Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 0:59

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 57 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kateri antivirus
OdgovorObjavljeno: So Jun 17, 2006 23:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kateri antivirus priporočate za povprečnega uporabnika WinsovXPSP2 na ne prehitrem compu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 17, 2006 23:40 
Hiren's boot 8.1, ki deluje tudi v winsih (na hardisku so samo vir-def - cca 13mB).
Na voljo 2 avirusa f-prot - boljši in mc afee.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 17, 2006 23:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 18, 2006 12:19 
Ena nemška računalniška revija je objavila obsežnejši test in izjemno dobro
se je odrezal avast!,ki je tudi v zastonjski različici potolkel večino plačljivih.
Je dovolj hiter,ima dobro detekcijo in (sila važno!) ni požrečen na resursih,
da bi bremzal ves sistem.
Se bo pa tule verjetno še marsikdo javil s svojim favoritom,a so tu tudi jako
subjektivna gledanja.
Jaz sam sploh ne uporabljam antivirusa.Izogibam se sumljivim stvarem na netu,
pa ne odpiram vsake pošte itd.In seveda delam backupe.Zadnja 3 leta BP.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Zdravo
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 18, 2006 13:25 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Pe Jun 30, 2006 18:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 18, 2006 14:15 
samo malo bi skrenil s puta....mirko a si morda kje zasledil da mogoce avast povzroca tezave pri izklopu pc ? dokler sem uporabljal avast sem imel nenehno te tezave ,ko sem ga hotel ugasnit se je obesil in ugasnil se je le monitor pc pa je kar se deloval do izklopa na stikalu,veckrat sem zgoustal in vedno se mi je tezava ponavljala .ko sem presel na nod 32 se je to koncalo-mogoce je to nakljucje, zato me samo zanima ce je kje kdo kaj zasledil v vezi tega ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 18, 2006 17:09 
Ne,nisem zasledil!Se mi je pa kdaj to dogajalo tudi brez antivirusa.
Vendar pa je res,da možnosti ni izključiti.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Zdravo
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 18, 2006 17:36 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Pe Jun 30, 2006 18:38, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 18, 2006 17:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Citiram:
samo malo bi skrenil s puta....mirko a si morda kje zasledil da mogoce avast povzroca tezave pri izklopu pc ? dokler sem uporabljal avast sem imel nenehno te tezave ,ko sem ga hotel ugasnit se je obesil in ugasnil se je le monitor pc pa je kar se deloval do izklopa na stikalu,veckrat sem zgoustal in vedno se mi je tezava ponavljala .ko sem presel na nod 32 se je to koncalo-mogoce je to nakljucje, zato me samo zanima ce je kje kdo kaj zasledil v vezi tega ?
Avast uporabljam že leto in pol na dveh PC in se mi omenjeno ne dogaja. Na sploh sem z antivirusom zelo zadovoljen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Zdravo
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 18, 2006 20:15 
Citiram:
... na redke čase pa še low level format.
Nekako se mi zdi, da delaš s komando iz BIOSa.

Important drive information (servo, sector layout, and defect management, etc.) is stored in the low-level format at the factory. This information is designed to last the life of the drive and therefore it is not possible to low level the drive outside the factory. Although some drive manufactures and BIOS provided so-called "low level format utilities", they actually perform a write-read verify of the drive’s user data sectors, and do not actually perform a low-level format. In the event of a corrupted master boot record or boot block virus, use FDISK /MBR command to restore the master boot record. If you need to low level format your hard drive then check the drive manufacturer and download such an utility from its website. Every drive manufacturer provides just such a utility. Below is a list of hard drive manufacturers with a links to low level format utilities.

Uglavnem brez potrebe, ker s tem nisi prepisal celotne vsebine, če želiš to, uporabi software, ki v prazne prostore oziroma čez izbrisane datoteke piše na random 0 in 1 itd. Low level je grob poseg in se uporablja zgol, ko je potrebno na novo psihično sprogramirat disk in to se naredi zgolj takrat, ko imaš kake bad sectorje.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 57 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited