Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Mar 19, 2024 9:31

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 84 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Feb 06, 2014 15:38 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
..

_________________
Matjaž »»»»»


Zadnjič spremenil Matjaž, dne Pe Feb 07, 2014 12:29, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Feb 06, 2014 15:46 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Zaradi neprimerne konstrukcije za 20 m2 ravnih solarnih kolektorjev, sem v decembru ko je bilo kar precej hladno , vse skupaj na strehi demontiral in ponovno zložil nazaj. Kar poseg, ni mi pa žal, celo moral sem to naredit, saj so pod prejšnjimi navojnimi palcami, ki so bile kar prevrtane preko strešnika le-ti začeli pokati in smo imeli lani že poplavo. Zdajšnja nemška rešitev je enostavna, trajna in predvsem izredno zanesljiva. Tudi nagib sem popravil iz prejšnjih 54 sem šel na 62 in tako maksimum ogrevanja premaknil v zimski čas. Pri meni je to glede na smer vzhod zahod sedaj idealno za konec oktobra oziroma konec febraurja. Ko smo imeli novoletno sonce je kar lepo že segrevalo.

Tu vidite že montiran nov sistem in zraven preluknjan strešnik za stari način


Slika

_________________
Matjaž »»»»»


Zadnjič spremenil Matjaž, dne Pe Feb 07, 2014 12:31, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Feb 06, 2014 15:52 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Slika

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 25, 2017 11:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Po 12. letih pa še slike in opis zalogovnika. Popravil sem tudi uvodno objavo, slike so spet vidne.

Pa še nekaj slik dvoprekatnega drainback zalogovnika premer 1.6m, višina 3m, pregrada na višini 1,2m, prvič na netu po 12 letih.

Slika
Zalogovnik goraj pred izolacijo, vidi se preboj stene med drvarnico in kurilnico in trije preklopni ventili za preklop iz zgornji na spodnji prekat. Preklapljajo se kolektorji in talno ogrevanje, peč na drva je pa fixno priključena na zgornjega. V levi ventil od zgoraj prihaja voda iz kolektorjev. Črpalka kolektorjev je v kurilnici, priključena je na spodnji preklopni ventil, ki preklaplja tudi povratek talnega.
Na sliki ni sistema za odzračevanje kolektorjev, ko se črpalka ustavi, razen povezovalne fleksibilne cevi za zrak desno zgoraj.
Vidijo se 5 nalepljenih termometrov, vseh je 8.


Slika
Zalogovnik v napihnjenem stanju (test zrakotesnosti opne iz EPDMa). V normalnem stanju opna leži na vodi, ki niha cca 5 do 10cm pod vrhom zalogovnika. Na opni leži izolacija iz kamene volne. Vidijo se trije elektrogrelci od sedmih (eden rezervni).


Slika
Zalogovnik od zgoraj, seveda samo zgornji del, desno je bojler za sanitarno.

Zalogovnik je v odprti drvarnici, izoliran s tremi sloji 18cm tervola v balah, seveda vkupaj z vsemi priključki. Plašč izolacije je iz paropropustne folije za strehe. Stoji mislimda na 10cm stirodura.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 84 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited