Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:10

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 04, 2006 18:24 
mene pa zanima če kdo kaj ve kako kvaliteten signal ti je kabelski operater dolžan zagotavljati na priključku. pri nas so nasploh slike bolj slabe(za celo naselje). verjetno obstaja kakšen minimum v jakosti signala v dB in pa verjetno tudi sama kvaliteta.
sem pa imel ta vikend doma na probi philipsov LCD diagonale 82 cm in priklopim na omrežje in slika katastrofa, pol kličem v big banb in mi povejo da lcd pač rabi malo bolj kvaliteten signal, kar bi ga kabelska morala imet, no pol kličem operaterja in mi tip reče da za lcd bi pa ja že moral met digitalni sprejemnik za sprejem programov, ki pride pa 20 jurjev po tv-ju. pridejo v petek merit signal. aja letos so mi že trikrat hodili sliko popravljat a videl še nisem nobenega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 21, 2006 20:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Standard obstaja (CENELEC EN 50083), problem je, da ni nikogar, ki bi ga zahteval oziroma bi postavil pogoje delovanja kabelskih, MMDS, ADSL, VDSL sistemov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 21, 2006 21:28 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Ja, po moje je stvar hudičevo težko pravično (beri: očesu prijazno) zmerit in ocenit. Kaj ti nuca 75dB na vtičnici, signal/šum je lahko 100dB, če hočeš, ko pa je včasih že izvor tak, da ti zavije drobovje. Npr kak BKTV si poglej, pa smo tam.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 24, 2006 0:27 
bomber111
Glede na to, kdo se vse ukvarja s kabelsko televizijo, bodi srečen da sploh imaš sliko, če ti še teletekst gre pa se nimaš kaj pritoževati. Njih ne briga CCIR standard, oni so operaterji. Kupijo opremo, preberejo navodila,(samo tisti del ki ga razumejo), povežejo in to je to. Važno je, da je dosti kanalov. Tudi če poznaš standard, ti nič ne pomaga, saj nimajo s čem meriti, glavni instrumenti so jim probirka, unimer, pri vodilnih še kakšen merilec nivoja cenovnega razreda 5000 SIT in to je to. O kakšnem razmerju signal-šum, intermodulacije ali kaj podobnega, jih rajše ne sprašuj. Pri "kablaših" velja, boljši televizor=slabša slika. Najboljšo sliko boš imel če si nabaviš vsaj 10 let star TV ORBITER fine line. Izjemam ki jih je zelo malo, se opravičujem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 24, 2006 7:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ni ravno tako, instrumente z blizu dvema ničlama več imajo praktično vsi, je pa res, da so ljudje padali na število kanalov in posledično imajo to kar imajo.
Dober sistem je grajen po sistemu optika do vasi oziroma ulice, kar danes ni noben problem več. So pa premnogi zaspali, namesto da bi že pred leti ponudili IP telefonijo se zbujajo šele danes, ko jim naročniki odhajajo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 04, 2008 13:55 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Seveda ni vse odvisno od sprejema. Odvisno je mnogo tudi od samega programa.

Lep primer je včerajšni prenos SuperBowl-a.
ORF in ŠportKlub sta imela prenos v 4:3 , ARD pa 16:9

Ko si primerjal sliko med ORF in ARD si prvo pomislil, da ne gledaš iste tekme.

Vglavnem, ORF me je močno razočaral ( ponavadi so glih oni imeli najboljšo sliko )

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 04, 2008 17:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
morebiti jih ne NTSC mal jebal :lol:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited