Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 11:41

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: xDSL TV - HELP!
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 05, 2006 20:53 
Evo, da orisem problem, zacetek zgodbe zasledite tule [mimogrede, to je bilo v letu 2004]:

http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph ... c=4715&hl=

Torej, nadalje sem Telekomu težil, naj zmerijo prepustnost moje linije, kljub temu, da naj bi bil od centrale oddaljen 1421m, pravijo, da je max. hitrost 1,2 mbit!

Dobro, bi nekako še zastopil, ampak bratranec ima na isti razdalji [hiša je dvojček] brez problema lahko 4mbit paket, in mu tudi deluje tako hitro.
Kaj je tu narobe?

Zatem, mi Telekomovec pravi, naj počakam na ADSL 2+, da tam pa bom lahko imel Siol TV, in večjo pasovno širino. Je to res možno?!

Zanima me še to, če je VDSL hitrost nesorazmerna z ADSL. Se pravi, če ima nekdo max. hitrost linije na ADSLju 7mbit, ima na VDSLju lahko max. 15mbit?! Al je sorazmerno?

Hvala za odgovore.

LP,
Mlchk


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 05, 2006 21:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Imaš pač slabši kabel, od bratranca. Lahko je tudi večkrat štukan, kot njegov (in imaš zato odboje v njem), lahko je tanjši, izolacija načeta, lahko imaš presluh do drugih sosednjih kablov... Veliko vzrokov je lahko za to razliko.
VDSL deluje po drugem principu kot ADSL in je še precej bolj občutljiv od njega na razdaljo (1421m pa je v vsakem primeru preveč), tako da lahko mirno pozabiš na njega. ADSL2+? Vprašanje je, kaj je resnični razlog za tvoje motnje. ADSL2+ uporablja še enkrat večjo pasovno širino kot ADSL, njegov domet pa je prav tak kot od ADSL, to je dobrih 5 km. Lahko da bi bolje delal kot ADSL, ni pa nujno. Morda bo rešitev VDSL2, ki je precej bolj prilagodljiv kot zgoraj omenjeni DSL-ji, pri njem se da nastavljati frekvence, na katerih deluje; mogoče se bo z njim tudi dalo izogniti tvojemu problemu in tudi njegov domet je primerljiv ADSL tehnologiji.
Verjetnost da bo delalo bolje? Majhna. :(


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited