Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 19:15

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Nov 29, 2011 20:16 
Zdravo!

Imam Handan DVR 6000 in problem imam v tem, da mi pri nekaterih programih kot npr. History, Viasat, FoxCrime, FoxLife, HBO (Comedy), Cinemax ... ne prikazuje slovenskih podnapisov. V nastavitvah od Handana imam seveda nastavljene/vklopljene DVB podnapise in jih pri pritisku na tipko tudi ponudi ampak v programih jih pa ne pokaže. Podnapise izbiram z dvakratnim pritiskom na tipko. S prvim pritiskom se mi ponudijo slovenski, srpski in se nekaj, z drugim pa razni svedski danski litvanski itd. Ti drugi tudi delajo, nasi pa ne.
Sicer sem v omrezju KRS Selnica Ruse. Preko njihovega predvajalnika, ki sem ga dobil zraven sicer vsi podnapisi delujejo.
Handan sem sicer ze posodobil(sem ga nesel na Telemach omrezje in je slo brez tezav) vendar podnapisov se vedno ni.

Ima kdo kako idejo? Na KRS Selnica je nimajo...(Kar me ne cudi).

LP

Bojan


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 30, 2011 2:56 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Kljub temu, da si izbral primarne podnapise je vseeno mogoče kje še možnost dati podnapise na ON/OFF ? Vsaj Panasonic Viera vem, da ima to pa še kakšen TV bi se našel. Pri Technisat DVB-C sprejemniku recimo ni dovolj da označiš podnapis ampak moraš potrditi še, da ti te izbrane podnapise prikazuje :wink:

Malo se igraj, veliko možnosti tako ali tako nimaš. Ă

_________________
VU+DUO
Samsung 50C7790 3D


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Hvala
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 30, 2011 7:37 
Hvala za hiter odgovor. Bom poizkusil ampak sem za velikokrat. Sam mislim, da je problem v mojem ponudniku. Najbrz nisi opazil, da nisem vec na Telemachu ampak na KRS Selnica Ruše. Nasel sem ze en post s podobnim problemom: http://kabelska.net/viewtopic.php?f=32&t=356
Mislim, da ce bi priklopil sprejemnik na Telemach, da problemov ne bi bilo....Bom se to probal.
LP
Bojan


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 30, 2011 18:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Poglej ali imajo isto programsko shemo, hočem rečt da so na eni frekvenci isti programi. Telemachov signal namreč uporabljajo mnogi ponudniki, nekateri spremenijo frekvence, vendar se vsebina ne spremeni, torej je število in tip podnapisov identično.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 30, 2011 19:53 
Zdaj sem ga nesel v Selnico, na sedez KRS pa bom vide kaj bodo naredili....

Bojan


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Ne dela
OdgovorObjavljeno: To Dec 13, 2011 12:58 
No, v Selnici niso naredili nič in pravijo, da na Handanu pač ne delajo. Pa to še ni vse. Nabavil sem si novega edision Argus VIP2. Super stvar. Vse funkcionira. Razen podnapisov. Ni podnapisov na HBO, Cinemax, Fox, History. Oziroma v nedeljo so bili, danes jih ni. Na KRS pravijo da niso nic spreminjali. Na drugi televiziji imam njihov sprejemnik Technisat in tam delajo vsi podnapisi. Za ponoret!

Bojan


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 18, 2011 9:56 
Odsoten

Pridružen: To Avg 16, 2011 8:21
Prispevkov: 32
Imam(sem imel) podoben primer samo na Cinestar.Najprej so podnapisi bili,potem jih kak mesec ni bilo,trenutno so.In to na na vseh treh Sony-jih.
Sem tudi predstavil problem na kabelska.net.
In sicer se je kazalo to na sledeći naćin:
Ko si prišel na Cinestar ali Cinestar2 so se takoj podnapisi prikazali,ampak samo za cca 20sekund,nato so izginili.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 18, 2011 19:04 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Nabavi si Technisata ( je njihov "uradni" proizvajalec ) !

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 19, 2011 8:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To so ene drobne nekompatibilnosti, na računalniškem DVB Viewerju z različnimi plugini za branje original akrtice recimo ni slike na parih programih, pa ne pri vseh pluginih istih. Ko sem leta nazaj težil, so imeli prizadevnega fanta, ki je našel vzrok in takrat je vse delovalo, nato pa so programi začeli odpadati, omenjenega fanta pa ni bilo več na Telemachu in posledično razmišljam, da bi naredil križ čez PC-je z DVB-X om.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 19, 2011 17:46 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Pubec je Selnici ( nimajo več TM-jevega signala ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited