Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 03, 2024 8:30

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 201 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 821 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 02, 2010 23:27 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Stvar je rešljiva le če je bila napravljen backup celotnega foruma ne preveč dolgo nazaj pred tem izbrisom. Pred obnovo baze, je potrebno ročno shraniti vse prispevke, ki so bili objavljeni od datuma zadnje varnostne kopije. Napravi se obnovitev baze. Na to pa se ročno vnese vsak prispevek ki ga arhivska baza ne pozna.
Sam sem to na svojem forumu že počel, vprašanje pa je , če je to izvedljivo in smiselno tu.
Lahko pa se vseeno vnese numeričen podatek v bazo, poleg novega Matjaža, da ima recimo 12.367 objav, kar bo dajalo vtis, da gre vseeno za starega borca. Tudi datum vstopa med člane se lahko direktno vpiše (predlagam 6.4.1941)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 03, 2010 0:00 
Citiram:
Na pa sem naredli eno največjih traparij-ko sem zbrisal uporabnika z imenom matjaz, so šli vsi prispevki od uporabnika z imenom Matjaž u tri krasne...
Jaz že kakšnih 15 let govorim, da vsak pameten sistem (operacijski sistem, file sistem, forum, ...) podpira uporabo šumnikov pri imenih datotek, usernamih in podobnih atributih, vendar noben pameten uporabnik tega ne izkorišča. Problem je, da včasih kakšna reč lahko leta dolgo lepo deluje, potem pa enkrat naletiš na nek skrajno neumen in nepotreben problem, ki ga je s svojo šlamparijo sicer zakrivil nekdo drug, vendar ...

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: z
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 03, 2010 8:46 
Citiram:
Kaj pa, če se transformira v dr. Skabierja ? :wink:
Si mi vzel besede z jezika.. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 03, 2010 21:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
imam kak teden star backup, lahko naredim še novi backup...potem se pa najprej uvozi še enkrat star backup in po moji logiki, bi zadeva morala biti OK...se pravi iz starega backupa bi se po moji logiki morali obnoviti podatki, ki sem jih zbrisal in ostati vsi ostali vključno z tistimi novimi...je pa baza velika dobrih 250MB..kdo upa poiskusiti, jaz ne upam več...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 03, 2010 22:14 
kaka baza je to MS SQL ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 03, 2010 22:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Po moje lahko s starim bekapom lahko samo povoziš bazo in bodo ve nove objave šle v maloro.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 04, 2010 11:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
baza je MY SQL...kaj se zgodi z novimi nimam pojma, če se zgodi kar je napisal Tehnični, lahko potem spet uvozimo najnovejši backup sam pol nismo nič naredili...tale phpBB ma bolj malo nastavitev glede tega saj zato sem pa hotel tut nadgraditi pa zdej ne upam nič :oops:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 04, 2010 11:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Zakaj se ne poigraš na kakšnem drugem serverju?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 04, 2010 12:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Uploadat 250MB traja lahko par ur in se lahko zgodi marsikej, se prekine povezava alpa strežnik zablokira...se pravi je treba to delat ponoč...lahko rata ampak, ko bo šlo zares pa ne...morda bom probal konec tedna pa če mi rata potem da bo tam vse OK, izvozim tisto bazo in prosim majstre kjer gostujemo, da pol zrihtajo jaz jim sam bazo vržem gor v zipu...sam pol bi blo smiselno da naredim še nadgradnjo :roll:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 09, 2010 22:06 
http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=5732&start=60 >>>>> avatar

suborn


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 201 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 821 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited