Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 21:31

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Problem -sprejem POP TV Kamnik
OdgovorObjavljeno: Po Jul 25, 2005 9:19 
Spoštovani,
ali obstaja možnost, če bi mi lahko kdo pomagal pri naslednjem problemu.Monter mi je montiral samo eno anteno na podstrešje, dal ojačevalnik( fracaro uhf+vfh) in potegnil koax do tv-ja. Anteno mi je usmeril na Krvavec in to je to. Dobim slike ok od slo1, slo2, kanal a, medtem ko je popt tv in nova bolj slaba. Ker gledamo popt tv bolj pogosto od slo 1, iščem kako naj rešim problem. Monter mi je rekel, da bo stalo še naknadnih 10000,00 SIT. Kako naj sam rešim ta problem. Ali naj še dodatno kupim anteno in kako naprej.... Prosim za pomoč, ker imam občutek, da me "monter" malo nate..je!!!
Hvala lepa za vsak odgovor

lp
Tomaž


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 25, 2005 9:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Iz Kamnika si, pa ti monter ni znal iz Krvavca zrihtati POPTV????


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Zdravo
OdgovorObjavljeno: Po Jul 25, 2005 10:10 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne So Jul 01, 2006 2:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 25, 2005 10:41 
Citiram:
Iz Kamnika si, pa ti monter ni znal iz Krvavca zrihtati POPTV????
zrihtal ga je že, ampak slika ni lepa.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 25, 2005 15:49 
Matjaž,kaj bi ti men svetoval,za ojačitev signala Pop tv,če ti povem .da sem doma bolj v rovtih,oziroma,da sosedje,ki so doma na istem hribu,samo višje,
z navadno anteno bolje lovijo signal,kot jaz.Pa še neki,kolk stanejo približno
meritve :?:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 25, 2005 21:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
@brava95
Pri montaži pod streho je ključnega pomena lega antene in če se ta tvoj monter s tem ni zafrkaval vsaj 10 minut, potem ni kaj prida. Problem je v tem, da se z višino in levo-desno lahko nivo drastično spreminja in treba je najti optimum za vse programe oziroma za tiste najslabše.
Včasih je zaradi različnih optimalnih leg obvezno dati 2 anteni (Pop in Prva svojo, ostalo pa ta ki jo imaš. Seveda pa to pomeni še ojačevalnik s kretnico, kar bo s kvalitetno opremo in montažo vred sigurno preko 10 jurjev. PA še slabša slika je lahko, sem imel tak primer, da je anjbolje sprejemala najmanjša smrekca (logaritmična dolžine pol metra).
Torej če se ni potrudil z optimalno lego, temveč je le obrnil v pravo smer in jo pritrdil brez spreminjanja lege, potem se probaj sam mal pomatrat, po 20cm premikaj levo-desno-gor-dol in opazuj vse programe.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 26, 2005 7:36 
Citiram:
@brava95
Pri montaži pod streho je ključnega pomena lega antene in če se ta tvoj monter s tem ni zafrkaval vsaj 10 minut, potem ni kaj prida. Problem je v tem, da se z višino in levo-desno lahko nivo drastično spreminja in treba je najti optimum za vse programe oziroma za tiste najslabše.
Včasih je zaradi različnih optimalnih leg obvezno dati 2 anteni (Pop in Prva svojo, ostalo pa ta ki jo imaš. Seveda pa to pomeni še ojačevalnik s kretnico, kar bo s kvalitetno opremo in montažo vred sigurno preko 10 jurjev. PA še slabša slika je lahko, sem imel tak primer, da je anjbolje sprejemala najmanjša smrekca (logaritmična dolžine pol metra).
Torej če se ni potrudil z optimalno lego, temveč je le obrnil v pravo smer in jo pritrdil brez spreminjanja lege, potem se probaj sam mal pomatrat, po 20cm premikaj levo-desno-gor-dol in opazuj vse programe.
Fantje, najlepša hvala za odgovor!!!!!!!

lp
Tomaž


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 67 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited