Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 26, 2024 13:01

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Apr 12, 2011 12:54 
Živjo. Imam eno vprašanje. Sicer sem totalen laik kar se tega tiče, tako da si mogoče tudi kaj narobe razlagam...

V hiši imamo 3 TV-je, priključene na kabelsko (analogno). Zdaj bi rad priključil še četrtega. Splezal sem na podstrešje, kjer sem našel nek razdelilec (firma Tratec), kjer je en vhod (predvidevam da iz omarice za kabelsko) in trije izhodi (na vsakem piše 6,2 dB). Zanima me, kakšen razdelilec naj kupim, da bom lahko priklučil še eno dodatno TV, seveda s čim manjšo možno izgubo kvalitete signala.

Mogoče kaj takega, kaj je pravzaprav razlika med delilnikom in odcepnikom?

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/173
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/958
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/583

Na podstrešje pa ni speljana elektrika, tako da kakšen ojačevalec signala verjetno ne pride v poštev...

Najlepša hvala.

Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 12, 2011 13:14 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Meni je Telemachov strokovnjak rekel, da k hiši dobiš TV signal za 2 TV-ja. Za več pa rabiš individualen ojačevalnik. Jaz imam razdelilec za 4 TV-je in je analogna slika kar OK. Imam pa nek F delilnik, ki sem ga kupil v trgovini Media Svet. Ne vem katera firma ga proizvaja, moral bi pogledati. Sicer pa za optimalen delilnik rabiš mojstra, ki bi opravil meritve. Jaz bi se odločil za delilnik (drugi link) in poskusil.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 12, 2011 13:22 
Ja, tudi nam je bilo rečeno da so načeloma 3 TVji max. Ampak glede na to, da sme bral, da imajo nekateri tudi po 5 in več priključenih TVjev in je sliak OK, sem se odločil za to opcijo. Imaš ti samo razdelilec za 4 TVje ali tudi ojačevalnik? Saj pravim, bi ga dal, pa na podstrepju nimam elektrike...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 12, 2011 13:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Obstajajo tudi nesimetrični delilniki na 2, kjer je en izhod -6, drugi pa -2dB (Elradov 6dB odcepnik) in če na slednjega daš 3 vejnega dobiš eno vejo z -6dB in 3 z -8. Obstaja še več variant, odvisno pač od dolžine kablov in občutljivosti tunerja v posameznem TV, ter seveda željeni rezervi. 2dB pri analogni ni veliko, pri digitalni pa se lahko pošteno pozna.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited