Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 0:41

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 23, 2007 21:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Za tehnike Ljubljanskega/Dolenjskega kabla: Minilo je že skoraj pol leta od kar je začela regionalna TVNM - Vaš kanal ( http://www.vaskanal.com ) oddajat tudi za Dol. Toplice na k40 UHF iz pretvornika "Žužemberk" (na Plešivici), pa Lj. kabel oz. njegova "podružnica" Dolenjski kabel niste sposobni tega programa vključit v vašo CATV v Dol. Toplicah... A mora folk kupovat zdaj spet sobne in zunaje antene še za en program?! :roll: Da vas ni sram, položnice pošiljat pa znate!!! Ipak gre za tv, ki je med lokalnimi ("nekomercialnimi") po gledanosti med prvimi v Slo. Pa POP tv ima v kablu zanič sliko, ful šuma in interferenc... :evil: :nono:

BTW: In v tej "kabelski" je samo 19 kanalov... svašta :roll: :-)))
http://www.lj-kabel.si/images/pdf/dolenjske_toplice.pdf (Prog. shema na sajtu je sicer zastarela, vendar se št. programov ni spremenilo, pri skeniranju tudi npr. ne najde Fashion TV...)

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Zadnjič spremenil R@v3Sp@c3, dne Sr Feb 27, 2008 11:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 24, 2007 15:22 
Zakaj bi pa morali kupovati nove antene? Saj je na tistem kanalu bil tudi že prej program. Ali je kdo za Plešivico kupil več anten? Sam sem v tistih krajih doma in se mi to o novih antenah zdi vsaj malo deplasirano.
:kaj se more:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 24, 2007 19:10 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Zakaj bi pa morali kupovati nove antene? Saj je na tistem kanalu bil tudi že prej program. Ali je kdo za Plešivico kupil več anten? Sam sem v tistih krajih doma in se mi to o novih antenah zdi vsaj malo deplasirano.
:kaj se more:
Si upam trdit, da sem verjetno več časa preživel v DT kot ti 8). Ne poznaš "lokalnih tv razmer" al pa ne štekaš: mišljeno je samo za tiste, ki imajo kabelsko tv in nimajo ANTEN! TVNM je sedaj namesto TV Kopra, ki je prej oddajal na tem kanalu (k40) s Plešivice... Kopra pa nikol niso imel v kabelski v Toplicah!!! Tko, da sorodniki, ki imajo stanovanje v novem naselju in imajo že od začetka samo kabelski priključek, ne morjo sprejemat TVNM, razen če kupjo zunanjo al pa sobno anteno (le zakaj bi, če plačujejo CATV), pa seveda treba filter (ali kretnico), da ne bodo preklaplal kable oz. ker sobna antena npr. moti kabelske kanale, če to kar prek nje prevežeš... Valda da tisti, ki pa imajo antene na sterehi, zdaj namesto Kopra gledajo TVNM in ne rabjo nč novga kupvat... Je sorodnica klicala na Dol./Lj. kabel, pa so rekl, da ne miseljo spreminjat programske sheme, kr neki... Torej bodo še naprej mel bogih 19 kanalov, v tretjem tisočletju! :x

BTW: Sicer me boli za "Vaš kanal", ker mi program sux, sam starejši ljudje, pa še kdo rad kdaj gleda lokalne novice pa kašno pogovorno oddajo, in bi kablaši v programski shemi morali imet vse lokalne kanale! Lahko gledajo Srbijo in Avstrijo, ne morjo pa programa iz 15 km oddaljenga mesta... :roll:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 24, 2007 21:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Na desni strani Sušice (Škrile & apartmajsko naselje "Topliška vas") se da z VHF/UHF anteno dobit kanale samo iz severne (SZ) smeri oz. pretvornika na Plešivici in avstrijskega Dobrača: TVS1 (k26), TVS2 (k22), TV3 (k30), VAŠ KANAL (k40), ORF 1 (k10), ORF 2 (k24), za silo pa se na k34 zaznava še A kanal s Krvavca... Trdinov vrh in kanali z Sljemena niso možni, samo odboj, ker je v smeri Nm vzpetina, za njo pa še višji Ljuben... Torej če bi tam hotu imet POP TV in A kanal, bi moral naročit kabelsko, vendar pa ker ni notr TVNM, bi moral to še združit z obstoječo anteno... skratka, mučke :roll: Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited