Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 13:13

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Nov 24, 2011 1:56 
Pozdravljeni !

Imam sledeči problem. Pred kratkim smo dobili optiko in s tem tudi digitalni signal za tv. Ker imam starejšo televizijo, ki še nima vgrajenega dvb-c pretvornika za sprejemanje digitalnega signala sem se odločil, da le tega nabavim. Kupil sem KAON 200. Nastavil sem parametre kot je predpisal ponudnik storitev (SIOL) (najnižja, najvišja hitrost; interval, simbolna hitrost, Qam).
Sprejemnik je našel vse programe, ki so pač v shemi. Programe pa ne morem gledati ker se slika kocka, razen 1 programa to je neki ID kjer sta slika in zvok zelo lepa.
Obrnil sem se tudi na siolovo pomoč, prišli so in izmerili jakost signala in je baje vse o.k., dejali so da je to vse in da ne morejo storiti ničesar drugega.

Svetovali so mi , da naj naložim nov software na sprejemnik, ker je možen vzrok simbolna hitrost. Saj jo jaz lahko na sprejemniku nastavim največ na vrednost 6900 oni pa imajo nastavitve 6900000.

Zanima me, če je kdo že imel takšen problem in kaj bi lahko bil vzrok.
Šel sem tudi na uradno stran tega proizvajalca(kaon) vendar nadgradnje sofwara nisem nikjer našel.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 24, 2011 7:05 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Ă

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 24, 2011 8:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Napiši kateri program ti dela brez kockanja, še bolje pa da pogledaš kateri programi so še na isti frekvenci in če vsi ti programi ne kockajo, je verjetno problem na sprejemu, če pa kockajo tudi ti, je nekaj na sprejemniku.
Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 24, 2011 18:40 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Glede bitne hitrosti ( ... največ na vrednost 6900 oni pa imajo nastavitve 6900000 ) je vse skupaj malo za lase privlečeno - ti pač imaš v "ks" oni pa v "s".

Problem je lahko tudi v Kaonu - probaj si od katerega kolega sposodit kakšen drugi dvb-c sprejemnik ( npr. Technisat-a ). Pred tem pa preveri antenski kabel ( če so konektorji vredu gor pritrjeni ), preveri če je vmes kakšen T razdelilec ( v tem primeru ga začasno odstrani ) in če imaš slučajno antenski kabel prepleten z električnim razdelilcem ( slabi kabli so zelo občutljivi na zunanje motnje ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 30, 2011 14:55 
Pozdravljeni !!!

Po daljšem času se zopet oglašam glede mojega problema;
Najprej hvala za vaše uporabne informacije.
Stvar je sledeča "siolovci" so dali nek "dušilec" češ da je bil premočan signal.
Sem menjal kabel, in ga speljal tako, da ni v stiku z omrežno napetostjo, avdio nastavil na Nemčijo, stvar delovala brezhibno, brez vsakega kockanja, šuma ali zamrznitve slike.
Vendar glej ga zlomka, ko sem dvb-c sprejemnik ugasil in ga ponovno prižgal se je stvar ponovila ponovno kockanje in cviljenje napisalo mi je tudi "NI AV".

Z izjemo program Disco Invest Test s ferkvenco 68200 deluje brezhibno.
Ko pa stvar ponovim in dam da dvb-c sprejemnik ponovno preišče kanale stvar deluje a vendar le do izklopitve dvb-c sprejemnika, ko ga prižgem spet ista pesem.

Sem že tolk besen, da bi vse najraje vrgo žez okno in šel v nabavo novega sprejemnika.

Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited