Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ptretvornik DVB-C v DVB-T
OdgovorObjavljeno: Po Nov 06, 2006 8:30 
Spoštovani!

Ne vem če sem izbral pravi topic, pa vseeno:

Imam TV z vgrajenim DVB-T sprejemnikom

(Philips 42PF9631D/10)

Doma imamo kabelski priključek od Elektro Turnšek, ki za oddajanje digitalnih signalov uporablja DVB-C standard.

Ali obstaja kakšen pretvornik iz DVB-C v DVB-T signal. Rad bi se izognil nakupu dodatnega sprejemnika in s tem posledično tudi dodatnega daljinca.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 06, 2006 21:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne obstaja oziroma obstaja, vendar ne za komercialne namene in je cena temu primerna - beri več kot ta tvoj TV.

Sicer pa se probaj v servisu domeniti, če se da zamenjati DVB-T kartico za DVB-C. Skoraj gotovo se to da, vprašanje je, če se bo kdo hotel s tem ukvarjati. Načeloma bi to moralo biti enostavna stvar, je pa vpraašnje, če je servis za take posege usposobljen oziroma če to Philips sploh predvideva, da se naredi v servisu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 06, 2006 22:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ta njegov stane 650k.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 06, 2006 23:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja mapak v za silo dobrem kabelskem sistemu je 20 kanalov s po 5 programi in za vsak kanal potrebuješ DVB-C v DCB-T konverter, za kar je 100 jurjev po moje drobiž, torej je 2 milijona čist premal za vseh 20 kanalov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 06, 2006 23:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Evo, za tiste, ki razumejo Švabe:

Worin unterscheiden sich DVB-C und DVB-T?

Tisti, ki jih ne razumete, pa najdite kakšno boljšo stran. :twisted:
Se mi ne ljubi prevajati, ker je prekomplicirano. 8) :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 07, 2006 10:20 
Hvala za odgovore, torej mi ne preostane nič drugega kot nakup DVB-C sprejemnika. Pri operaterju mi ponujajo KCF N550 H2 za 89.000,00 SIT. Ta model mi v bistvu ne ustreza ker ima HDD ki ga ne potrebujem predvsem pa me moti da nima HDMI izhoda ali vsaj komponentnega (ima samo SCART in COMPOSITE video. Kaj mi vi priporočate - mora pa imeti Conax čitalec kartic....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 07, 2006 11:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
RGB izhod je za to kar oddajajo v DVB-C več kot potrebuješ, potrebuješ pa dober slikovni procesor, da ti iz 576 vrstic naredi to kar prikazuje zaslon tvojega TV-ja.

Itak je najbolje, da se seznaniš z vso bedo uvajanja HD v svetu, še zlasti pa v Evropi in potem ti bo vse skupaj bolj jasno. Mislim na nujnost dobrega slikovnega procesorja za pretvorbo prepletenega videa v progresivni zaslon s povečanjem števila linij - slednje seveda če gledaš standardno TV s 576 vrsticami. Pa seveda to, da imajo TV po pravilu slab procesor, in da velika večina pri 1080 formatu sprejme samo i način kar pomeni, da deinterlaceing dela televizorjev (slab) procesor in ne slikovni procesor ..... Pa to, da se v trgovinah vrtijo posebno prilagojeni videi, ki nimajo nobenega od navedenih problemov in bi jih morali prepovedati.
V glavnem za kozlat.

Aja, a si na servisu kaj vprašal glede zamenjave DVB-T za DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 08, 2006 11:18 
Ja dobil sem odgovor iz servisa:
"v vaš TV zaenkrat ni možno vgraditi DVB-C modula, saj Philips z njim v tem trenutku ne razpolaga. Tudi v naslednikih obstoječih modelov DVB-C ni napovedan.

Možen je priklop na zunanji DVB-C modul (priporočam s HDMI izhodom), o njem se pozanimajte pri vašem ponudniku kabelskih programov.

Mi tovrstnih naprav ne tržimo."

Torej mi ne preostane nič drugega kot nakup zunanjega receiverja in s tem še en dodaten daljinec v kolekciji :roll: - ali pa obstaja možnost da ima receiver nekakšen link do TV in bi lahko uporabljal daljinec od TV-ja?!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 08, 2006 20:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Edina res uporabna varianta je univerzalni daljinec, ki ga lahko naučiš pomen vseh tipk.

Je pa sramota, da en Philips nima modula za DVB-C - vse kar bi morali narest je v obstoječi DVB-T modul vgraditi DVB-C tuner in malo spremeniti program, eventuelno zamenjati kak čip.
Je pa res, da se takoj pojavi problem kodiranja in želja kablašev, da si sprejemnik povsem podredijo. Skratka edina rešitev, ki rešuje največ tažav je sprejemnik kabelskega ponudnika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 21, 2006 23:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem se pri poznavalcu malo pozanimal glede DVB-C kartic v televizorjih.
Problem je v zaprtosti kabelske digitalne TV, kar ponudniki zagotovijo s prirejenimi SetTopBoxi. Sploh se pa stvari prehitro menjavajo, TV pa imamo ponavadi dlje.
Torej praksa je pokazala, da DVB-S in DVB-C ne sodita v televizor.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited