Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 22:59

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Jun 26, 2012 23:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pa smo jo le dočakali, odločbo vrhovne evropske inštance zaradi biocida nad našimi polnopravnimi državljani drugega rodu. Po poročanju medijev je bistveno dvoje, nastavljena cena duševne bolečine na 20k€ in določitev pogajalcev za določitev odškodnine za materialne krivice skupaj z rokom 1 leto. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Po Avg 13, 2012 8:14, skupaj popravljeno 6 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 0:49 
Boril sem se tistih nekaj dni in sem veteran, imam brezplačne vožnje z razpadajočimi vlaki, ter sedaj kao zasluženo po 50 letu država plačuje zame dodatno zdravstveno zavarovanje, ki pa ga bo glede na vse kar se dogaja prej kot slej ukinila.
Iz teh istih vagonov so nam pijana vojna lica oktobra 91 ob bratskem slovesu žugali in pljuvali in nam jebali sve što može da otvori vrata. In večina se je kmalu vrnila izbrisati.
In ta njihova odločitev je bila vsekakor boljša dolgoročna naložba za njih in njihove potomce, kot pa moje slepo zaupanje nepismenemu agentu SAFEINVESTA, kateremu sem zaupal vse družinske certifikate in se še za četrt plače rentno ter nezgodno doživljensko in poživljensko zavaroval na podlagi katerih sem po petnajstih letih dvignil toliko denarja, da sem si kupil eno strešno okno in češki šotor trojček model bolek in lolek z baldahinom.

Krivično bi bilo reči, da se nekaterim z izbrisom ni zgodila krivica in da jim ne gre popraviti to, kar jim je Slovenija storila. In vsakega bi morali individualno obravnavati.
Tudi sam se čutim oškodovan s strani države zaradi vsega kar je počela z menoj in mojo domovino v teh dveh desetletjih. Vsa ta početja okrog certifikatov, kraj premoženja, pa da ne omenim jazbinškovega stanovanjskega zakona.Ve se kdo je živel po družbenih stanovanjih in jih potem po nikakvih cenah odkupil. Mi podeželani , avtohtoni slovenčki, pa smo se stiskali pri starših po za silo adaptiranih podstrešjih. In ker smo imeli starše s hišami, ki so jih celo življenje ob vsem odrekanju gradili, tudi nismo v firmah še v Yugi kao prišli na vrsto pri točkovanju za stanovanja in so jih zasedali večni izbrisanci. In ta stanovanja so potem drago prodali in si v nekaj letih postavili nove hiše, jaz pa se še vedno po cankarjevansko stiskam in kuham na istem podstrešju. Veteran pa sem le in tudi zakletvo pod rdečo zvezdo ter vse krščanske zakramente sem dal čez. Nema da nema, le izbrisan žal nisem bil.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 6:13 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
To kar praviš so res krivice, ki so se ti zgodile a nimajo čisto nič z izbrisanimi.
Glede kreditov v Jugi sem bil na istem kot ti .......
Jazbinškov zakon pa je bil večinoma kraja družbenih stanovanj. Da se to ne bi zgodilo bi bilo dovolj vezati ceno na čas uporabe družbenega stanovanja, ne pa da je pod istimi pogoji dobil stanovanje tisti ki se je vselil dan prej in tisti, ki je v stanovanju bil 40 let.

Izbris stalnega bivanja po nobenem zakonu ni možen. Kljub temu je to tedanja vlada naredila z odlokom.
In tu ni mogoče delati nobene selektivnosti in obravnavati zadeve individualno. Bivanje ni vezano na lojalnost državi, ali morda na dajanje izjav, še manj na nacionalnost.

Izbrisani in varčevalci LB sta dve največji svinjariji, ki jih je ta država naredila.

Popolnoma jasno je, da je EU prej ali slej morala odločiti tako kot je.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 7:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Glede kreditov v Jugi sem bil na istem kot ti .......
...............
In tu ni mogoče delati nobene selektivnosti in obravnavati zadeve individualno.
Na kredit sem dobil edino iskrin sesalec, ki se ga je prodajalo v moji firmi preko sindikata na ne vem koliko obrokov - ker drugače ni šlo.
Ampak za to nisem kriv jaz ali južnaki, take zakone smo postavili, oziroma so jih postavili takratni oblastniki.

Selektivnost bo pa nujna:
- nekateri so ostali brez firme z več zaposlenimi, ukinili so jim bančni račun in kako naj potem dela??
- nekaterim so enostavno vzeli penzije, saj jih niso imeli kam nakazovati
- spt drugi so po nekaj letih uredili status in se znova zaposlili
- da ne omenjam tistih, ki so se vrnili od koder so prišli.

Napovedujem, da se ne bo nič zgodilo, kot da odločbe ne bi bilo, nakar bo sledila ogromna kazen, ki jo bo morala plačati država, kdo in kako bo določal individualne odškodnine si pa ne predstavljam, bomo dobili prisilno upravo??

Hudo je, ko sanjač trči ob kilometer debel in neskončno visok in širok zid in noče priznati, da ni več poti naprej na tak način.

Včeraj je špiker na Radiu študent dejal, pred 21 leti so bil dovoljene sanje, mi pa še kar sanjamo.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 10:30 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Selektivnost glede materialnih odškodnin bo seveda nujna.
Nikakor pa ne more biti selektivnosti glede vrnitve statusa.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 12:04 
Škoda da na račun oficirjev, ki so med izbrisanimi, večina slovenske javnosti, nestrpno ali z velikim odporom gleda na vse izbrisane. Med njimi je kar nekaj takšnih, ki z JLA in celo z ostalimi exSFRJ nimajo ničesar skupnega in njim se je vsekakor godila krivica. Poznam polno južnjakov, predvsem Bosancev, ki so se jasno v tistih časih opredelili kakšno in kje je njihovo mesto v Sloveniji. In ravno ti zemljaki so še kako nestrpni do t.i .izbrisanih. In vedo zakaj.
In če gledamo na tistih nekaj oficirjev, ki so med njimi in ki so nas hoteli zgaziti gre res za narobe svet. Nemčija je kao poraženka in agresor druge vojne Jugoslaviji izplačala odškodnino. No menda v Sloveniji še pričakujemo neka nakazila od Merklove iz tega naslova in se bo stvar zglihala. Oni nam, mi pa kot zmagovalci tistim znotraj katerih so tudi tisti, ki so uperili proti nam ne papirje in administracijo ampak tankovske cevi.
In zaradi teh pripadnikov JLA, ki so se vrnili in tistim ropotalom, ki so pljuvali čez nas, delali proti slovenstvu bi selekcija pri izplačilu odškodnin moral bit. Sicer bi morala za to država poskrbet že takrat in te primerke obravnavat, ostale nedolžne in nič krive pa ne metat v isti koš z njimi.

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d ... 0705793806


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 12:21 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Selekcija odškodnin je lahko le glede na povzročeno škodo z izbrisom.

Kakršnikoli drugi kriteriji nimajo nobene pravne veljave. Zlasti pa ne izrečene besede ali mnenja.
133 člena menda ni več, a ne?
Tudi če je kdo bil oficir v JLA ni samo po sebi pomembno. Dokazana bi mu morala biti neka krivda (kazenska).

Tako je če smo pravna država in vlada....

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 12:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 27, 2012 13:25 
Odsoten

Pridružen: Če Maj 24, 2012 23:00
Prispevkov: 2033
http://www.youtube.com/watch?v=NirYyG91biY

_________________
Pomoč? - 666 - Branko
Prodajam ga zaradi neuporabe in ga ne potrebujem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 13, 2012 8:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Peterle v intervjuju pravi, da on in njegova vlada niso nikogar brisali, da o tem ne on ne vlada niso odločali.
Bavčar pravi, da so se nižji nivoji administracije upirali izbrisu, zato je o tem napisal pismo vladnim kolegom.
Pirnat (takratni pravosodni minister) je zatrdil, da on o izbrisu ni imel pojma.

Imamo 3 možnosti:
1.) Bavčar je res obvestil vladne kolege vendar na tak način (administracija dela probleme pri izvajanju zakona o državljanstvu), da v poplavi ostalega to sploh ni bilo nekaj na kar bi bilo vredno reagirati. Lahko bi rekli, da nihče ne laže.
2.) Izbris sta izvajala Bavčar in Debelak usklajeno s svojimi ideološkimi voditelji. Ker sta se zavedala kaj delata o tem nista obveščala ali problematizirala dejanj svojim vladnim kolegom. V tem primeru Bavčar laže oziroma govori polresnice.
3,) Vlada je o tem odločala, torej vsi trije lažejo.

Kaj je res. Ne pozabimo, tedanji časi so bili težki, Demos je bil že v fazi razpadanja in po moje je še najbližje resnici točka 2. Da bi šlo za samostojno delovanje Bavčarja in Debelaka nikakor ne morem verjeti. Debeljaku je moral nekdo dati navodila kako rešiti pravno praznino v katero so padli polnopravni državljani s tem, ko zaradi kateregakoli razloga niso vzeli Slo državljanstva. Parlament in s tem Demos in vlada so bili opozorjeni na praznino, celo zavrnili so predlog spremembe zakona s strani opozicije in zatrdili, da bodo luknjo zapolnili. Vsaj Debelak se je moral zavedati kaj so mu zaukazali in na vsak način je o tem obvestil ministra - tudi Bavčar to priznava.
Da o tem Peterle ne bi nič vedel?? malo morgen, to se mi ne zdi verjetno. Je bil pač sestavni del nacionalističnega krila Demosa in se je z dejanji vsaj strinjal.
Da vlada o tem ne bi razpravljala in s tem odločala je po moje povsem možno in celo verjetno. Ni bila več enotna, jastrebi so se zavedali kaj delajo, zato je bil izbris tajen - v upanju, da bodo vse nadaljne vlade in pravosodje poskrbeli, da stvar ne bo prišla pred sodišča.

Kakorkoli obračam je to početje primerljivo s povojnimi poboji, celo več, kolikor vem, so za pobite pridobivali informacije kaj so bili, ter nedolžne izpuščali na prostost. V našem primeru pa ni nihče nikogar nič vprašal, izbrisali so celo čistokrvne Slovence, ki niso nikoli bili čez Kolpo. Torej kartoteke so samo prestavili v novo formiran predal z izbrisanimi.

Hude transformacije v glavah povprečnega Slovenca bodo potrebne, da se bo zadeva Izbrisani ulegla na zgodovinsko dokončno mesto, še hujša pa bo transformacija ugleda akterjev, Peterleta, Bavčarja, Debeljaka in kasneje predvsem Drnovška, ki je imel vse možnosti stvar sanirati skoraj brez posledic (razen za njegove rejtinge). Najhujše pa bo omadeževan Pučnik in nasploh pomladni del Demosa, ki je roko na srce načrtoval in izvedel Izbris. Torej naše osrednje letališče bo moralo dobiti drugo ime. Ali pa tudi ne, za vse to bo potreben premik v glavah Slovenceljnov, kar bo verjetno prehud zalogaj, zato se vpletenim v izbris ni treba bati, morajo se pa bati tisti, ki bodo morali sanirati Izbris in to že kmalu, rok je eno leto. Ker domače naloge ne bomo naredili, bodo začele iz EU sodišča prihajati položnice z zneski med 100k in milijonom €. Kaj bomo pa takrat? Eh takrat to sploh ne bo najhujši problem, EU bo morda že na smetišču, veliko državljanov bo lačnih, imali bomo bone namesto €, kak par-nepar ipd. Naš glavni problem pa bo kje najti Milko Planinc - torej dovolj norega politika, da bi se šel sanacijo kokoške. Vse pametne je oziroma bo Jajo odgnal.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited