pogled proti notranjosti oz Nanosu, odprt proti Italiji, morju...

Gledal bi rad naslednje programe:
**TVS1 in TVS2 == Kanal 22-V in 38-V na oddajniku Sežana-Kokoš (blizu - vidno s prostim očesom - ni problematično)
**POP-TV == do sedaj sem spremljal na Kanalu 64-H oddajnik Tinjan, možnost bi bila mogoče tudi Slavnik, 55-V
**Kanal-A == na balkonu sem mahal z anteno in nekako prišel do boljše slike na Beli Križ - 62-H kot Slavnik mogoče bi bilo iz strehe boljše.
**RAI1,2,3... ni problematično
**Mediaset (italia1, canale5,...) pa sem tudi nekje lovil

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 21, 2004 22:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Misliš ti to sam vse namontirati, ali pričakuješ kakšnega monterja. Predvsem za tiste kritične programe bodo monterji vsekakor hoteli izmeriti signale. Takole na pamet nihče ne ve, kakšno anteno in kakšen ojačevalec rabiš za Slavnik in Tinjan, še manj pa za tiste Berlusconijeve programe.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 21, 2004 22:45 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Tole bo en živ bulšit. Kolkr vem, imaš italijana na onem hribu vštric, tolče po plombah, ostalo pa vse zrukano pa zmetano, pa po možnosti še vse skupej zmešano.... Nisem fouš tistmu, ki bo na tvoj raufenk lezu!

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 21, 2004 23:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Uf uf je**no tole. Ponavadi je na balkonih in pod hruškami signal boljši. kot pa na strehi, ker ti italijani vse povozijo. Torej kak dan dela in experimentiranja za optimalne rezultate, pa antene razmetane okrog hiše, pod in na strehi....


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Kar se tiče POP TV
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 22, 2004 7:08 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 22, 2004 7:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Antene na dimnik :?: :?: za monterja OK, saj bo imel vsakih 10 let delo z menjavo razžrtih anten.
Sicer je pa v slabih pogojih velikokrat potrebno izkoristiti naravne ovire in za vsak kanal postaviti svojo anteno na povsem ločeno mesto, tako da vse skupaj izgleda kot sračje gnezdo. Z eno anteno se tako lahko ukvarjaš več kot uro, pa še problem je, ker v sončnem vremenu ne vidiš na zaslon instrumenta - razen če si narediš cev, skozi katero gledaš, vendar potem ne moreš obračati in izločati odboje, interference ipd.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 22, 2004 13:32 
Aha....

No ker ste vsi opazili moj dimnik naj še enkrat povdarim da se iz njega ni NIKOLI kadilo in se NIKOLI ne bo... imamo 3 dimnike uporabljamo le enega (na drugi strani strehe). Tako da saje, sedimentacija, dim ... odpade...

Kaka zajla za učvrstitev mogoče nebi bila slaba zamisel, čeprav pri nas vseeno ni tako huda burja kot pod Nanosom in v Ajdovščini...

Hmm vidim da nič kaj obetavne napovedi...
Nanosa ne vidim, ker je zadaj za mano(v smeri proti nanosu) hrib, tako da nekako ne gre.

No, bom kasneje še kaj bolj pametnega napisal, ker sedaj nimam časa. Danes grem domov (sem v Lj) in bom mal na streho šel prečekirat kako se kaj lovi.

No hvala za vaš trud!

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Antenski sistem
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 30, 2005 15:44 
Sprašujem za kolega on ima antenski sistem z ojačevalcem in en televizor.Kaj potrebuje,da na ta antenski sistem priklopi še en televizor?Na kratko povedano iz enega antenskega sistema dva televizorja.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 81 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited