Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:01

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Dec 11, 2007 12:10 
Lep pozdrav vsem,
eno precej začetniško vprašanje bi rad postavil, na katerega upam da bo kdo bolj izkušen podal odgovor. Sem že prebrskal forum in morem priznati, da se tovrstna vprašanja običajno gibljejo bolj okoli KTV interneta in ojačanja signala.

Živim v bloku, kjer je bila pred leti prenovljena KTV napeljava. Trenutno si v gospodinjstvu lastimo dva televizorja, oba katodnika, signal iz montirane vtičnice pa razdelimo z nekim poceni razdelilcem (2 izhoda, 1 vhod). Ker so kabli že precej dotrajani in ker celotno "sistem" kablov počasi razpada, skupaj z razdelilcem, sem se odločil da bi rad vse skupaj zamenjal, pri tem pa poizkusil ohraniti čim bolj kvaliteten signal do obeh televizorjev (enega katodnika bom v ponedeljek zamenjal z FHD LCDjem, tako da ...). Trenutna situacija je bolj boga, pa če se še tako trudim v tisti razdelilec kvalitetno pritrditi dotrajane kable.

Zanima me namreč, če se koaksni kabli za KTV kaj razlikujejo po kvaliteti, ali je vseeno in naj kupim tam, kjer bo ceneje. Prav tako me zanima, kako je s temi razdelilci za KTV. Je tudi tu kvaliteta pomembna, na kaj moram biti pozoren in (še bolje zame), ima kdo kak predlog kaj kupiti?

Digitalne kabelske še nimamo, čeprav jo zaradi LCDja planiramo - če to kaj vpliva na razdelilnik. Interneta preko kabelskega omrežja pa nimamo niti ne planiramo.

Hvala vsem že v naprej za predloge/komentarje!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 11, 2007 19:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Razdelilci so enostavna reč, zato boš težko zaznal kako razliko med najboljšim in slabim. Kabli so ap lahko zelo-zelo pomembni. Dandanašnji, ko vlada svoboda, lahko vsaka škatla s priključkom na elektriko svinja eter, še zlasti so to televizorji, elektrosmog (kot se tem motnjam reče), pa prodrejo skozi slab kabel in imaš motne v sliki.
Kupi torej dober satelitski kabel, ne bo ti žal, je pa ponavadi debelejši kot kaka poceni roba.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 13, 2007 17:50 
Najlepša hvala za odgovor. Sem se sprehodil v trgovino in dobil nek trdožilni (vsaj jaz temu tako rečem, namreč žila je debel baker) kabel s samostoječimi (?) konektorji. Verjetno bolje kot je sedaj ne bi šlo, sicer pa je samo 7 metrov razdalje. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 13, 2007 22:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited