Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 10:22

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kje grešimo moderatorji
OdgovorObjavljeno: To Jun 27, 2006 23:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 7:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
No ja, ne vem. Matjaža tako ali tako ni več na forum. Žal. Upam, da se bo kdaj premislil, pozabil na zamere in prišel nazaj. Gizmo se je v zadnjem letu čisto spremenil; ne spomnim se, kdaj je bilo nazadnje kaj narobe. Občasno kreganje med posameznimi člani pa je povsem normalno na vseh forumih.

Moj dodaten nick? Ima samo 13 objav, pa še teh je bilo večinoma testnih, ko smo se pred časom ukvarjali z izgledom foruma in si je včasih potrebno pomagati še z kakšnim dodatnim userjem, ki nima privilegijev.


Zadnjič spremenil Sadjevc, dne Ne Feb 25, 2007 12:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 7:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Skupno obema omenjenima je, da so bili nekateri oziroma mnogi do njiju nestrpni in zato je Matjaž odšel. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 8:15 
Po moje v teoriji in praksi moderiranja praktično nemogoče ugoditi vsem. Žal je moderiranje zelo podobno politiki in trenutnemu navdihu. Tisti moderator, ki bi bil rad vsem všeč in bi vsem ugodil, kmalu ni nikomur več všeč. Tako pač je. Pa tudi rok trajanja "vladanja" je kot pri politiki, čez čas se človek utrudi, zmanjka mu idej, naveličan je enega in istega ipd. Zato je ob takekm spoznanju potrebno osvežiti vrste s svežo krvjo, idejami, v tem primeru novimi moderatorji z željo.
Kar se mene tiče nimam na moderiranje tukaj nobenih večjih pripomb. Prav tako se ne morem pridružiti mnenju, da forum umira ipd. Da je Matjaž šel na svoje je po svoje škoda, saj je sedaj na njegovem forumu precej zares dobrih vsebin in prav pogrešam včasih kakšen njegov odgovor ali mnenje. Je pa res, da pa na svojem forumu ne počne, piše in virtualizira sebe, kot je to počel tukaj. Po svoje zanimivo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 10:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Z novimi moderatorji je ponavadi križ, ker se vpletajo v vse živo, nekateri pa mislijo, da morajo na vsako temo odgovoriti in se - če nič drugega - vsaj opravičiti, da tega ne vejo.
Po moje je moderator samo zato, da dela red in kdaj kako modro reče, če se strasti po nepotrebnem razvnamejo, zato moderator ne more biti vsak, sploh če ima oblastniška nagnenja :)

Kar se pa mojega administriranja tiče pa nisem prav nič naveličan, saj skorajda ni dela, je pa žal včasih še to delo jalovo.

Morda kdo ve, zakaj je Matjaž odšel na svoje?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 11:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Morda kdo ve, zakaj je Matjaž odšel na svoje?
Najbrž vsi razen vas tovariš Tehnicni.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 12:19 
Moderator je pa valjda tudi kaj več kot samo to, kar si navedel!
Po moje bi moral moderator poleg vsega tega, kar si že navedel tudi skrbeti, da v svoji temi objavlja kakšne novice, sproža in moderira konstruktivne debate in s tem skrbi za življenje v temi, ki jo moderira.
Moram reči, da razen enega mladega reaggy/snowboard naravnanega moderatorja, ki ste ga pred časom upravičeno degradirali, na tem forumu res nisem opazil nekih izpadov, vtikanj v vsako temo ipd. Ker omenjaš ta problem v množini, ali sem kaj oz. koga pozabil ali spustil?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 13:09 
Citiram:
Citiram:
Morda kdo ve, zakaj je Matjaž odšel na svoje?
Najbrž vsi razen vas tovariš Tehnicni.
Odšel je po postu Tehnicnega, ko je rekel, da mu gre njegov doktor na živce...


Na vrh
   
 Naslov prispevka: težave
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 16:51 
Mislim, da se tale forum nikoli ni in ne bo razvil v kaj spodobnega. Razlogov je več in preveč, prepametnih pa prav tako. Meni je sicer žal, da je temu tako, ker bi morda potem manj "potoval" na tujejezične, ki so mnogo boljši, saj forume ustvarjajo predvsem ali samo ljudje, ki jih obiskujejo. Število članov posameznega foruma pa seveda pripomore tudi k njegovi kakovosti. Slabi odpadejo po nekem avtomatizmu, dobrim pa je pot vedno na široko odprta. Na tem forumu kot na večini ostalih naših pa me površnost in malomarnost pri pisanju kar močno motita. Pozdrav.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 16:55 
Citiram:
Citiram:
Citiram:
Morda kdo ve, zakaj je Matjaž odšel na svoje?
Najbrž vsi razen vas tovariš Tehnicni.
Odšel je po postu Tehnicnega, ko je rekel, da mu gre njegov doktor na živce...
Kateri doktor?....Skabier
Meni osebno je škoda ker ga ni več,sem se včasih pošteno nasmejal
njegovemu filozofiranju :) ...isto bi lahko rekel za Gizmota in njegove
tako imenovane izpade(da me je nasmejal seveda) 8)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited