Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 22:46

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: sosedi menjajo anteno
OdgovorObjavljeno: To Jun 10, 2008 18:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Pravkar skozi okno mojega mansardnega stanovanja gledam, kako pri sosedih, tik pod Ljubljanskim Gradom, en monter menja klasično 21 - 69 kanalno P-2845 anteno, obrnjeno proti Krimu, za kombinirano P 3235 ki pokriva 5 - 12 in 21 - 69 (upam da so oznake prave, pobral sem jih iz Matjažove spletne trgovine). Zakaj bi lahko to bilo dobro? Na Krimu prav nič ne oddaja na VHF pasu, vsaj kakor mi je znano.

Zakaj sploh rabijo anteno, če pa DVB-T oddaja tudi na Gradu (nekaj sto m stran) in za sprejem ne potrebuješ nič drugega kot kakšen žebelj ali žico?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ..
OdgovorObjavljeno: To Jun 10, 2008 18:10 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 10, 2008 20:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Kdo bi vedel.

Mene je enkrat sosed pobaral, če jim slučajno kaj prisluškujem in me pri tem pozorno gledal, ko sem kdaj pa kdaj zvrnil krožnik na 43W. Je bil pa takrat usmerjen direkt v njihovo bajto.
:-)))

Ko sem se pred par leti preselu iz blokovskega naselja (recimo da dokaj "naprednega" dela mesta, kjer ima vsak drug balkon vsaj en sat. krožnik) v center NM (starejši blok, pa tud v njem velik "upokojencev"), je en sosed sprašval, kaj je to, kar montiram, ko sem postavljal sat. anteno?! WTF, v tretjem tisočletju, pa niso vedl, kwa je sat. krožnik. :shock: Heh, pa sm reku, da mam to zadevo za "vesoljce klicat"! :mrgreen: :lol: 8)

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited