Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 9:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Divx player ze da ali ne ..
OdgovorObjavljeno: So Jul 24, 2004 14:12 
ima kdo od vas ze divx player kot komponento, ce ja, katerga in izkusnje z njim ..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 24, 2004 18:38 
NE!!! :? Pa ga tudi ne mislim kupiti. :!: Meni je DVD player povsem zadosti DiVX se pa itak lahko gledajo na PC-ju :twisted: .Ne vidim razloga zakaj bi se stran metu denar :?: Pa še vsi DiVX-i ne podpirajo vseh formatov zapisa :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 24, 2004 21:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Par številk nazaj smo v Telstaru testirali Yamado DVX6600 z zadnjim čipom in stvarca pleja vse, tudi neposredne zapise posnetkov iz SS kartic.
Zakaj bi se zaj.. s pretvorbo in dodajanjem MB, ko pa gre neposredno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 25, 2004 0:00 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Ja tkole je. Men se je tud zdel brezveze dajat 40.000 SIT za komponento ko imam pa TV en meter stran od PC pa na TV OUT priklopljen :D Ampak samo dokler nisem probal !! Razlika je kot noč in dan. Ga ni TV OUT ki bi se vsaj malo približal sliki iz samostojne komponente. nabavisl sem NEUSTON komponento in moram jo samo pohvalit. Bere praktično vse živo, par različnih tipov podnapisov (SRT,SUB,TXT...). Zakon, pa še računalnik mam prost če hoče "moja" gledat kakšno dramo :D
Je pa stvar taka da je Yamada 6600 najnovejša generacija DIVX playerja, edini "problem" ki ga vidim je da so mečkali par mesecev preden je sploh izšel firmware ki podpira podnapise pa še ta zaenkrat samo en format (mislim da SRT). Tisti zaenkrat bi lahko bil tudi v narekovajih, ker če se bo vleklo toliko časa kot za tale sedanji FW, potem verjetno letos NE BO novejšega. Je pa res da je cena hudooo ugodna. Pri JAE ga imajo za 29.000 SIT in to v kompletu z 5.1 zvočniki.

@LinkoSat

Sej lahko bi zlobno napisu da si denar ŽE STRAN VRGU ko si kupil SAMO DVD heeheh ampak ga imaš verjetno že nekaj časa. :)

Razmišljaj v smeri tistih ki nimajo nič, pa lahko za 30.000 ubijejo dve muhi na en mah. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 25, 2004 0:25 
Samo meni je še vseeno najbolj kul DiVX gledat na PC-ju :roll:
Citiram:
Razmišljaj v smeri tistih ki nimajo nič, pa lahko za 30.000 ubijejo dve muhi na en mah.
Ja to se strinjam,samo jaz sem pač povedal svoje mnenje da ga ne mislim kupit.

P.S. pa še kvaliteta DiVX-a se ne more primerjati z DVD kvaliteto :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 25, 2004 0:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Ga ni TV OUT ki bi se vsaj malo približal sliki iz samostojne komponente.
Video izhod na Matroxovih karticah je brezhiben in ne verjamem, da ima lahko samostojna komponenta boljšo sliko.
Kaj si pa že probal? - ATI-ja ni treba omenjati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 25, 2004 9:57 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Fora je ravno v tem, da sem se tudi jaz par let držal Divxov na PC (TV) v prepričanju da je to tisto pravo.

Katere kartice sem probal? Ne vem hehe. Jaz sem v tem času zamenjal par Geforceov (tenutno imam FX 5900XT). Pa še kar nekaj različnih PC sem imel od prijateljev pri sebi. ATI ne bom omenjal :? , od Matroxa pa sem imel sicer eno starejšo ampak na njej se niti ne spomnim če sem se kaj igral s tem.

Neuston DVX 1201 uporablja za TV Sigma 8500 chip. Sigma vam je znana iz časov prvih DVD playerjev za v PC. Takrat smo na veliko v računalnike dajali njihove Hollywood Plus kartice ki so delo po mojem opravljale super. Tudi danes ima ta firma Xcard ki je namenjena za gledanje Divx. O tej sicer ne vem nič. http://www.sigmadesigns.com/products/xcard.htm

Yamada 6600 uporablja Mediatek 1389 za prikaz slike na TV. Mediatek je novejši čip in v tem je ta predvajalnik v prednosti.

Tema je obširno obdelana na: http://www.slo-tech.com/script/forum/iz ... neprebrano

Sicer se strinjam da se Divx ne more primerjat z DVD ampak vsaj pri meni se pri kvalitetnem DVD ripu (2 Cd) skoraj ne opazi razlike med DVD. Mogoče moram probat kakšen dražji DVD player? Gledam pa preko SCART na Sony 100Hz, 72 ekran.

P.S. Vse to je MOJE mnenje iz mojih izkušenj :D Nisem se nikoli spravljal v neka testiranja itd. Je pa res da sem dosti prebral o predvajalnikih preden sem kupil svojega. Najbolj me je pa prepričal prijatelj ki mi je prinesel neustona za par dni na testiranje.

Ne me narobe razumet da koga silim v nakup. Rad bi samo pomagaltistim ki se danes odločajo za to. Saj s tem namenom je bila tudi testirana Yamada v reviji, ne ??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 25, 2004 16:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Yamada je bila testirana predvsem zaradi kompatibilnosti z vsemi Sat formati.

Ali si probal ta tvoj Gforce nastaviti s TV Toolsi, menda je potem slika perfektna?

Ali imaš morda tuner kartico, bi lahklo naredila primerjavo najinih izhodov in playerjev. Nekaj lahko o tem prebereš na http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t= ... highlight=

in na http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t= ... ght=yamada


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 25, 2004 20:30 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 9:58
Prispevkov: 67
Stestiral Philipsov DVP630 Divx, DVD, MP3, CD, VCD, SVCD predvajalnik.

Slika je zelo lepa, podpira pa tako .sub kot .srt podnapise. Cena v Big Bangu je 33kSIT.

Aja, pa celo odklenejo ti ga, da se ti ni treba sam zezat z njim :D .


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 25, 2004 22:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Yamada poleg vsega predvaja tudi mp3-je iz DVD-ja.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited