Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 16:05

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 10, 2009 20:23 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Matjaž, tle v našem primeru bomo imeli zaenkrat samo en kanal iz Total tv!
A tisti kanalni ojačevalniki obstajajo za vsak kanal posebej?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 10, 2009 23:38 
HS013 sem odstranil, bil je premočan signal ali pa ne. Škoda, da nimam merilnika, da bi izmeril signal in vse nastavil v piko. Zdaj se tako analogna ukinja, DVB-T signal se lahko izmeri s sprejemnikom. Zanima me, kdaj bodo prišli SAT-sprejemniki ali VHS DVD ploščesuci-pišci s RF AUT digitalnim signalom. In bila bi taprava kabelska HD ločljivosti. Sem kar nekaj primerov opazil, da imajo kabelsko-hišno.
Citiram:
Pozdrav!
Vezalna shema z oznakami uporabljenih modulov bi bila zelo koristna za kakšen nasvet.
Pišite, rišite, slikajte, .
Pa ne pozabit na DVB-T signal, mogoče TOTALA ne rabite več za željeni program. TOTAL pa izkoristite za kaj drugega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 11, 2009 8:22 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Bom poslikal ko grem naslednjič tja, ni mi tako blizu.
Sicer pa moram popraviti svoj prvi post, Slo 2 je namreč zaradi slabega
zemeljskega sprejema zdaj rešen tudi iz satelita, kabel iz xsat 410 v katerem
je original rtvslo kartica je speljan v isti ojačevalec za 41 kanal, v katerega
je bil prej speljan kabel iz zemeljske antene, torej omenjeni Elrad OT4044.
Torej bi lahko en ojačevalec, kakršne prodaja Matjaž vezal zaporedno v ta
sistem in nanj priklopil Total tv škatlo, naštimano seveda na kanal, za katerega
je namenjen ojačevalec?
Aja, nemški analogni kanali iz satelita so pa na kanalih od 21 naprej, na vsakem
drugem kanalu je eden, torej na neparnih številkah. Program ki je bil na kanalu 31
je zgleda ugasnil in je zdaj ta kanal frej. Bi bilo najbolje dat Total na ta kanal?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 11, 2009 10:47 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Saj nekaj podobnega smo že poskusili... Namesto Xsatovega recieverja za Slo2 smo priklopili Totalovega, ga priključili na ojačevalnik za 41 kanal, nastavili v recieverju izhodni kanal 41 in je stvar delovala, slika je bila brezhibna. Ampak pol smo pa bili brez 2 programa rtvslo:( Bi pa radi imeli oboje... orej samo en tak kanalni ojačevalec še rabimo, a ne?
Glede tistega nemškega programa ne vem, mogoče se je res prestavil na drugo frekvenco in ga je treba na obstoječem sat modulu samo poiskati in nastaviti...
Saj

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 25, 2009 12:39 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Smo rešili zadevo z rabljenim TV Plus TPO 3444 :D

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 25, 2009 22:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Verjetno vam pri daljnih TV-jih malo šumi, lahko daste še en ojačevalec za dobrih 10dB med TVPlus in Totalom. Večina TPO3444 ima 12V na vhodu, če pa nima, se vgradi tuljava in se bo dodatni ojačevalec napajal kar iz njega.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 28, 2009 9:08 
Citiram:
http://users.volja.net/klejam/slike/s10.jpg

Kanalni ojačevalniki iz Matjaževe slike v mojem sistemu.
Sicer se to na sliki ne vidi ravno najboljše, ampak izgleda, kakor bi tile Inglarjevi kanalni ojačevalniki pri vas imeli F konektorje. Je res tako? Obstaja takšna izvedba? Mogoče kaj predelano? Po tistem, kar sem sam videl iz takšnih in drugačnih podatkov, naj bi Inglar kanalne ojačevalnike delal samo s slabšimi IEC konektorji.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 28, 2009 10:01 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz imam dva inglarjeviva širokopasovna ojačevalnika in oba imata F konektorije. Mislim, da je tako tudi pri kanalnih. Sem pa moral en ojačevalnik reklamirati, ker ni bilo pravega stika in so mi morali F konektor menjati :D

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited