Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 20:12

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Jul 08, 2004 13:39 
Zivjo!
Spet sem ga nekaj polomu!
No dones pridem domov prizgem racunalnik, nanj priklopim ojacevalec in gor woofer ki ga mamo drugac v avtu-pa skoz sm mel vse lepo in prav, dons sem pa nekaj "furjal" in sm pozabu izklopit na racunalniku mikrofon-pa jaz zalavfan winamp pa dam neko musko gor in seveda mal nabijem (dam naglas)-pa zacne bobneti v wooferju pa pol mal hitr pogledam in ugasnem in potem se spomn, da sm pozabu ugasnit mikrofon. Woofer je res mocno zagrmel in membrana je bila kar poskocna (ni glih skakala centimetre in centimetre-amkpak je malo vec kot ponavadi)-kot sem gledal, se ni strgala-venda se mi zdi, da je nekje v sobi-nevem ali je mozno, da je bil ojacevalec ali pa srednjetonca ali woofer nekaj tudi parkrat kot da bi dve palcki skupaj tolkel-je nekajkrat malo pocilo. Potem sem vse ugasnil in na novo priklopil brez mikrofona-pa dela OK-se mi zdi da je vse OK-ali je drugace mozno, da se je vseeno kaj poskodovalo-in kako se lahko vidi, ce se je kaj poskodovalo-ker me resno skrbi Aja pozabil sem povedati, da ima woofer 150W priporočeno moč in 360W maksimalno moč, ojačevalec pa je samo okoli 90W-ce je sploh tolk watow.
Lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 08, 2004 16:54 
Ta reč crkne po navadi samo tako,da se ji draht do membrane precvika.Torej Nabij do konca i v TEMI opazuj zvočnik,če so kake iskrice ,to ne pomeni nič dobrega.(da se dobiti posrebreno pletenko in z malo silikona + zacinjenje ,stvar dela tudi po 10 let in več).Važno je da je žica do kontaktov čim daljša...torej manjša možnost ,da se precvika...


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jul 08, 2004 18:36 
Ja sej dela vredu-pa tudi tehnicni mi je rekel, da ker je ojacevalec samo 90W, da sploh ni mogoce, da bi se kaj takega zgodilo-ker je ojacevalec presvoh. Pa woofer mi dela OK :)
Lep pozdrav


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited