Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 17:51

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Združitev kanalov
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 25, 2006 13:21 
Zanima me če obstaja kak program za izračun elementov za dimenzioniranje filtrov za določen kanal. Recimo z eno anteno bi rad lovil K31 in K60 z drugo pa K52 in K22.
Kako prepustiti omenjene kanale ostale pa zadušiti? Z B4 in B5 kretnico to ni možno.
Mogoče obstajajo kaki programi na netu za izračun elementov?
Ker sosed ima na strehi sistem anten (sedem) in lovi z eno anteno ORF 2 na K23 z drugo anteno pa HRT 2 na K28 in to je seveda nekako združeno? KAKO??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 25, 2006 23:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na prvi pogled zlo enostavno, naredijo se selektivni ojačevalci s pasovno širino cca 8 do 10MHz in tako lahko združiš recimo 23 in 25, pa še to pod določenimi pogoji, ne moreš pa sosednje oziroma le z obilo znanja, in fint pa še to le v nekaterih primerih.
To se seveda da izračunati samo ti nič ne koristi, ker gre za VF tehniko, ki bazita na zapletenih fizikalnih značilnostih, ki jih le redki obvladajo.
Se pa da take ojačevalnike naročiti pri ljudeh, ki to delajo že celo življenje in delajo čedeže.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 27, 2006 9:29 
Kakšen čudež??? Pa saj vsi ki majo na strehah antene majo združene sosednje kanale. Npr. moj sosed ima na strehi 7 anten in spremlja K23,K25,K28 itd. Saj pa to je nekako zrduženo verjetno ne. Ker na K23 je ORF 2 iz avstrijske smeri in HRTL na K25 pa iz hrvaške smeri in sta to dve anteni združeni!
Drugače bom rekel: nr jaz pokličen monterja in želim da mi zmontira, da bom lahko spremljal ORF 2 na K23 in HRTL na K25 in POP TV na K59, SLO 2 na K56, KANAL A na K61 IN NA VHF SLO 1 na K11, ORF 1 na K7 in HRT 1 na K9. Vsi kanali se dobijo brez ojač, ker so kar močni.
Kako mi bo vse te kanale združil?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 27, 2006 11:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Lahko čist po domače, kar skupaj povežeš obe anteni, lahko jih združi z združilnikom, lahko pa da ima prednastavljen kompleksen ojačevalnik s filtri. Drugo bo 15 jurjev dražje in bo dajalo perfektne slike, prvo in drugo pa s sencami in šibkješim signalom.

Sem pa napisal, da sosednjih kanalov ni moč združevati, to pa sta 23 in 24, nikjer pa ni o kakem čudežu za 23 in 25.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 27, 2006 19:07 
Citiram:
Kakšen čudež??? Pa saj vsi ki majo na strehah antene majo združene sosednje kanale. Npr. moj sosed ima na strehi 7 anten in spremlja K23,K25,K28 itd. Saj pa to je nekako zrduženo verjetno ne. Ker na K23 je ORF 2 iz avstrijske smeri in HRTL na K25 pa iz hrvaške smeri in sta to dve anteni združeni!
Drugače bom rekel: nr jaz pokličen monterja in želim da mi zmontira, da bom lahko spremljal ORF 2 na K23 in HRTL na K25 in POP TV na K59, SLO 2 na K56, KANAL A na K61 IN NA VHF SLO 1 na K11, ORF 1 na K7 in HRT 1 na K9. Vsi kanali se dobijo brez ojač, ker so kar močni.
Kako mi bo vse te kanale združil?
Odvisno od tipa monterja. Eni monterji kupijo multiplekser, recimo tipa TKF in zmontirajo, drugi ga sami naredijo. V vsakem primeru rabiš multiplekser ki res zgleda enostavno ko ga pogledaš, za izdelati ga pa je tako kot ti razlaga Tehnični. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 27, 2006 23:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Inkaj naj bi to multiplekser bilo za eno čudo, kretnica?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 0:05 
Več filtrov različnih frekvenc združenih v en izhod. To je izraz ki ga uporabljajo vsi radiotehniki.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 7:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Razen mene, ki izhajam še iz časov Elrada, kjer je bila to kretnica, tam kjer te napravice naročam, pa ji že od nekdaj rečejo ojačevalec.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 03, 2006 5:18 
No ja. Obstaja tudi izraz večkanalni združilnik, (multi channel combiner), meni osebno je multiplekser boljši. Ne razumem pa, kako je lahko pasivna stvar ojačevalec. Da mešajo kretnico z filtrom bi še mogoče razumel, filtra z ojačevalcem pa bolj težko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 03, 2006 12:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V našem koncu je treba več signalov ojačati, tako da že od vsega začetka vgrajujemo ojačevalce z integriranimi filtri. Torej vse v eni škatli s cca 5 antenskimi izhodi.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 80 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited