Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Apr 24, 2024 15:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kateri kabel
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 22:00 
Pozdravljeni

Zadeva je sledeča.
Pred hišo imamo že optični kabel v roli, zdaj pa si moramo še po hiši porihtati kable.

Na voljo imamo kabelsko ali pa digitalno televizijo.
Meli bomo digitalno,ker je več programov ter kot že beseda pove, da je
čista slika in zvok.

Problem pa sledi v kablu.
Razdalja od pretvornika do sprejemnika je ~20m.Jaz sem namenil napeljati navaden 75ohmski atenski kabel.Tam v trgovini pa mi je prodajalec povedal, naj rajši 90,100 ali 120ohmskega napeljem.

Je to res in kje sploh naj ta kabel dobim,ker ga tam nimajo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 22:43 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 22:56 
To vem, da čimveč-boljše je.Ampak je res razlika opazna, ker je v ceni precej.
Citiram:
Štacnarju pa povej, naj ti zraven zavije še kvihte za vaservago in logarje za ferzenkluknje, da bo šel MPEG skozi. Ko bo neumno pogledal, ga kresni na lev uč in zamenjaj štacuno!
S tem pa res "nevem" kaj hočeš povedat.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Kateri kabel
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 23:17 
Citiram:
Pred hišo imamo že optični kabel v roli, zdaj pa si moramo še po hiši porihtati kable.

Na voljo imamo kabelsko ali pa digitalno televizijo.
Meli bomo digitalno,ker je več programov ter kot že beseda pove, da je
čista slika in zvok.
Tukaj si zdaj povsem pomešal jabolka in hruške. Televizijski signali lahko pridejo do tebe po kablu ali "po zraku" v obliki elektromagnetnega valovanja. In v obeh primerih so ti signali lahko tako analogni kot tudi digitalni. Ne vem sicer, kaj zate pomeni čista slika in zvok, ampak vsekakor samo dejstvo, da je nek signal analogni ali digitalni, ne pomeni še ničesar za kvaliteto tistega signala.
Citiram:
Problem pa sledi v kablu.
Razdalja od pretvornika do sprejemnika je ~20m.Jaz sem namenil napeljati navaden 75ohmski atenski kabel.Tam v trgovini pa mi je prodajalec povedal, naj rajši 90,100 ali 120ohmskega napeljem.

Je to res in kje sploh naj ta kabel dobim,ker ga tam nimajo.
Mislim, da bi bilo koristno, če tistega trgovca zamenjaš. Ne daje namreč ravno vtisa, da bi se spoznal na zadeve. Vsekakor uporabi čim boljši 75-ohmski kabel. Jaz zadnje čase uporabljam CEAM ECO113, ki ga prodajajo recimo pri AVSN. Podoben kabel bi naj bil Cavel DG113, ki ga prodajajo npr. pri GOLAR teleconsult. Tukaj lahko dobiš tudi odlične kompresijske F in IEC konektorje ter orodje za njihovo montažo.

Predvsem pa optiko podaljšaj čim dlje, saj pri optiki dodatnih 20 m ne pomeni nič omembre vrednega, toliko koaksialnega kabla pa ti bo v sistem vneslo kar nekaj slabljenja. Tudi ob uporabi odličnega koaksialnega kabla.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 13, 2009 6:16 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Tudi jaz menim da si pomešal jabolka in hruške oziroma nimaš dosti pojma o tem. Govoriš da imaš na izbiro kabelsko in digitalno kot bi omenjal da imaš na izbiro Renault Clio in gume s platišči za Citroen Xara Picasso, in ker veš da je Picasso prostornješi boš vzel slednje (gume s platišči)
:mrgreen: :-)))
Torej naj ti pojasnim da je kabelska v bistvu medij po kateri gre tako analogni kot digitalni signal, zato v vsakem primeru potrebuješ koaksialni kabel in ne 100 ohmske, ki so v bistvu UTP. Slednje so neprimerne za prenos kabelske.
Drugo pa je če si imel v mislih IPTV. Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 13, 2009 7:33 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Po mojem ima SiOl optiko.
Ta ima tako digitalno kot analogno TV

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 13, 2009 7:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Telekomova optika uradno ponuja samo analogni kabelski signal, imajo pa že sedaj 2 kanala s cca 8 digitalnimi programi.
Oni propagirajo ta kabelski signal samo kot sekundarni TV signal, primarni naj bi bil Siol IP-TV. Zato je vprašanje kdaj in če sploh bodo uradno uvedli digitalno kabelsko ponudbo.

@sejmon
Napiši torej od koga imaš to optiko, Telekom, T2 ali kabelska. Bolje rečeno ali boš imel kabelsko ali IP televizijo. Znotraj kabelske pa imaš spet analogno in digitalno TV.

Itak pa je edino smiselno, da potegneš 75 ohmski koaks za kabelsko ali prizemno TV, ter UTP pa računaklnike in IP-TV, ali vsaj cevi po bajti za oboje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 13, 2009 9:07 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Da se še jaz pridružim s podobmim problemom:

Imam kabelsko od Telemach-a.

Na podstrešju imam razdelilec - v dnevni sobi je signal na meji ( pri najvišjih kanalih digitalne TV tupatam malo zakocka ), v spalnici pa je katastrofa ( 20m kabla, ki poteka od razdelilca do spalnice lovi med drugim tudi čisto analogno sliko POP-a, SLO1 in SLO2 iz Pohorskega oddajnika ).

Ker "sumim" da je kriv poceni koaks. kabel, ki sem ga za mali denar kupil pred 15. leti, ga imam namen menjat.

Sedaj pa se vprašujem katerega in kje ?

Acasar, italiansko žal ne razumem.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 13, 2009 9:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Glede kabla ja acasar lepo napisal.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 13, 2009 18:38 
Citiram:
Ker "sumim" da je kriv poceni koaks. kabel, ki sem ga za mali denar kupil pred 15. leti, ga imam namen menjat.
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited