Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 7:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 13, 2006 22:43 
Pozdravljeni,
Sem naročnik v Lj.kablu, odkar pa so mi zmontirali kabelski internet (modem od Atlante) se mi je znatno poslabšala slika na videorekorderju. No ja, slika je dobra in zvok tudi samo občasno se kakšne bele vodoravne slike zaznajo pa tudi zvok se izgubi. Na začetku sem mislil da je kaj z konektorji ali kabli, pa sem vse zamenjal, skrajšal predolge koaksialce, itd. Z poizkusom in napako sem ugotovil da če povežem VCR pred modem je slika BP(torej VCR je OK). Gor imam priklopljeno še TV in receiver za radio.
Kablovja je že kar obsežno in se iz stene veže na razdelilec; 1.na modem in 2. na trojni-razd., potem pa na 1.VCR, 2.TV, 3.Yamaho.

Problem: Kako bi izboljšal signal do VCR-a (ker očitno rabi boljši signal)??

Hotel sem nabavit digitalni kabelski sprejemnik, vendar na Lj-kablu imajo en star KAON 200 serijo, ki mi ni všeč zaradi:
-greje se kot hudič!
-počasi preklaplja kanale
-nima digitalnega izhoda za povezat z dig. ojačevalcem
Rekli pa so mi da lahko kupim drugega, vendar mora imeti Conax sistem.

Drgač nimam pojma o DVB, pa bi vas vprašal naslednje:

Vprašanje:
ali bi bil recimo KAON 570 bolši
- ne vem če ima dig.izhod??
- mislim da ima že Conax "sistem"
- A je pomembno ali ima DVB-C ali DVB-S oznako?? Ker še nisem zasledil da bi v slo obstajala 570 verzija z DVB-C tunerjem?? Ali pa je to odvisno od kartic??

Ali bi kaj izboljšal če bi vezal moj VCR prek scarta na dig.sprejemnik (v smislu kvalitete signala)??
Ali DVD rekorderji potrebujejo še boljši signal od VHS rekorderjev?? Hotel sem ga kupit, pa bo bolj beda če imam slab signal..

Malo sem natrosil nekaj mojih razmišljanj, upam da boste razumeli in mi nanek način pomagali

Hvala za odgovore, LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 13, 2006 22:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kot vem imajo že nekaj časa sprejemnik z diskom, samo ne vem če je že v prodaji. Problem ap bodo kodirani programi, pa lahkos e zgodi, da tvoj sprejemnik nekako ne bo kompatibilen in boš imel težave.
Sicer pa imajo novejši Kaončki 200 - vsaj satelitski, digitalni audio izhod.
Povprašaj torej pri Lj.kablu.

VCR pa probaj priklopit takoj za delilec modem - ostalo. Ă


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 13, 2006 22:57 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Citiram:
Kablovja je že kar obsežno in se iz stene veže na razdelilec; 1.na modem in 2. na trojni-razd., potem pa na 1.VCR, 2.TV, 3.Yamaho.

Jaz bi na tvojem mestu namesto tega trojnega delilnika dal eno končno TV/RA vtičnico in vezal VCR-TV v serijo. S tem boš pridobil 6-8dB. Namesto prvega delilnika lahko uporabiš DATA delilnik in pridobiš še kak decibel Ne bo škodovalo!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 14, 2006 15:09 
Technicni: Tudi jaz sem slišal za onega z diskom vendar imajo probleme, tako da zaenkrat ne načrtujejo novih modelov. Kaon-u 200 je tudi vse prilagojeno, tako da na drugih modlih ni nujno da bo delalo..........so pa zagotovili, da ima njihov sprejemnik chinch dig. izhod (koaksialen), kar je velik plusss :D

Po posvetu z Lj.kablom, mi bodo probali še malo ojačat signal v omarici našega bloka, pravijo par dB. Bomo videli......bom sporočil.

Še eno vpr.: Ker sem opazil da se tile kitajski blakbox-i precej grejejo, me zanima ali jih iimate na "frej" ali ima kdo v TV omarici npr. in kako je potem z gretjem. Zakaj se pa sploh tako močno grejejo, saj taka škatlica ne more porabit več kot nekaj Watt-ov??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 14, 2006 23:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Moj se malo greje, je pa resda zunaj, na TV.

Vsekakor se mu življenska doba zmanjša.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 19, 2006 22:28 
Ja, po obsežnem testiranju sem ugotovil da mi nagaja VCR, ki je že na servisu. Me prav zanima če bodo našli problem??

Kakor sem ugotovil nima noben receiver DVB-s in DVB-c sprejemnika skupaj vgrajenega......škoda.....

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 19, 2006 23:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Zlo logično, da nima.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited