Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 5:48

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: požarni zid!!
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2004 7:16 
Hojla!

Kot sem že opazil nismo vsi iste pameti, pa bi imel neka vprašanja okrog požarnega zidu, pa okrog pošte ker vsaki dan prejmem najmanj 10 novih
Prosim, da mi kdo pomaga ki ima z tem izkušnje!
kje se lotiti zadeve imam xp.

HVALA
STAHER


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2004 8:57 
Požarni zid v principu deluje da blokria določene pakete (ziroma blokira vso povezavo če ni nastavljen) in pomaga če vaš računlanik oddaja kake nezaželene podatke v svet. Z tem imate kontrolo nad tem kateri programi se povezujejo v svet in kateri ne. Seveda zid ščiti tudi v obratno smer.

Kaj narediti ? Ena boljših rešitev je ZONE ALARM, požarni zid, ki je ekstremno lahko prilagodljiv samo 5 minut časa si morate vzet in stvari prebrat, ker imajo krasen vodič po programu. Program va tudi vpraša ko se hoče nov program povezat v splet in mu lahko dejanje preprečite ali pa dovolite.Zna si tudi zapomniti nastavitve, ki jih lahko potem še po milji volji ponastavljate. Nekaj procesov kot so swchost in podobni (uporabite google če niste prepričani da želite spustiti proces ven ali ne) je treba spustiti ven ker se drugače računalnik ne more pogovarjat.

Firewall vam pa ne bo blokiral, prispele pošte kot so recimor virusi ali pa spam... Zato se uporabljajo določeni programi ali pa filtri ki jih admini nastavijo. Za domačega uporabnika, lahko uporabljate mozillinega Thunderbird, ki ima učeči se spam filter vgrajen (baje da ma to tudi novejši outlook) ali pa kak nortonANTISPAM!

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Zdravo
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2004 11:27 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne So Jul 01, 2006 3:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2004 13:01 
FW v XP je dost bogi... in čist tak osnovni fw lih za glih... Service pack 2 ponuja to bolj bogato in zelo varno (mnja no... igram on line špil tko ene 30 minut in naker me vn vrže in pravi da je zablokrial dostop)

Kaj gre z kom skupaj nevem vem pa da zone alarm in norton nimata problemov in tudi z AVG se uredu zastop....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2004 21:47 
L.P.
Ja o samem delovanju, sem kar nekaj pobral is tega napisanega a ne vem kako se naj stvari lotim, da spet ne bo kake ( pizdarije ) uporabljam xp + sp1 in imam norton AntiVirus profi 2004

Popolnoma istio konfiguracijo imam v službi a imam avg pa vse preskenira najde dva virusa trojan downloader... nevem na pamet in jih odstrani vse ok dan okrok zjutraj ista pesem spet sta tu.

prosim za ime kakega dobrega programa za te stvari !!

vsem skupaj hvala posebej pa tebi TODY


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2004 8:38 
SP2 torej service pack ali servisni paket 2 kakor hočete bo okol 8 agusta vzunaj... Počakaj še kak dan, dva in boš dobil vse skupaj od mikrosofta. Izdali so finalno verzijo in tam imaš vse razen antivirusa, tega pač uporabljaš AVAST, AVG ali pa kateri od online scannerjev samo za te scannerje moreš nujno uporabljati IE.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2004 11:10 
L.P.

No pa bom moral en mal počakat nekje sem prebral da sp2 izide 15 avgusta pa počakajmo!

:roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2004 11:19 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 9:58
Prispevkov: 67
Iz izkušenj povem, da firewall v Windows XP ni vreden tega naziva :x

Je pa v service pack 2 res dosti izboljšana različica, ki ponuja dosti več nastavitev. Vendar je pa to še vseeno Microsoft, komur pa varnosti jaz ne bi ravno zaupal :D

Zone Alarm je precej v redu. Drugače pa noben požarni zid ni 100%


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2004 13:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Jaz imam v XPjih izključenega, mam pa vse preko routerja, ki služi kor požarni zid in v dveh letih (na srečo) še nisem dobil nič hujšega, računalnik je pa priklopljen minimalno 16 ur na dan preko ADSlja.
V glavnem vsem ki imajo stalno povezavo priporočam, da si ga nabavijo, ampak ne pol mislit, da so stem vse težave z virusi in trojanci rešeni :!:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2004 14:01 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 9:58
Prispevkov: 67
se strinjam, Janton. Jaz mam isto, v Windows XP mam izključenega, uporabljam pa tistega na routerju.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited