Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 10:19

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 12:38 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 15:16
Prispevkov: 127
Sem na tem, da SIOL TV naročim (SIOL mi je tudi že poslal tozadevno ponudbo - na moji lokaciji je torej to možno), a se nikakor ne morem zares odločiti.
Pravkar sem nekje slišal, da stvar ne funkcionira tako kot bi morala, da slika ni tako dobre kvalitete kot so jo obljubljali, da so pogoste motnje in izpadi, zaradi česar so nekateri naročniki SIOL TV že odpovedali.
Rad bi vedel, kaj je res v zvezi s tem. Bil bi hvaležen, če mi nekdo, ki SIOL TV ima, iz lastnih izkušenj (ali pa iz zanesljivega vira) pove sledeče:

Ali delujejo vsi kanali, ki so navedeni v spisku SIOL TV (mislim, da jih je 102)?

Ali je slika najmanj take kvalitete kot pri dobrem satelitskem sprejemu?

Ali so res pogosti izpadi in motnje?

Ali je še kaj drugega, zaradi česar bi naročilo SIOL TV odsvetovali?

Po objavah na to temo se mi zdi, da ima SIOL TV Sadjevc. Bil bi zelo hvaležen za konkretne ogdovore.

Lep pozdrav
pepi


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 13:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Nimam (ostajam pri Dreamboxu :D ), imel ga je pa en moj kolega, ki dela pri Siolu, še preden je bil javno dostopen, nekaj mesecev na testiranju. Pred enim letom. Na začetku je bilo kar nekaj izpadov in kock na posameznih programih (takrat jih je bilo 80), pol pa so zadevo precej zrihtali. Kako pa je zdaj, ne vem. Od kje mi informacije? Pred nekaj meseci sem bil na Siolu in sem si malo ogledal zadevo. Tudi sicer me stvar precej zanima.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 13:32 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 15:16
Prispevkov: 127
Na Pražakovi sem si na demonstraciji pred časom želel ogledati kvaliteto slike, pa so imeli pokvarjen televizor. Lepa reklama! Verjetno bom stopil tja še enkrat, a bom lahko videl le sliko (upam), ostalo bom moral verjeti na besedo.

Lep pozdrav
pepi


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 14:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Pepi eno je demonstracija, drugo je pa praksa-jaz bi probal priti do nekoga ki to ima. Sicer so pa izpadi signala tudi v kabelskih sistemih zadnje čase kr pogosti in to na tistih programih, ki jih kablaši sprejemajo digitalno. Kvaliteta slike je pa vprašljiva že če imaš satelitsko, saj nekateri kanali oddajajo v manjši ločljivosti in bitni hitrosti ali pa imajo slabo narejeno. Za moje pojme mora biti resolucija najmanj 720 (704) X 576 vrstic pa pretok od 7Mbit/s, čeprav se da doseči dobro kvaliteto že nekje pri 4MBit/s.

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 14:58 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 15:16
Prispevkov: 127
Probati priti do tistega, ki to ima, je tisto kar želim tudi jaz, prav zato sprašujem v forumu. Mislil sem, da to ne bo težko, saj je naročnina 3200 SIT mesečno po moje zelo v redu za 100 kanalov, če je slika v redu in ni izpadov.

Res je slika nekaterih satelitskih kanalov pravzaprav zelo slaba. Mislil sem seveda na primerjavo med dobro satelitsko sliko in SIOL TV.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 16:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Slika bi morala biti enaka tisti s satelita, ker pri SiOLu direktno preusmerijo stream iz satelita na internet. Nič ga ne pretvarjajo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 18:30 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 15:16
Prispevkov: 127
Tudi jaz bi rekel tako.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 19:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kar sem videl, je povsod občasno mal zmrznilo, tako da za kako 100% snemanje ravno ni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 19:51 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 15:16
Prispevkov: 127
Kot rečeno bom še enkrat stopil do Pražakove, obrnil pozornost na zamrznitve in o tem poročal še tu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2004 20:06 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Jaz imam eno stranko, ki ima poleg pilota za SiOL še eno daljšo preklo kat v časih RR Niš. Zakaj? Zato, da parkrat na večer kresne stikalo na podaljšku in tko naredi HARD RESET.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited